Łóżka z pojemnikami na pościel to jedne z najbardziej praktycznych mebli do sypialni. Wyposażone w skrzynie lub szuflady łóżka sypialniane, pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni na przykład do przechowywania pościeli czy też rzadko używanych przedmiotów. W SekretSnu.pl posiadamy różnego typu łóżka ze skrzynią na pościel. W niniejszym artykule przyglądamy się bliżej ich zaletom i przedstawiamy polecane modele łóżek z naszego katalogu.

 

Przechowywanie pościeli i innych przedmiotów w sypialni

W niemal każdej sypialni, poza łóżkiem, pojawia się pojemna szafa na bieliznę, ubrania, buty, ręczniki i pościel. Można zatem uznać, że sypialnia jest wnętrzem przeznaczonym zarówno do odpoczynku, jak i do przechowywania różnych przedmiotów. Warto zatem zapewnić w niej optymalną ilość miejsca do tego celu.

 

Typowe sposoby przechowywania pościeli

Pościel przechowuje się w domach i mieszkaniach na kilka sposobów. Przeważnie, zapasowe kołdry, koce, poduszki, prześcieradła i poszewki, chowane są do szaf lub komód w sypialniach, przedpokojach i garderobach. Czasem, po wypraniu i wyprasowaniu, trafiają do pomieszczeń gospodarczych w piwnicy lub na strychu.

 

Pościel w użytku zazwyczaj zostawia się na wierzchu. Złożona w kostkę lub rozłożona na łóżku kołdra z poduszką jest łatwo dostępna i umożliwia szybkie przygotowywanie posłania do spania. Równie dobrym rozwiązaniem pozwalającym na estetyczne przechowywanie pościeli – zarówno tej używanej, jak i zapasowej jest łóżko z pojemnikiem na pościel.

 

 łóżko z pojemnikiem

 

Łóżko z pojemnikiem na pościel – praktyczny mebel do przechowywania wszystkiego!

Łóżko z pojemnikiem na pościel to praktyczny mebel do sypialni, który zapewnia sporo miejsca do przechowywania. Tego typu łóżko posiada wbudowane w podstawę szuflady lub otwieraną poprzez uniesienie stelaża z materacem do góry skrzynię do przechowywania koców, kołder, poduszek, prześcieradeł i poszewek.

 

Pojemny schowek znajdujący się w podstawie takiego łóżka, może zostać wykorzystany nie tylko do przechowywania pościeli, ale również wielu innych przedmiotów. W polskich domach i mieszkaniach, kanapy i łóżka ze skrzynią na pościel używane są także do przechowywania:

 

  • grubych ubrań na zimę (np. kurtek, płaszczy i swetrów);
  • sporadycznie używanych butów i dodatków;
  • akcesoriów sportowych (takich jak rolki, mata do jogi czy hantle);
  • pudełek od urządzeń RTV i AGD;
  • zabawek dziecięcych;

 

jak również wielu innych przedmiotów, na które brakuje miejsca w szafach, komodach i innych meblach do przechowywania znajdujących się na wyposażeniu domu czy mieszkania.

 

Łóżka ze schowkami lub szufladami – dla kogo?

Łóżka posiadające szuflady lub skrzynie umożliwiające przechowywanie pościeli i innych przedmiotów, polecane są szczególnie do małych pomieszczeń, w których brakuje miejsca na meble do przechowywania takie jak regały, komody czy szafy. Te praktyczne meble do sypialni sprawdzą się w kawalerkach, mieszkaniach wyposażonych w niewielkie pokoje (np.,. w blokach), a także pokojach dziecięcych - szczególnie tych, w których przebywa dwójka czy trójka dzieci.

 

Zalety tego typu łóżek docenią osoby dbające o porządek w najbliższym otoczeniu oraz te, które nie przepadają za przechowywaniem pościeli na wierzchu. Łóżka ze skrzynią na pościel można polecić także użytkownikom poszukującym sprytnych rozwiązań funkcjonalnych do małych przestrzeni.

 

 łóżko z pojemnikiem na pościel

 

Łóżka z pojemnikiem na pościel – przegląd rynku

Producenci mebli oferują różnego typu łóżka z pojemnikiem na pościel – w ich katalogach można znaleźć zarówno rozkładane kanapy, sofy i wersalki, jak i klasyczne meble sypialniane pod materace do spania. Wśród tradycyjnych łóżek jednoosobowych i dwuosobowych, zdecydowanie najbardziej popularne są te wyposażone w skrzynię.

 

Do umieszczonej w podstawie tego typu łóżka skrzyni można się dostać unosząc stelaż materaca do góry – moduł ten przeważnie obsługiwany jest ręcznie, choć zdarzają się meble wyposażone w automatyczne systemy do jego obsługi. Na rynku można także spotkać łóżka z szufladami dostępnymi z jeden lub dwóch stron. I jedne i drugie warte są uwagi.

 

Łóżka ze skrzynią na pościel w ofercie SekretSnu.pl

W SekretSnu.pl posiadamy kilka modeli łóżek wyposażonych w skrzynię do przechowywania pościeli. W naszym sklepie internetowym rekomendujemy między innymi ekologiczne łóżka małżeńskie z naturalnego drewna olchowego producenta Ekodom, charakteryzujące się uniwersalnym designem i ponadprzeciętną trwałością.

 

Polecamy także łóżka do sypialni z pojemnikami do przechowywania pościeli oraz tapicerowanymi, wygodnymi zagłówkami, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów i wybrania idealnego łóżka ze skrzynią na pościel do swojej sypialni. Łóżko z pojemnikiem na pościel to bardzo praktyczny mebel do sypialni, zapewniający nie tylko komfortowy sen, ale i sporo miejsca do przechowywania. W skrzyni takiego łóżka można przechowywać zarówno kołdry i poduszki, jak i inne przedmioty. Mebel sprawdzi się w każdej niewielkiej sypialni i spodoba się osobom dbającym o porządek.