Zadowolenie Klienta jest najważniejsze. Budujemy dzięki niemu renomę marki, a także prowadzimy do polecania znajomym, a co za tym idzie, pozyskiwania nowych gości do Naszych pokoi. Uzyskanie pozytywnej opinii nie zależy niekiedy jedynie od poziomu obsługi, czy standardu hotelu lub pensjonatu, gdyż Klienci zwracają uwagę również na komfort, jaki ich spotyka w takim pokoju. Jaki materac do pensjonatu będzie najlepszy? Jak wybrać odpowiedni model? Spieszymy z odpowiedziami na te pytania, by ułatwić podjęcie decyzji. Warto na wstępie opisać po krótce każdy z podstawowych rodzajów materacy. Dzięki znajomości poszczególnych kategorii będziemy mieć jakikolwiek pogląd na to, co chcielibyśmy uzyskać od materaca.

Tani materac do pensjonatu - klasyczny sprężynowy 

Zdaje się, że materaca sprężynowego nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez bardzo wiele lat były one w naszym kraju bardzo popularne i mogliśmy je znaleźć w większości łóżek, wersalek, czy sof. Należy zaznaczyć, że nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe (o samych kieszeniach powiemy sobie więcej za chwilę) znacząco różnią się od swoich poprzedników sprzed jeszcze kilkunastu lat. Obecnie najlepsze modele wykonane są z naprawdę doskonałych jakościowo materiałów oraz przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Materace sprężynowe również dziś cieszą się bardzo dużym poważaniem kupujących na całym świecie. Uważa się, że materace sprężynowe kieszeniowe są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia oraz zużycie, dodatkowo są bardzo wygodne i zapewniają relaksujący sen. Dzielą się one na materace bonnellowe i kieszeniowe. Te pierwsze charakteryzuje duża elastyczność i odporność na spore obciążenia wagowe. Warto zwrócić uwagę na wnętrze, gdyż te najbardziej podstawowe modele będą wyposażone w wykończenie z pianki poliuretanowej, natomiast niektóre będą mieć dodatkowy wkład kokosowy, który znacząco usztywni materac. Sprężyny bonnellowe kształtem przypominają klepsydry, a ich ilość z reguły oscyluje w okolicy 111 sprężyn na metrze kwadratowym. Jest to dość popularne od lat wyjście, a także jedno z najbardziej ekonomicznych.

Materac sprężynowy kieszeniowy - na czym polega jego wyjątkowość?

Nowoczesne materace sprężynowe posiadają system tak zwanych kieszeni. Ich zasada jest równie prosta, co skuteczna. Każda sprężyna w materacu zamknięta jest bowiem w swojej oddzielnej, specjalnej komorze. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania materace sprężynowe stały się o wiele bardziej wygodne, niż te, które znamy sprzed lat. Każda sprężyna pracuje całkowicie indywidualnie, doskonale dopasowując się do naszej sylwetki. Wybierając materac do pensjonatu typu sprężynowego zyskujemy pewność, że podłoże naszego snu podda się w miejscach, w których nacisk jest największy, zapewniając jednocześnie solidne podparcie najważniejszym miejscom, takim jak barki, kręgosłup, czy biodra. Materac sprężynowy kieszeniowy może pomóc nam w walce z porannymi bólami mięśni i sprawić, że każdego dni będziemy budzili się zrelaksowani i wypoczęci! Pamiętajmy także, że modele tego typu są bardzo wytrzymałe i z pewnością będą nam służyły przez długie lata. Dodatkowo w tej kategorii możemy rozglądać się pomiędzy modelami typu „pocket” oraz „multipocket”. Te pierwsze charakteryzować się będą nieco większą elastycznością niż „multipocket” oraz liczba ich sprężyn na metrze kwadratowym wynosi ok 250-280. Zapewnia to już sporo więcej punktów podparcia dla kręgosłupa oraz mięśni niż w przypadku bonnellowych materacy. „Multipocket” charakteryzuje się tym, że ilość sprężyn to ok. 500 na metrze kwadratowym i jego elastyczność jest mniejsza, niż w przypadku poprzednim. Powoduje to fakt, że jest znacznie więcej punktów w postaci sprężyn reagujących osobno.

Materac kokosowy - specjalne włókna kokosowe w służbie zdrowego snu

Włókno kokosowe użyte podczas produkcji tak zwanych materacy kokosowych to bardzo ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że nasza powierzchnia spania zyskuje wiele ciekawych właściwości. Głównym zadaniem tego materiału jest utwardzenie materaca, wobec czego materac kokosowy jest polecany przede wszystkim tym osobom, które lubią twarde i wyporne podłoże. Jeżeli cenisz sobie solidne podparcie podczas snu i nie lubisz "zapadać się" w głąb łóżka, to Twój wybór powinien paść na materac z włóknem kokosowym. Dodatkowym atutem materacy z kokosem jest to, że dzięki przekładkom kokosowym będą w znaczącym stopniu spowalniać eksploatację materaca, tj. sprężyny nie będą się tak szybko wkręcać w blok piany powodując uczucie tzw. „wybijania”. Niestety, należy pamiętać o tym, że są to dość sztywne materace i grupa ludzi lubiących takie podłoże jest dość spora, lecz nadal nie stanowią oni większości domniemanych gości.

Materace piankowe z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej - co warto o nich wiedzieć?

