Materace dla osób o słusznej budowie ciała powinny być oparte na wkładzie ze sprężyn, najlepiej typu multipocket (w tego typu modelach sprężyn jest więcej, zapewniają dokładniejsze podparcie ciała i zwiększają wyporność materaca). Na wkładzie tego typu powinna znajdować się przekładka co najmniej filcowa, jednak sizolowo jutowa lub kokosowa także się sprawdzą. Jednym z najistotniejszych elementów materaca dla ciężkich osób, jest rodzaj i ilość pianki lub lateksu nałożonego na przekładki. I w tym przypadku powinniśmy zadbać o to, by materiał był możliwie gęsty i by było go więcej. Materac, który spełni te kryteria, będzie dobrze służył takiej osobie i nie ulegnie szybkiemu zużyciu. Wśród materacy kieszeniowych istnieje wiele modeli zaliczanych do najlepszych materacy.

 

 

Kieszeniowe i...? Kolejne modele materacy dla osób z nadwagą

Materace piankowe - kiedyś uważano, że materace piankowe nie nadają się dla osób z nadwagą, jednak dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wszystko dzięki zastosowaniu zupełnie nowej technologii pianek (pianek wysokoelasycznych HR). Pianki dla osób z nadwagą muszą być dostatecznie twarde i zazwyczaj ten efekt uzyskuje poprzez użycie gęstych materiałów. Tego rodzaju produkty cechuje bardzo dobre dopasowanie do ciała użytkownika, wytrzymałość na odkształcenia i świetna cyrkulacja powietrza (dzięki otwartokomórkowej strukturze).

Materace lateksowe - podobnie jak w przypadku materacy piankowych, twardość tego typu materacy uzyskuje się poprzez gęstość zastosowanego materiału i jego ilość (wysokość materaca (dual h3 h1/Demeter h3) lub poprzez wykorzystanie dodatkowo płyt kokosowych (zeus lux/waikiki). Jest to bardzo dobry wybór w przypadku osób z nadwagą. Odpowiednia twardość i wytrzymałość na uszkodzenia ma znaczenie! Produkty tego typu są antyalergiczne i mają bardzo dużą elastyczność punktową, dodatkowo są bardzo trwałe.

Materace termoelastyczne - pianka termoelastyczna ze względu na swoje właściwości nie może stanowić wyłącznego materiału z jakiego produkuje się materace dla ciężkich osób, lecz w połączeniu z innymi (pianki hr i/lub lateks) może być dobrym wyborem dla osób z nadwagą. Materace tego typu ułatwiają przepływ krwi w trakcie snu dzięki czemu mają także właściwości przeciwodleżynowe.