Pianka poliuretanowa jest podstawowym materiałem używanym do produkcji materacy. Istnieje wiele jej odmian i wiele oznaczeń opisujących jej gęstość oraz inne parametry. Pianki poliuretanowe są używane w produkcji materacy i mebli od wielu lat. Z biegiem czasu była stale udoskonalana i wspierana nowoczesnymi technologiami, aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom rynku oraz zapewniać wyjątkowy komfort podczas ich użytkowania.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o modelach poliuretanowych?

Pianka poliuretanowa jest materiałem elastycznym, lecz przy tym na tyle twardym, by stworzyć odpowiednie, wygodne warunki do spania. Jest materiałem oddychającym, a warunki panujące w jej wnętrzu nie sprzyjają rozwoju drobnoustrojom. Z tego właśnie powodu materac z pianki poliuretanowej być stosowana nawet przez osoby z alergiami. Możemy spotkać odmiany o różnej gęstości, od 18 kg na metr sześcienny, do nawet 40 kg na metr sześcienny. Zazwyczaj w materacach z pianki poliuretanowej spotkamy gęstości od 25 do 35 kg na metr sześcienny. Można w skrócie powiedzieć, że im gęstsza pianka, tym lepiej.

Pianki poliuretanowe często są wykorzystywane do produkcji materacy kieszeniowych i bonellowych jako wierzchnia warstwa wkładu, ale zdarzają się modele, gdzie stanowią one boczne zabezpieczenie materaca. Tego typu materiał jest również często wykorzystywany do produkcji materacy dziecięcych, jednak w sprzedaży znalazły się także materace wykonane w całości z pianek poliuretanowych dla dorosłych.

 

Materac z pianki poliuretanowej to bezpieczny wybór

Omawiany powyżej materiał gości w branży materacowej od bardzo wielu, wielu lat i nie zapowiada się by miał ją opuścić. Jakość pianki poliuretanowej można poznać nie tylko po jej gęstości, ale także po tym, jak szybko ulega odkształceniom. Im lepszej jakości pianka, tym dłużej zachowuje swoją pierwotną formę. Nie kruszy się i szybko wraca do stanu pierwotnego. Co ciekawe nie spotkamy jej tylko w materacach z pianki poliuretanowej, ale także w poduszkach wykonanych przy jej użyciu. Są lekkie, elastyczne i przede wszystkim tanie!

 

materac z pianki poliuretanowej