Prowadzisz pensjonat? Wynajmujesz pokoje? A może jesteś właścicielem gospodarstwa agroturystycznego? Czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić, aby być pierwszą myślą w głowie turysty szukającego wypoczynku w Twoich okolicach?? Marzysz o zadowolonych klientach, którzy wracają? A może masz klientów, ale żaden z nich już nigdy do Ciebie nie wrócił? Co tak naprawdę wpływa na zadowolenie klienta i jak zachęcić go do ponownego skorzystania z Twojej oferty noclegowej?

Gdzie tak naprawdę jesteś i co Twoi klienci mogą robić?

Dla każdego klienta lokalizacja odgrywa istotną rolę w podejmowaniu decyzji o zabukowaniu noclegu w danym miejscu. Spora ilość ośrodków kultury, czy też atrakcji dla dzieci, młodzieży, czy dorosłych jest dużym atutem dla szukających. Jednak, czy jest to kluczowe?

Niekoniecznie. Kluczowe będzie to dla osób, które szukają noclegu po raz pierwszy, lub gdy poprzednio ich oczekiwania, czy też potrzeby nie zostały w odpowiednim stopniu zaspokojone. Może wynikać to z umiejscowienia wcześniej wybranego hotelu, pensjonatu, czy agroturystyki. Wpływ na to mogą mieć także całkowicie inne czynniki.

Parking, atrakcje, wycieczki - o czym myślą Twoi goście?

Zastanawiasz się, czy parking może mieć kluczowe znaczenie w kwestii wyboru miejsca do noclegu? Tak i nie. To zależy. Natomiast nie jest to kluczowy czynnik. Ma znaczenie przeważnie dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. Jednak wciąż nie będzie to jedyna rzecz, którą będą brać pod uwagę.

Parking w ośrodku wypoczynkowym to swego rodzaju zaleta, na którą klienci zwracają uwagę, ale nie kluczowy element przy podejmowaniu decyzji. Natomiast zwróć uwagę, że jednak ten klient musi gdzieś zostawić swój pojazd. Najlepiej w bezpiecznym miejscu.

Wystarczy, że w pobliżu hotelu, pensjonatu, czy też agroturystyki będzie miejsce, które umożliwi klientowi zostawienie auta bez obaw o zniszczenia, czy kradzież. Nie musi to być ogromna powierzchnia parkingowa. Jeśli chcesz, aby Twoi goście czuli maksimum bezpieczeństwa, to zainwestuj w kamery, które zasięgiem obejmą nie tylko wejście do obiektu, ale również miejsca postojowe.

Nie zapomnij również o rodzinach z dziećmi. Dla nich ważnym elementem miejsca noclegowego jest dostępność placów zabaw, czy kącików dla dzieci. Dzięki nim rodzice mogą spokojnie wypoczywać, a dzieci w tym samym czasie cieszyć się z zabaw i atrakcji.

Bądź dobrym przewodnikiem i animatorem

Oczywiście nie każemy Ci wkładać stroju klauna i biegać z balonami. Chociaż dla najmłodszych, to będzie atrakcją. Każdy, kto wybiera się na urlop, chce odpocząć. Poznać kulturę i region danej lokalizacji. Posłuchać miejscowych legend, czy historii i zwiedzić ciekawe miejsca. A także skorzystać z okolicznych atrakcji.

Twoja w tym głowa, żeby zapewnić taką możliwość gościom!

Bliskość atrakcji, ośrodków kultury, czy możliwość zorganizowania wycieczki na miejscu, mają akurat ogromny wpływ na podjęcie decyzji o wyborze miejsca noclegu. Jeśli w pobliżu nie ma nic, co mogłoby zainteresować Twoich gości, to stań się świetnym animatorem!

Zadbaj o dokładną nawigację do najbliższych miejsc, czy też wejdź we współpracę z ośrodkami kultury i miejscowymi atrakcjami. Przygotuj broszury informacyjne dla klientów, opowiedz o atrakcjach. Poprowadź gości za przysłowiową rękę, aby otrzymali to, czego oczekują. Dzięki czemu ułatwisz osobom zainteresowanym spełnienie kolejnej z potrzeb. Co z kolei przełoży się na podwyższenie zadowolenia. Dodatkowo sprawisz, że ludzie będą chętnie do Ciebie wracać.Co więcej, dzięki takiemu zaangażowaniu będziesz wspierał również regionalną kulturę.

