Spokojny i wygodny sen kobiet w ciąży zapewni odpowiednia aranżacja sypialni, relaks przed snem oraz dobór odpowiedniego materaca, który będzie dopasowany do preferencji oraz będzie wspierał odpoczynek po ciężkim dniu i zapewni dobre samopoczucie po przebudzeniu. Bardzo duży wpływ na sen ma to, jak zaaranżowane zostanie nasze otoczenie. Niemały wpływ na komfort snu ma również materac dla kobiety w ciąży. Jaki powinien być? Podpowiadamy najlepsze materace dla ciężarnych kobiet! 

Sen ciężarnej - odpowiednie środowisko 

Zanim powiemy, jaki powinien być materac dla kobiety w ciąży, podpowiemy, w jaki sposób powinny spać ciężarne. Przyszłe mamy powinny zwrócić uwagę na ilość elektroniki znajdującej się w ich sypialni. Jest to ważne z tego względu, że nawet najmniejsza dioda produkuje znaczne ilości niebieskiego światła, które informuje mózg o konieczności aktywności, co może prowadzić do problemów z zasypianiem. Dlatego warto jest chociażby zrezygnować z posiadania w sypialni telewizora czy komputera. Najlepiej też, aby smartfon nie znajdował się zaraz przy łóżku. Inną ważną kwestią jest oświetlenie sypialni. Najlepsza będzie delikatna lampa rozpraszająca światło i nie męcząca oczu. Sprawdzić się mogą tutaj abażury wykonane z materiału lub mlecznego szkła. Światło żarówki powinno być jak najbardziej zbliżone do światła dziennego, dlatego dobrze postawić na cieplejsze barwy. W zależności od umiejscowienia pokoju warto jest zaopatrzyć się w rolety, dzięki czemu kobiety w ciąży będą mogły uchronić się przed wczesną pobudką, spowodowaną wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi oraz zbyt wysokimi temperaturami, które w tym stanie mogą być szczególnie uciążliwe.

Jaki materac dla kobiety w ciąży? 

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży może okazać się piankowy materac z warstwą termoelastyczną. Będzie on reagował na temperaturę ciała i za każdym razem dopasowuje się do jego ułożenia. Taki materac dla kobiety w ciąży zmniejsza napięcie mięśni u przyszłych mam oraz gwarantuje prawidłowe podparcie kręgosłupa, który jest obciążony szczególnie w ostatnich miesiącach ciąży. W przypadku kobiet, które w tym okresie muszą szczególnie na siebie uważać i leżeć większość czasu w łóżku bardzo istotne będzie także przeciwdziałanie odleżynom, w którym pomóc nam może odpowiednio dobrany produkt. Istotne są tutaj także przeciwalergiczne właściwości materaca. Materac sprężynowy zapewni punktowe podparcie, natomiast samych punktów podpierających kręgosłup oraz mięśnie będzie mniej, gdyż będzie ich tyle, ile sprężyn będzie znajdować się konstrukcji, przeliczając na m2. Daje to podparcie na dobrym poziomie, lecz w tej sytuacji jesteśmy w stanie dobrać zdecydowanie lepszą opcję, a jest to naprawdę bardzo ważne.

Materace dla ciężarnych kobiet

Dobór materaca nigdy nie należał do najprostszych. Dodatkowo ciąża to czas szczególny w życiu każdej kobiety, więc wybór powinien być jak najlepiej przemyślany i dopasowany pod własne potrzeby i preferencje. W tej sytuacje Wy, kobiety, powinnyście pomyśleć o sobie w pierwszej kolejności. Jeśli nie czujecie, że potraficie sami dopasować konkretny model pod siebie, warto zasięgnąć opinii specjalisty, który zawsze odpowiednio postara się dobrać jak najlepszy sposób. Dodatkowo, zawsze można skorzystać konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę – jego spostrzeżenia będą ułatwiały Tobie wybór, a także specjalista będzie mógł posiłkować się uzyskaną opinią lekarską, by jeszcze lepiej sprostać Twoim oczekiwaniom i potrzebom. To nie koniec doboru odpowiedniego miejsca dla kobiety w ciąży. Materac to połowa sukcesu, bo przecież trzeba jeszcze zadbać o aranżację sypialni, jak wspominamy wyżej, a także sam przebieg dnia poprzedzającego sen nie powinien obfitować w stres oraz problemy – te ostatnie potrafią zadziałać na tyle mocno, że pozostałe kryteria wcale w nocy Wam nie pomogą.

W sklepie interentowym SekretSnu.pl posiadamy różne materace dla ciężarnych kobiet - jesteśmy przekonani, że na naszych wirtualnych półkach znajdzie się niejeden idealny materac dla kobiety w ciąży.