Na pytanie postawione w tytule tego wpisu można bardzo łatwo odpowiedzieć - oczywiście, istnieją materace, które nie przenoszą drgań. Jednak niektóre materace nie przenoszą drgań w ogóle inne w niewielkim stopniu , jeszcze inne w większym stopniu. Chcielibyśmy przedstawić w jaki sposób do tego dochodzi i dlaczego tak się dzieje.

"Rozedrgane" materace bonellowe 

Najbardziej przenoszącymi drgania materacami są materace z wkładem ze sprężyn bonellowych. Dzieje się tak, ponieważ każda ze sprężyn w tego rodzaju produktach jest ze sobą połączona mechanicznie drutem. Z racji tego rodzaju rozwiązania, nacisk w jednym punkcie powoduje uruchomienie łańcucha wzajemnych powiązań między sprężynami i w zależności od pozostałych komponentów, możemy w mniejszym lub większym stopniu zobaczyć tego efekty. Jest to szczególnie widoczne kiedy siadamy w środkowej części materaca i widzimy jak obydwa skrajne końce unoszą się do góry.

Stabilne materace kieszeniowe

Technologia cały czas się rozwijała i obecnie standardem są materace kieszeniowe. Z pośród nich możemy rozróżnić trzy podstawowe grupy ze względu na ilość i kształt sprężyn. Wraz ze wzrostem ilości sprężyn zwiększa się ilość punktów podparcia i żywotność sprężyn, a także zmniejsza się możliwość przenoszenia drgań. Nazwijmy zatem te trzy grupy materacy.

  • Materace typu pocket - mają około 250 sprężyn na metrze kwadratowym, ta ilość w zależności od producenta może się różnić;
  • Materace typu multipocket - mają około 500 sprężyn na metrze kwadratowym;
  • Materace kieszeniowe premium - są wyposażone w sprężyny w kształcie cygara (ok. 1000 sprężyn na metrze kwadratowym).

W przypadku materacy kieszeniowych, należy pamiętać też o pewnej zależności. Jeśli na sprężyny tego typu położymy sztywną płytę kokosową (są takie modele, które są wyposażone w płytę kokosową), to niezależność sprężyn zostaje w pewnym stopniu ograniczona, w związku z czym przenoszenie drgań może być nieco bardziej odczuwalne.

Materace, które nie przenoszą drgań

Choć mówi się, że drgań nie przenoszą materace piankowe i lateksowe, to absolutnymi czempionami w tej dziedzinie są materace termoelastyczne. Zdarza się, że są one nazywane materacami głuchymi. Dzieje się tak ze względu na unikalne właściwości pianek termoelastycznych. Piany tego typu dostosowują się do kształtu ciała pod wpływem temperatury i nacisku ciała, poza tym przypominają w konsystencji ciasto, dlatego równomiernie rozkładają naciski na powierzchnie materaca. W sieci można znaleźć wiele ciekawych filmów i artykułów na których możemy zobaczyć jak to wygląda w praktyce

Jak widać, istnieją materace, które nie przenoszą drgań. Jedne z nich są  w tym dobre , lecz są i takie które są w tym najlepsze. Jako ekipa zajmująca się tym zagadnieniem również przeprowadziliśmy testy. Różnica polegała na tym, że z racji pewnej nieufności i przezorności zamiast kieliszka wina użyliśmy zakręconej butelki z wodą i test materaca termoelastycznego przeszedł pomyślnie. Nie zachęcamy również do ryzyka rozlewania płynów na materac :D

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.