Niech Twoi goście zasmakują w regionie!

Oprócz samej lokalizacji zwróć uwagę na jedzenie. Dobrze zaopatrzona restauracja hotelowa, czy nawet menu śniadaniowe w pensjonacie odgrywają naprawdę ważną rolę. Jak sami dobrze wiemy, zdecydowana większość z nas mocno zwraca uwagę na jakość oferowanych posiłków. Często kosztem czegoś innego.

Zadbaj o ciekawe, regionalne menu. Niech Twoi goście posmakują miejscowości na tacy. Pamiętaj, aby jedzenie było zawsze świeże i pochodziło np. od regionalnych rolników, piekarzy, sadowników. Twoi goście płacą i należy im się takie jedzenie, którego nie znajdą w żadnym markecie.

Nie masz kuchni? Nie skazuj klientów na fast foody!

Oczywiście warto sprawdzić okolicę i lokalizację przed otwarciem hotelu, czy ośrodku wypoczynkowego. Jeśli jednak nie masz możliwości gotowania dla gości, to pod absolutnie żadnym pozorem, nie zmuszaj ich do jedzenia fast foodów! Wysil się i sprawdź okoliczne cateringi i dobre restauracje. Dowiedz się, czy mają możliwość współpracy i dowożą jedzenie.

Gwarantujemy, że Twoi goście będą mile zaskoczeni. Jeśli na urlopie będą mogli skosztować dobrego jedzenia, a nie będą skazani na wycieczki do budki z kebabem.

W okolicy nie ma cateringu, ani też restauracji, która podjęłaby się dowozów? To jeszcze nic straconego! Przygotuj listę restauracji i miejsc, w których Twoi goście mogą dobrze zjeść. Ważne, żeby jakość jedzenia była na najwyższym poziomie.

Możesz nawet podjąć współpracę z kilkoma restauracjami, dzięki której możliwe, że wynegocjujesz atrakcyjne rabaty dla Twoich gości. Z kolei restauracja może wskazywać swoim gościom, Twoje miejsce, jako najlepsze na nocleg.

Dzięki takim metodom wspierasz lokalny rynek. Twoi goście będą uraczeni smacznym regionalnym jedzeniem. A Ty możesz zyskać również nowych klientów, dzięki rekomendacjom z restauracji.

Czy to wszystko, co sprawi, że zaskarbisz sobie uznanie klientów?

Otóż nie. Chyba każdy z nas oprócz jedzenia, uwielbia dobrze się wyspać, wstać wypoczętym i gotowym do działania. Szczególnie jeśli jedziemy na urlop! Dlatego Twoim zadaniem jest zapewnienie klientom możliwości regeneracji i komfortowego snu.

Pamiętasz czasy, kiedy sam jeździłeś na wakacje, a łóżko przypominało wojskową pryczę? A przynajmniej najtańszy materac z marketu? I to wcale nie na obozie przetrwania?

Wielu właścicieli obiektów noclegowych i agroturystycznych zapomina, że jakość snu gości ma ogromny wpływ na ich decyzję o kolejnym pobycie w danym miejscu. Wiemy, że skoro czytasz ten artykuł, to Ty nie chcesz być zapominalskim. A wygoda i dbanie o higienę snu Twoich gości jest dla Ciebie równie ważna, a nawet odrobinę ważniejsza niż dobre jedzenie.

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie dwa świetne modele materacy do pensjonatu, czy innego miejsca noclegowego. Inwestycja w dobrej jakości materace, zwróci Ci się bardzo szybko w postaci powracających klientów i nowych gości z polecenia. Zapewnisz sobie przy tym dużą rozpoznawalność i pierwszeństwo wyboru w kwestii noclegu w danym regionie.

