Siedzący tryb życia i brak aktywności sprawiają, że coraz więcej osób boryka się z różnego typu problemami z kręgosłupem oraz skoliozą. Tego typu osoby powinny inwestować w dobre materace wspierające leczenie i rehabilitację. Podpowiadamy, czym powinien charakteryzować się materac dla osób z chorym kręgosłupem oraz jak wybrać optymalny materac dla osób ze skoliozą.

 

Materac kontra kręgosłup

To, w jaki sposób się śpi, ma wpływ na praktycznie cały organizm, jednak w szczególności na układ ruchu. Nie od dziś wiadomo, że korzystanie z niewłaściwego materaca może przyczynić się do rozwoju wad postawy, chorób kości, stawów i kręgosłupa czy też skoliozy. Każdemu powinno zależeć na tym, by spać na odpowiednio dobranym, czyli dopasowanym do ciężaru ciała, stanu zdrowia i preferencji materacu wykonanym z jak najwyższej jakości materiałów. Na dobry materac do spania powinny postawić przede wszystkim osoby borykające się z różnego typu problemami z kręgosłupem, stawami i kośćmi.

 

Materac a skolioza

Największym grzechem popełnianym przez osoby cierpiące na skoliozę i choroby kręgosłupa, jest spanie na nieodpowiednim materacu. Materac, który nie podtrzymuje właściwie pleców, nie tylko utrudnia leczenie i rehabilitację kręgosłupa, ale także zwiększa ryzyko powstawania nowych krzywizn oraz intensyfikacji dolegliwości bólowych. Materac dla osób z chorym kręgosłupem to zatem warta poczynienia inwestycja w zdrowie. Zakup tego typu materaca to bardzo ważny krok na drodze leczenia i rehabilitacji, rekomendowany przez lekarzy i ortopedów. Poniżej podpowiadamy, jaki materac dla osób ze skoliozą jest najlepszy oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

 

Jaki materac dla osoby chorej na kręgosłup?

Osoba, która cierpi na skoliozę, powinna wybrać materac dostosowany do jej specyficznych potrzeb. Materac dla osób ze skoliozą musi być optymalnie dopasowany do wagi w taki sposób, aby stanowić właściwą podporę dla kręgosłupa i zapewniać optymalny komfort snu nawet wtedy, kiedy dokuczają dolegliwości bólowe. Świetnie by było, gdyby był to materac o dobrej elastyczności, idealnie przystosowujący swój kształt do ciała, dlatego osobom w trakcie leczenia krzywizn kręgosłupa poleca się na przykład nowoczesne materace termoelastyczne, reagujące nie tylko na ciężar ciała, ale i jego temperaturę.

 

 

Materac dla osób z chorym kręgosłupem – propozycje rynkowe

Na rynku materacy można spotkać wiele modeli przeznaczonych dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem. Wśród propozycji renomowanych producentów można wymienić choćby specjalistyczne materace rehabilitacyjne czy zatwierdzone do użytku w celach medycznych materace przeciwodleżynowe. Materace te przeważnie, poza odpowiednią konstrukcją, charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Często tworzone są w oparciu o ekologiczne materiały takie jak pianka z naturalnego lateksu, które nie tylko są naturalne, ale także nie uczulają i nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry

 

Specjalistyczny materac dla osób ze skoliozą

Przy dużej i postępującej skoliozie oraz dolegliwościach kręgosłupa o charakterze przewlekłym, warto postawić na specjalistyczny materac dla osób z chorym kręgosłupem, czyli produkt zatwierdzony do użytku w celach medycznych. Dobrze postawić na materac dla osób ze skoliozą z certyfikatem CE potwierdzającym, że produkt spełnia wysokie warunki stawiane wyrobom medycznym przeznaczonym do międzynarodowej dystrybucji. Warto także sprawdzić klasę certyfikatu medycznego, do jakiej został przypisany dany materac dla osób z chorym kręgosłupem i postawić jedynie na taki model, który został przyporządkowany do tej najwyższej, czyli pierwszej.

 

Materac dla osób z chorym kręgosłupem wspiera leczenie i rehabilitację układu ruchu, dlatego warto w niego zainwestować, jeśli cierpi się na chorobę kręgosłupa czy też skoliozę. Materac dla osób ze skoliozą powinien być przeznaczony do zastosowań medycznych, wykonany z najwyższej jakości materiałów i opatrzony odpowiednim certyfikatem. W SekretSnu.pl mamy dla naszych klientów kilka propozycji takich materacy. Oferujemy także fachową pomoc w wyborze odpowiedniego modelu. Materac a skolioza – znamy relację między nimi, dlatego proponujemy najlepsze materace dla chorych na kręgosłup na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.