Materace średnio twarde najczęściej wybierane przez klientów 

Materace średnio twarde to jedna z najczęściej występujących i najchętniej wybieranych grup materaców. Nic w tym dziwnego, gdyż zapewniają one bardzo dobrą elastyczność, optymalne podparcie kręgosłupa oraz długą żywotność. Materace średnio twarde na skali twardości oznaczone są symbolem H3. Charakteryzują się bardzo dobrą wypornością, jednocześnie stanowią stabilną podporę dla kręgosłupa. Materace średnio twarde mają rożną budowę i zastosowanie. Znajdziemy wśród nich materace kieszeniowe typu pocket, w których liczba sprężyn na 1 m2 wynosi ok. 260 sztuk oraz typu multipocket, gdzie sprężyn jest ok. 2 razy więcej. Twardość tego typu materacy uzyskujemy grubością drutu i ilością zwojów w sprężynie. Aby materac nie był zbyt twardy wkład sprężynowy obustronnie obkładany jest pianą poliuretanową o zwiększonej elastyczności, pianą wysokoelastyczną lub lateksem.

 

Rodzaje materacy średnio - twardych

Kolejną odsłoną materacy średnio-twardych są materace zbudowane z przewiewnej pianki wysokoelastycznej. Bardzo często posiadają one nacięcia poprzeczne i wzdłużne, tworzące 7 stref komfortu. Jednocześnie pełnią one funkcje termoregulujące, ułatwiając cyrkulację powietrza. Twardość materacy wysokoelastycznych regulujemy poprzez gęstość zastosowanych pian, do średnio twardych zaliczymy te o gęstości powyżej 40 kg/m3.

materac rumba

 

Średnio - twarde materace termoelastyczne

Wśród materacy termoelastycznych do średnio twardych zaliczymy te, których rdzeń wykonany jest z gęstej piany wysokoelastycznej (H3). Wierzchnią warstwę stanowi zaś bardzo komfortowa piana termoelastyczna, dopasowująca się pod wpływem ciepła do naszej sylwetki. Dzięki temu materace te charakteryzują się najmniejszym naciskiem zwrotnym na ciało.

materac premier materasso

 

Średnio - twarde materace lateksowe

Materace lateksowe to ostatnia grupa, w której również znajdziemy te o średniej twardości. Standardowo oznaczone są one symbolem H3. Wybór takiego posłania polecamy szczególnie alergikom, ze względu na antyroztoczowe właściwości lateksu. Elastycznością ta grupa dorównuje materacom sprężynowym, jednak ma o wiele szersze zastosowanie, min. można je stosować na stelażach regulowanych. Jednocześnie lateks to jeden z najżywotniejszych materiałów, używanych do produkcji materacy.

materac jandpol demeter

 

Materac średnio twardy, gdzie można zastosować ?

Materace średnio-twarde znajdziemy w większości naszych sypialni. Jednak pomimo uniwersalnej twardości, nie każdy z nich ma uniwersalne zastosowanie. Przykładowo, jeśli posiadamy w swoim łóżku stelaż elektrycznie lub ręcznie regulowany, świetnym wyborem będzie materac średnio twardy lateksowy lub piankowy.

Z kolei, jeśli w naszej sypialni znajduje się łóżko z pojemnikiem powinniśmy skupić się na materacach sprężynowych lub wysokoelastycznych, ze względu na ich stosunkowo niewielką wagę. Takie rozwiązanie wpłynie korzystnie na siłowniki podnoszące stelaż.

Jeśli w naszym łóżku posiadamy stelaż o rozstawie listew 4-5 cm powinniśmy zrezygnować z materacy typu multipocket (drobne sprężyny mogłyby zapadać się między listwami stelaża, powodując deformowanie powierzchni spania). W takim wypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca kieszeniowego typu pocket, świetnie sprawdzą się również materace lateksowe i piankowe.

materasso premier

 

Materac średnio twardy, dla każdego?

Materace średnio twarde dedykowane są osobom przyzwyczajonym do twardszego posłania, szczególnie polecane w przypadku rezygnacji ze spania na kanapie, narożniku, czy wersalce. Zapewniają one stabilne podparcie kręgosłupa, obniżając jednocześnie nacisk zwrotny materaca na ciało. Dzięki temu materac dopasowując się do nas, nie powoduje ucisku na naczynia krwionośne, zapewnia swobodne krążenie krwi, niwelując drętwienie mięśni.

Materace średnio twarde sprawdzą się w przypadku osób o wadze 70 -90 kg poszukujących elastycznej i wypornej podstawy do spania. Dla osób cięższych materace H3 mogą wydawać się bardziej miękkie, a dla osób lżejszych twardawe. Większość materacy prozdrowotnych, rehabilitacyjnych to materace średnio- twarde, zapewniają one ortopedyczne ułożenie ciała.

 

 

Wybierz odpowiedni materac z naszym konsultantem:

E-mail: sklep@sekretsnu.pl 
Tel. 579 070 333