W kwestii wyboru łóżka do sypialni ciężko doradzać konkretnie, gdyż wszystko zależy od koncepcji i planów użytkownika. Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego: W przypadku łóżek tapicerowanych przede wszystkim należy kierować się estetyką i swoją koncepcją. W dalszej kolejności możliwościami, jakie daje nam producent, czyli:

 

  •  możliwość wyboru tkaniny i koloru
  •  możliwość wyboru rozmiaru
  •  możliwość modyfikacji wysokości wezgłowia/wysokości i grubości ram bocznych
  •  opcja z pojemnikiem/ bez pojemnika
  •  wybór pikowania i elementów ozdobnych
  •  inne nóżki

 

Mając takie możliwości w komponowaniu łóżka do sypialni będziemy mogli zawsze dopasować coś co będzie odpowiadało naszym potrzebom

 

Zalety łóżek tapicerowanych.

Łóżka tapicerowane mają miękkie boki, dlatego ryzyko nabycia siniaków jest raczej niewielkie. Łóżka tego typu mają bardzo wygodne wezgłowia, dzięki którym można swobodnie poczytać książkę lub ulubiony serial. W kwestii wyglądu dodają wnętrzu ciepła i stanowią centrum pomieszczenia zarówno pod względem użytkowym, jak i wizerunkowym.

 

Łóżka drewniane

Łóżka drewniane mogą występować w różnych opcjach kolorystycznych i rozmiarowych. Dodatkowo w przypadku niektórych modeli można dobrać pojemnik lub szufladę do łóżka. Łóżka drewniane są wykonane z różnych rodzajów drewna (sosna/olcha/buk/dąb) i każdy rodzaj charakteryzuje się swoimi właściwościami i ceną. Łóżka drewniane to klasyka, prostota i trwałość.

 

Czym się kierować w przypadku wyboru łóżka drewnianego:

Jeśli chcemy kierować się barwą łóżka to przeważnie łóżka zależnie od materiału z jakiego są wykonane mają do wyboru wiele wybarwień. W przypadku dębu jest ich zdecydowanie mniej , ze względu na to by nie zatracić wyglądu i struktury naturalnego dębu. W przypadku wyboru materiału z jakiego wykonane jest łóżko to wszystko zależy od potrzeb klienta i jego budżetu. Sosna to ekonomiczne rozwiązanie dla osób szukających mebli z litego drewna w rozsądnej cenie. Olcha i buk to propozycje ze średniej półki cenowej o odmiennych parametrach technicznych. Olcha to rodzaj drzewa liściastego, które jest miększe od buka, lecz bardzo odporne na zmiany wilgoci i doskonale trzymające barwę. Buk natomiast to twardy materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, który jest w stanie utrzymać spore obciążenia. Na szczycie znajduje się dąb. Łączy od w sobie zalety wszystkich pozostałych materiałów. Jest bardzo odporny na odkształcenia, nie odbarwia się, ma bardzo przyjemną i niebanalną strukturę, no i swoje też kosztuje.

 

Łóżka metalowe

W tym segmencie znajdziemy wiele modeli w różnych grupach cenowych i jakościowych. W zależności od ilości materiału, jaki użyto do produkcji danego łóżka jak i jego konstrukcji ceny mogą się znacznie różnić. Tanie modele można łatwo podnieść lub przesunąć w przypadku droższych trzeba w to włożyć zdecydowanie więcej siły. Ważne w tym przypadku jest także jak został skonstruowany stelaż w takim łóżku: gęstość listew ma znaczenie, jak również ułożenie ich w poprzek łóżka, a nie wzdłuż. Co do kształtu to ogranicza nas już tylko nasza wyobraźnia i oferty producentów.