Prosta, ale i chwytliwa dla oka konstrukcja z europalet, staje się coraz bardziej popularna. Nie charakteryzuje jej nowoczesny design, pomimo tego, że jest to coś całkowicie odmiennego. Oprócz faktu, że wykonanie łóżka z palet nie jest wcale trudne ma też dodatkową zaletę. Jest nią cena wykonania takiego mebla, bądź nawet zakupu gotowego egzemplarza. Jak zrobić łóżko z palet, jakie korzyści płyną z posiadania takiego łóżka oraz jak zadbać o nie w odpowiedni sposób? W tym artykule to sprawdzimy!

Jak zrobić łóżko z palet? Nic prostszego!

Wydawać by się mogło, że proces wykonania łóżka z palet będzie trudny i problematyczny, lecz prawda jest całkowicie inna. Najważniejsze by rozpocząć od zaopatrzenia się w europalety, które oczywiście posłużą nam za podstawę materaca. Tu mamy pełną dowolność co do rozmiaru, czy wysokości powierzchni spania, którą chcemy uzyskać.
Następnie palety, które już posiadamy należy poddać procesowi szlifowania. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż, nieoszlifowana powierzchnia będzie w znaczącym stopniu wpływać na niszczenie pokrowca materaca, jeśli będzie miał on bezpośrednią styczność z paletami. Odstające drzazgi będą sprzyjać powstawaniu licznych zadarć w strukturze pokrowca, co doprowadzi do szybkiego zniszczenia i wygenerowania dodatkowych kosztów. Jeśli zaś, nie posiadamy profesjonalnego sprzętu, czyli szlifierki, nie ma czym się przejmować. Wystarczy do tej czynności użyć grubego papieru ściernego i bardzo dokładnie wyrównać powierzchnię z każdej strony.
Gdy mamy za sobą już tę czynność, przechodzimy do malowania. Tutaj najlepiej będzie użyć lakieru do drewna o wybranej przez siebie barwie. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe działanie takiego produktu, jak np. właściwości zabezpieczające, czy impregnujące. Dzięki takiej funkcji, drewno użyte do wykonania palety, będzie mniej podatne na m.in. zmiany temperatury czy zmianę stopnia wilgoci w naszej sypialni. Polakierowane elementy pozostawiamy do prawidłowego wyschnięcia i wchłonięcia lakieru wewnątrz struktury drewna.
Ostatnią czynnością jest połączenie powyższych elementów. Do tego procesu wystarczy zaopatrzenie się, np. we wkręty, które w odpowiednim stopniu zewrą całą strukturę. I voila! Nasze wymarzone łóżko z palet jest gotowe i możemy cieszyć się zarówno z estetyki łóżka, jak i przede wszystkim, pracy, którą wykonaliśmy.

Łóżko z palet a szlifowanie - dlaczego to takie istotne?

Oprócz faktu, o którym wspomnieliśmy we wcześniejszej części, czyli uszkodzenia pokrowca, również i my sami jesteśmy narażeni na „bliskie spotkanie” z drzazgą…  Wydaje się to niekiedy błahym problemem, lecz przy regularnym, codziennym użytkowaniu potrafi przysporzyć nie lada problemów i niepotrzebnych nerwów. Dzięki takiemu zabiegowi zapobiegamy możliwości powstania takiej niemiłej sytuacji.

Przerwy między listwami palety

Wiele osób zastanawia szerokość między listwami w palecie, z której będzie wykonywane łóżko z palet, lecz jak się z tym uporać? Najlepszym wyjściem jest montaż dodatkowego dedykowanego stelaża pod nasz materac. Wówczas będziemy posiadać pewność, że będzie on odpowiednio podpierany i jego żywotność nie zostanie skrócona. Największym problemem są materace sprężynowe, przy których konieczność posiadania stelaża elastycznego, o odpowiedniej ilości listew, jest bardzo duża. Taki stelaż przyjmuje sporą część nacisku i ułatwia pracę materacowi o dużo wyższej elastyczności punktowej niż model pianowy.
Natomiast, jeśli chodzi o same odstępy pomiędzy listwami, są one nieco zbyt duże. Posługując się ponownie przykładem materaca sprężynowego, każda sprężyna w jego strukturze potrzebuje osobno podparcia. W europalecie materac sprężynowy będzie zagrożony tym, że poszczególne sprężyny będą pracować bez podparcia, gdyż odstęp będzie większy niż ich średnica, co doprowadzi do szybszego „wybicia” się materaca. Zalecamy uzupełnienie przerw o dodatkowe listwy, zachowując oczywiście pewne odstępy umożliwiające odpowiednią oddychalność naszego materaca.

Łóżko z palet - jaki materac?

Gdy łóżko z palet jest już gotowe, ciężar wyboru i podjęcia odpowiedniej decyzji się nie zmniejszył, gdyż nie posiadamy jeszcze materaca. Jaki materac do łóżka z palet wybrać? Pamiętajmy, że materac będzie odpowiadać za odpowiednie podparcie naszego kręgosłupa oraz mięśni, nie samo łóżko, więc to na materacu powinniśmy skupić się dużo bardziej. W końcu, 1/3 życia spędza się w łóżku . Szerzej na temat wyboru materaca opowiadamy w tym artykule.

Podsumowując, gdy już przyjdzie czas na zmiany, które będziemy wprowadzać w Naszej sypialni, nie będzie łatwo, niestety. Dlatego warto czasem znaleźć pewne, nadal praktyczne, alternatywy, które ułatwią nam wiele kwestii. Przykładem takiej alternatywy jest właśnie łóżko z palet. Zapewni ono redukcję kosztów, a także mniejszą elastyczność co do wyboru, np. tkaniny. Dodatkowym atutem takiego wyjścia jest znacznie krótszy czas oczekiwania, gdyż w tym przypadku nie dotyczy nas chociażby problem kolejki. Tutaj będziemy pierwsi!  Najważniejsze jest to, aby skupić się nad wyborem idealnego dla siebie materaca.

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.