Przystępując do zakupu materaca zaczynamy się zastanawiać i poszukiwać najlepszych rozwiązań. Jedni z nas zdecydują się na zakup materaca w internecie, inni wybiorą bardziej tradycyjną metodę i poszukają stacjonarnego punktu sprzedaży. I choć w efekcie i jedno i drugie rozwiązanie daje podobne rezultaty, to istnieją zarówno plusy jak i minusy poszczególnych wyborów. Dzisiaj zastanowimy się gdzie kupić materac oraz jak odszukać ten jeden, idealny model.

 

Rozważmy zakup materaca w sklepie stacjonarnym

Z racji ograniczeń przestrzennych w sklepie stacjonarnym mamy do dyspozycji pewien asortyment, który jest ograniczony poprzez przestrzeń ekspozycyjną. Jednak kupno materaca w sklepie stacjonarnym ma bardzo dużą zaletę, a mianowicie każdy z tych materacy ekspozycyjnych zazwyczaj jest dostępny do testowania. Oznacza to, że możemy sprawdzić jak dany produkt zachowuję się pod ciężarem naszego ciała. Dla tych, którzy słowa, obrazki i teksty cenią nieco niżej w trakcie dokonywania wyboru, od własnych odczuć, wizyta w sklepie okaże się najlepszym rozwiązaniem. Czy wobec tego odpowiedzią na pytanie, gdzie kupić materac? jest stacjonarny punkt sprzedaży?

Kupno materaca na sklepie stacjonarnym ma jeszcze jedną podstawową zaletę – choć dla niektórych może być też wadą. W sklepie na miejscu spotykamy się z pracownikiem lub właścicielem sklepu, który pomoże dobrać materac według naszych indywidualnych potrzeb. Na bazie doświadczenia swojego, jak i poprzednich klientów odwiedzających sklep, z pewnością doradzi nam najlepszy wybór.

Dodatkowo kupując w sklepie stacjonarnym często mamy możliwość mamy możliwość nawiązania relacji z załogą sklepu i poradzenia się w sprawach związanych z naszym zakupem np.: kupno materaca na raty, jak dbać o nasz model i jak się zabezpieczać przed niechcianymi zdarzeniami (ochraniacze). Mamy też większe szanse na obsługę po sprzedażową. Jednakże dzięki potężnemu rozwojowi handlu online oraz znacznemu podniesieniu jakości usług sprzedaży w sieci często możemy liczyć na równie sprawną i dobrą opiekę specjalisty podczas kupowania materaca w internecie. Robiąc zakupy w znanym, zaufanym sklepie on-line z pewnością znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących wybranego produktu, jego zdjęcia oraz email, telefon lub natychmiastowy czat pozwalający na kontakt z specjalistą w sprawie zdrowego snu.

 

 

Przejdźmy teraz do plusów i minusów kupna materaca w internecie

W sieci mamy olbrzymi wybór i pełny przekrój produktowy dostępny w danym kraju. W tym miejscu mamy dostęp do wielu opisów produktów, które mogą nam pomóc przy wyborze odpowiedniego właśnie dla nas modelu. Duża ilość informacji, o których wspomnieliśmy powyżej, dla jednych jest bardzo istotna, dla innych może być przytłaczająca. Decydując się na zakup materaca w internecie

oszczędzamy mnóstwo czasu i energii, gdyż nie musimy wychodzić z domu i sprawdzać oferty poszczególnych sklepów. Często pomiędzy poszczególnymi punktami występuje duża odległość – więc także trzeba się liczyć z kosztami dojazdów.

Mimo że kupno materaca przez internet może się wydawać bezosobowe, to jest to ostatnimi laty bardzo popularne rozwiązanie. Wiele sklepów internetowych zatrudnia doradców online, którzy pomogą dobrać odpowiednią ofertę dla poszczególnych zainteresowanych. Korzystając ze swej wiedzy i doświadczenia zrobią szybki przesiew oferty na takie modele, które będą w zakresie cenowym, jakościowym i użytkowym dla klienta. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu, gdyż nie musimy przeglądać wszystkiego – inni zrobią to za nas.

Wobec tego - gdzie kupić materac? Sklep internetowy, czy może tradycyjny punkt sprzedaży? Zarówno jedno, jak i drugie wyjście posiada swoje niezaprzeczalne zalety. Najważniejsze jest, aby podejść do zakupu naszej powierzchni snu z rozwagą i pełną świadomością naszych potrzeb. Nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty - jego doświadczenie może okazać się bezcenne.

 

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.