Przystępując do zakupu materaca zaczynamy się zastanawiać i poszukiwać najlepszych rozwiązań. Jedni z nas zdecydują się na zakup materaca w internecie, inni wybiorą bardziej tradycyjną metodę i poszukają stacjonarnego punktu sprzedaży. I choć w efekcie i jedno i drugie rozwiązanie daje podobne rezultaty, to istnieją zarówno plusy jak i minusy poszczególnych wyborów. Dzisiaj zastanowimy się gdzie kupić materac oraz jak odszukać ten jeden, idealny model.

 

Rozważmy zakup materaca w sklepie stacjonarnym

Z racji ograniczeń przestrzennych w sklepie stacjonarnym mamy do dyspozycji pewien asortyment, który jest ograniczony poprzez przestrzeń ekspozycyjną. Jednak kupno materaca w sklepie stacjonarnym ma bardzo dużą zaletę, a mianowicie każdy z tych materacy ekspozycyjnych zazwyczaj jest dostępny do testowania. Oznacza to, że możemy sprawdzić jak dany produkt zachowuję się pod ciężarem naszego ciała. Dla tych, którzy słowa, obrazki i teksty cenią nieco niżej w trakcie dokonywania wyboru, od własnych odczuć, wizyta w sklepie okaże się najlepszym rozwiązaniem. Czy wobec tego odpowiedzią na pytanie, gdzie kupić materac? jest stacjonarny punkt sprzedaży?

Kupno materaca na sklepie stacjonarnym ma jeszcze jedną podstawową zaletę – choć dla niektórych może być też wadą. W sklepie na miejscu spotykamy się z pracownikiem lub właścicielem sklepu, który pomoże dobrać materac według naszych indywidualnych potrzeb. Na bazie doświadczenia swojego, jak i poprzednich klientów odwiedzających sklep, z pewnością doradzi nam najlepszy wybór.

Dodatkowo kupując w sklepie stacjonarnym często mamy możliwość mamy możliwość nawiązania relacji z załogą sklepu i poradzenia się w sprawach związanych z naszym zakupem np.: kupno materaca na raty, jak dbać o nasz model i jak się zabezpieczać przed niechcianymi zdarzeniami (ochraniacze). Mamy też większe szanse na obsługę po sprzedażową. Jednakże dzięki potężnemu rozwojowi handlu online oraz znacznemu podniesieniu jakości usług sprzedaży w sieci często możemy liczyć na równie sprawną i dobrą opiekę specjalisty podczas kupowania materaca w internecie. Robiąc zakupy w znanym, zaufanym sklepie on-line z pewnością znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących wybranego produktu, jego zdjęcia oraz email, telefon lub natychmiastowy czat pozwalający na kontakt z specjalistą w sprawie zdrowego snu.

 

 

Przejdźmy teraz do plusów i minusów kupna materaca w internecie

W sieci mamy olbrzymi wybór i pełny przekrój produktowy dostępny w danym kraju. W tym miejscu mamy dostęp do wielu opisów produktów, które mogą nam pomóc przy wyborze odpowiedniego właśnie dla nas modelu. Duża ilość informacji, o których wspomnieliśmy powyżej, dla jednych jest bardzo istotna, dla innych może być przytłaczająca. Decydując się na zakup materaca w internecie

oszczędzamy mnóstwo czasu i energii, gdyż nie musimy wychodzić z domu i sprawdzać oferty poszczególnych sklepów. Często pomiędzy poszczególnymi punktami występuje duża odległość – więc także trzeba się liczyć z kosztami dojazdów.

Mimo że kupno materaca przez internet może się wydawać bezosobowe, to jest to ostatnimi laty bardzo popularne rozwiązanie. Wiele sklepów internetowych zatrudnia doradców online, którzy pomogą dobrać odpowiednią ofertę dla poszczególnych zainteresowanych. Korzystając ze swej wiedzy i doświadczenia zrobią szybki przesiew oferty na takie modele, które będą w zakresie cenowym, jakościowym i użytkowym dla klienta. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu, gdyż nie musimy przeglądać wszystkiego – inni zrobią to za nas.

Wobec tego - gdzie kupić materac? Sklep internetowy, czy może tradycyjny punkt sprzedaży? Zarówno jedno, jak i drugie wyjście posiada swoje niezaprzeczalne zalety. Najważniejsze jest, aby podejść do zakupu naszej powierzchni snu z rozwagą i pełną świadomością naszych potrzeb. Nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty - jego doświadczenie może okazać się bezcenne.