Nie wiesz, gdzie wyrzucić poduszki z pierza? Z pewnością są one bardzo trwałe i wiele razy można poddawać je praniu. Jednak z czasem nie będą nadawać się do użytku. W takich sytuacji oczywiście chcemy pozbyć się ich z domu. Czy jednak poduszkę z pierzem można wrzucić do ogólnego kosza na śmieci? Jak wygląda kwestia ich segregacji i czy mogą zostać gdzieś wykorzystane? Jeśli masz stare poduszki z pierza i nie wiesz, gdzie je wyrzucić, koniecznie musisz zapoznać się z treścią tego artykułu.

Stare poduszki z pierza — gdzie je wyrzucić?

Jeśli w domu obecna jest stara pościel, której chcesz się pozbyć, to warto w pierwszej kolejności skontaktować się z miejscowym schroniskiem dla zwierząt. Często tego rodzaju tekstylia są używane do wykładania legowisk, a w takim miejscu wszystko szybko się zużywa. Poduszkami i kołdrami mogą być zainteresowane również organizacje zajmujące się osobami w kryzysie bezdomności.

Jeśli wyczerpiesz takie możliwości oddania poduszek z pierzem i nie uda się zakończyć akcji sukcesem, to pozostaje PSZOK, czyli punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Jest to specjalne miejsce odpowiednio zorganizowane dla mieszkańców danej gminy, które umożliwia pozostawienie problematycznych odpadów.

W PSZOK-u znajdują się również kontenery na starą pościel. Najlepiej więc zawieźć ją właśnie w takie miejsce. Nie powinno się wyrzucać poduszek do ogólnych pojemników na śmieci na osiedlach, jednak nie jest to w żaden sposób regulowane. Oddając w odpowiednie miejsce, wiemy, że jest szansa, że przynajmniej część będzie ponownie wykorzystana.

Wymiana starej pościeli na nową

Wiesz już gdzie wyrzucić poduszkę z pierza. Z pewnością decydujesz się na jej wymianę jedynie raz na kilka lat, głównie dlatego, że jest zużyta. Jednak pierze z niej można zwykle jeszcze wykorzystać. Dlatego warto oddawać takie poduszki we wskazane miejsca.

A czy wiesz, jak wybrać nową poduszkę i skąd wiedzieć, kiedy stara nadaje się już do wymiany? Poduszki do spania powinny być wygodne i odpowiednio podpierać naszą głowę i górny odcinek kręgosłupa w czasie snu. Nie mogą być nadmiernie miękkie ani wymuszać zbyt wysokiej pozycji, bo będzie miało to negatywne oddziaływanie na nasz kręgosłup.

Alternatywą dla tych z pierzem są poduszki syntetyczne, które bardzo często stanowią lepszy wybór dla alergików. Zwykle również są łatwiejsze w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości.

Gdzie kupić dobrej jakości poduszkę?

Odwiedź nasz sklep z materacami Sekret Snu i wybierz odpowiednią poduszkę dla siebie. Szukasz takiej wykonanej z pierza, a może raczej syntetycznej? Mamy różne rodzaje, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Warto zastanowić się, w jakiej pozycji najczęściej śpisz i na tej podstawie dopasować rodzaj i wielkość, a także kształt poduszki. W ten sposób wybierzesz taką, na której będzie Ci się doskonale wypoczywać. Każdego dnia będziesz się budzić wyspany, nie będą się też pojawiać dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.