Dzięki swojej specyficznej budowie materac piankowy nie posiada tradycyjnych sprężyn, które znamy ze starszych modeli materacy. Bardzo szerokie grono osób śpiących na tego typu produktach uważa, że pianka nie tylko zapewnia wygodny i dobry sen, ale także pomaga w walce z bólem pleców czy stawów. Zależnie od naszych potrzeb i upodobań możemy wybierać z kilku różnych rodzajów materaców tego typu. Głównymi kategoriami, które możemy przypisać materacom piankowym, są:

  • materace piankowe z pianki poliuretanowej - tania alternatywa, polecane są raczej do okazjonalnego użytkowania, doskonale odnajdą się na przykład w weekendowej posiadłości poza miastem, na działce lub w rzadziej używanej sypialni. Materace piankowe tego typu są lekkie, elastyczne oraz łatwe w transporcie.  materace z pianki wysokoelastycznej - opcja zdecydowanie lepsza jakościowo. Są to produkty wykonane w zupełnie innej, nowocześniejszej i bardziej ekologicznej technologii. Cechują się zdecydowanie wyższą trwałością, niż odmiany poliuretanowe. Posiadają właściwości ortopedyczne, a dzięki otwartej strukturze wewnątrzkomórkowej lepiej „oddychają” zapewniając tym samym higieniczne warunki podczas snu. Budowa tego typu materaca pozwala na dopasowanie się powierzchni do kształtu naszego ciała oraz sprawia, że łatwiej jest nam przyjąć odpowiednią pozę. Jeżeli borykasz się z porannym bólem spowodowanym długim leżeniem w niewygodnej pozycji, koniecznie rozważ zakup materaca z pianki wysokoelastycznej. 
  • materace z pianki termoelastycznej - kolejnym rodzajem materacy piankowych są materace termoelastyczne, których elementem składowym jest pianka termoelastyczna (VISCO, MIND, MEMORY). Jest to najwyższy standard w grupie materacy piankowych. Produkty tego rodzaju cechują się nieporównywalną wygodą względem innych materacy oraz idealnym dopasowaniem do ciała podczas snu. Mają właściwości ortopedyczne potwierdzone w wielu przypadkach certyfikatem „Materac rehabilitacyjny”. Oprócz tego materace z pianki termoelastycznej charakteryzują się także wysoką trwałością. Polecany jest osobom, które doceniają korzyści płynące z wysokiej jakości snu oraz tym, którzy chcą mieć pewność, że ich kręgosłup przyjmie podczas odpoczynku naturalną, zdrową pozycję.
  • Materac lateksowy - zdrowie kręgosłupa, wygoda i dobry sen w jednym Należy zacząć od tego, że materace lateksowe należą do grupy najtrwalszych produktów i z pewnością posłużą dobrze przez długie lata użytkowania. Nie jest to oczywiście ich jedyna zaleta. Pianka lateksowa sprawdza się szczególnie dobrze w wypadku osób mających problem z alergią - dzięki swoim specjalnym właściwościom lateks skutecznie hamuje rozwój bakterii grzybów oraz różnego rodzaju roztoczy. Jeżeli zależy Nam na wysokiej higienie, to lateksowy materac zdecydowanie przypadnie gościom do gustu. Materac piankowo lateksowy doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu kręgosłupa, obniżając tym samym punktowy nacisk ciała na powierzchnię materaca. Może okazać się wobec tego ulgą w nawracających bólach pleców, barków lub stawów. Kolejnym atutem materacy piankowo lateksowych jest możliwość stosowania ich na stelażach regulowanych, które dają nam możliwość regulacji zagłówka i poprawienia komfortu spania. Materace lateksowe posiadają różną twardość, a ich budowa pozwala na to, aby były niższe od materacy kieszeniowych, przy zachowaniu komfortu na podobnym poziomie. Jest to model już sporo wyższy klasowo, co też będzie wpływać na cenę. Materac hybrydowy - połączenie zalet materacy piankowych oraz sprężynowych Przyjęło się, że materac hybrydowy może zostać nazwanym połączeniem materaców piankowych z materacami sprężynowymi. Połączenie zalet obu rodzajów nawierzchni sprawia, że "hybrydy" stale zyskują na popularności i coraz częściej goszczą w naszych sypialniach. Produkty tej kategorii przeznaczone są przede wszystkim osobom, które lubią wysokie, komfortowe materace.
  • Materac hybrydowy można bez wahania zaliczyć do grupy najwygodniejszych materacy dostępnych na rynku. Ich wysokość mierzy nierzadko nawet ponad 40 centymetrów, co pozwala nam wyobrazić sobie ich niezwykłe właściwości oraz komfort użytkowania. Warto zaznaczyć, że mimo swojej wysokości, materac sprężynowo piankowy nie powoduje nadmiernego zapadania się naszego ciała wgłąb struktury materaca oraz nie powoduje żadnych przykrych dolegliwości, takich jak poranne bóle kręgosłupa, bioder, karczu, czy mięśni.

Jaki materac do pensjonatu wybrać dla Naszych gości? Warto podjąć się zastanowienia, czego wymagamy od takiego materaca. Trwałość oczywiście będzie miała wpływ największy, gdyż częsta zmiana wygeneruje mniejszy koszt jednostkowy, lecz w skali wymian może okazać się, że warto byłoby wydać na taki materac trochę więcej. Następnie najlepiej byłoby się skupić na tym, jaki rodzaj renomy Naszej marki Nas interesuje, gdyż standard i jakość obsługi są bardzo ważne, lecz możemy ją rozbudować o odpowiedni komfortu snu Klientów i uzyskać kolejne pozytywne opinie. Równie warto posilić się opinią specjalistów, którzy są w przybliżeniu w stanie określić zarówno jakość, jak i trwałość konkretnego egzemplarza, a przede wszystkim wspomóc w wyborze konkretnego modelu.

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.