Materace kieszeniowe, podobnie jak inne modele materacy, są bardzo uniwersalne. Oczywiście, są mogą być też zarówno lepsze, jak i gorsze od niektórych modeli piankowych. Takie proste odpowiedzi nie zawsze wyjaśniają całokształt - zostawiają wielki niedosyt, jeśli chodzi o wiedzę. Dlatego właśnie przejdziemy do bardziej szczegółowego wyjaśnienia co , jak i dlaczego.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe cieszą się zainteresowaniem użytkowników z każdej grupy wiekowej i wagowej z wyjątkiem niemowląt. Jest tak ze względów technicznych, bowiem produkowanie tak małych materacyków z wkładem kieszeniowym nie ma większego sensu. Z kolei materace młodzieżowe, dla osób w sile wieku jak i dla osób starszych to w dużej części właśnie materace kieszeniowe.

Tego typu materace rzadko okazują się nieodpowiednie. Należy z nich zrezygnować w zasadzie tylko wtedy, gdy chce się używać łóżka z regulowanym stelażem. W takim wypadku materac kieszeniowy niema racji bytu, ponieważ ze względu na swoją budowę nie może być wyginany podobnie jak model piankowy. 

Oczywiście, istnieją też klienci uprzedzeni do materacy piankowych lub też tacy, którzy do tej pory używali kieszeniowych i byli z nich zadowoleni, a tym samym, nie chcą decydować się na zmianę. W takim przypadku wybór jest oczywisty i nie należy go kwestionować.  

Czy materace kieszeniowe są lepsze od materacy piankowych?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Istnieją bowiem egzemplarze, które będą dla pewnej grupy odbiorców lepsze od niektórych materacy piankowych i na odwrót. Materac należy dobrać do potrzeb i wymagań klienta. Z naszego doświadczenia wynika, że w tym momencie występuje pewna równowaga pomiędzy tymi, którzy wybierają materace piankowe i kieszeniowe.

Co na pewno jest lepsze w materacach kieszeniowych czego nie mają materace piankowe? Bez wątpienia sprężyny - stal jest znacznie bardziej wytrzymałym materiałem konstrukcyjnym od pianki, co przyczynia się do tego, że materace kieszeniowe mogą być uważane za lepsze od piankowych. 

Żywotność materacy  kieszeniowych

O czym wielu klientów nie wie, trwałość materaca kieszeniowego jest w dużej mierze uzależniona od jakości pianki i rodzaju przekładki między pianką a sprężyną. Żywotność takiego materaca zleży również od ilości sprężyn, grubości pianki oraz grubości i materiału konstrukcyjnego, z jakiego wykonano przekładkę. Dużo bardziej trwałe są również takie materace kieszeniowe, w których sprężyny zostały podzielone na strefy. 

Należy też zwrócić uwagę na jakość wykonania, a nie tylko na komponentów. Firmy z tradycjami, który już dość długo znajdują się na rynku stosują odpowiednie kleje i dbają o szczegóły. W przypadku produktów od takich firm mamy większą pewność, że poszczególne warstwy materaca nie rozkleją się w trakcie użytkowania.

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.