MERITA Ortopedico 7-strefowy

Przykładem materaca o standardowej budowie, ale z odpowiedniej jakości półproduktów jest MERITA Ortopedico 7-strefowy H3 (model dość sztywny, jak na określenie go średnio-twardym). Charakteryzuje się on budową opierającą się na wkładzie ze sprężyn kieszeniowych, połączonych z pianką o podwyższonej gęstości. Wpływa to na jego przedłużenie żywotności, a dzięki 7-strefowej budowie zapewnia komfortowy sen, naprawdę szerokiej gamie odbiorców. Znajdziecie go tutaj:

https://sekretsnu.pl/materace-sprezynowe/105-108-materac-merita-ortopedico-7-strefowy-h3-sprezynowy.html#/1-rozmiar-80x200/36-pokrowiec-dzersej

Materac Merita ORTOPEDICO 7 strefowy H3 sprężynowy

SleepMed Comfort

Jakościowo i klasowo wyższym produktem jest materac SleepMed Comfort. Ten ma w swoim rdzeniu trzy rodzaje pian. Dwie piany są wysokoelastyczne o różnych twardościach, a trzecia to topper termoealstyczny. Model ten zapewni ogromny komfort podparty pianą Memory, przy zachowaniu odpowiedniego wsparcia ze strony dwóch pian w rdzeniu.

Jego ogromną zaletą jest długa, gdyż aż 15-letnia gwarancja. Co więcej, oferuje on możliwość zamiany pian miejscami. Dzięki temu każdy klient będzie w stanie dobrać optymalną twardość do swoich preferencji. Z reguły materace są jedno lub dwustronne. W tym modelu otrzymujemy aż cztery twardości do wyboru. Znajdziecie go tutaj:

https://sekretsnu.pl/materace-piankowe/553-1833-materac-sleepmed-comfort-piankowy.html#/1-rozmiar-80x200/31-pokrowiec-merced

Materac SleepMed Comfort piankowy

W dalszym ciągu nie wiesz co wybrać? A może nasze propozycje Cię nie przekonały? W takim razie skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w dobraniu odpowiedniego modelu, który będzie odpowiedzią na potrzeby Twoich gości!

Skoro wszystko jasne
zacznijmy od podstawowych informacji:

Czy masz problemy z kręgosłupem?
Na jakiej twardości materaca śpisz obecnie?
Czy jesteś alergikiem?

Zwróć uwagę na te dwie kwestie, a klienci zawsze będą wracać!

Jak widzisz, na decyzję o wyborze miejsca noclegu mają wpływ różne czynniki. Dla jednych mniej, dla drugich bardziej istotne. Ciężko będzie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby każdego z klientów, bo wtedy musiałbyś mieć kompleks pałaców oferujących wszystko od A do Z.

Jednakże zwróć uwagę na kwestie, które w zdecydowanej większości traktowane są jako te kluczowe. Spełnienie konkretnej potrzeby w maksymalnie możliwym stopniu spotka się z większym zainteresowaniem i pozytywną opinią, niż próba spełnienia każdej możliwej prośby w połowie.

Dwie z wyżej wymienionych kwestii, czyli jedzenie oraz komfort i jakość snu, to kluczowe rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę. Jesteśmy niemalże pewni, że właściwe wybory sprawią, że goście będą zachwyceni. A co za tym idzie, chętnie będą wracać i polecać Cię innym osobom.

Podsumowując, czego potrzebujesz, żeby zadbać o swoich klientów?

O jedzeniu i wygodnym śnie już pisaliśmy. Jednak te 4 punkty wymienione poniżej, to Twój klucz do sukcesu i do zadowolenia klienta. Mini plan, który możesz rozbudować według własnego pomysłu. Plan, który umożliwi Ci bycie lepszym od konkurencji i skupienie się na gościach, a nie rywalizacji i walce o klienta.

Do tego celu potrzebujesz:

  1. Świetnego, regionalnego jedzenia.
  2. Najlepszej obsługi klienta i otwartości.
  3. Dobrej lokalizacji i atrakcji.
  4. Wygodnych materacy, które doceni Twój klient, a które Tobie nie opróżnią portfela.

W tym ostatnim punkcie pomogą Ci nasi doradcy. Skontaktuj się z nami, a ustalimy korzystne ceny i pomożemy dobrać dopasowane materace.

Sprawdź naszą ofertę:

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.