Jeśli dokuczają Ci dolegliwości związane z kręgosłupem lub/i mięśniami warto będzie dokonać zakupu tak zwanego materaca zdrowotnego (ortopedycznego), który pomoże złagodzić poranne bóle mięśni czy karku. Dodatkowo dzięki niemu organizm będzie mógł w trakcie snu efektywniej się regenerować. Na produkty z tej kategorii koniecznie powinny zdecydować się osoby, które na co dzień odczuwają uciążliwy dyskomfort spowodowany odniesionymi w przeszłości urazami lub zwyrodnieniami. Dzięki materacowi prozdrowotnemu sen będzie dużo bardziej efektywny. Oznacza to, że organizm będzie mógł regenerować się szybciej, a sam śpiący będzie budził się wypoczęty i gotowy do działania!

Materac zdrowotny będzie bardzo dobrym wyborem również w przypadku osób cierpiących na poważne schorzenia postawy lub wymagających stałego leczenia. Takie materace będą odpowiednio podpierać mięśnie i kręgosłup w trakcie spędzania długiego czasu w łóżku oraz będą zapobiegać powstawaniu odleżyn. Istnieje nawet specjalna linia prozdrowotnych materacy przeciwodleżynowych.

 

Z myślą o kręgosłupie i mięśniach - zalety materacy prozdrowotnych

Materac może otrzymać miano produktu ortopedycznego, gdy spełni odpowiednie kryteria. Nagradzany jest wówczas specjalnymi atestami i certyfikatami potwierdzającymi jego specjalistyczne właściwości. Badania, które są prowadzone na danym materacu zdrowotnym, pozwalają sprawdzić w praktyce jego wpływ na jakość snu oraz na poprawę stanu zdrowia użytkownika. Jedną z najważniejszych zalet jest odpowiednia struktura powierzchni, która będzie odpowiadać za odpowiednie podparcie kręgosłupa. Kolejną zaletą jest wysoka jakość wykończenia, dzięki której modele prozdrowotne są bardziej odporne na eksploatację. Ważnym atutem są także bez wątpienia właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne materaca, które będą na wyższym poziomie niż w standardowych modelach.

 

Rodzaje materacy ortopedycznych - najważniejsze modele dla zdrowia naszych pleców

Możemy wyróżnić kilka rodzajów materacy zdrowotnych, dostosowanych pod konkretną grupę odbiorców. Tymi grupami są na przykład: materace rehabilitacyjne, przeciwodleżynowe czy materace kierowane do alergików. - Materace rehabilitacyjne odznaczają się specjalną strukturą zapewniającą odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i mięśni. Ich zadaniem jest maksymalne odciążenie danych części ciała. Często posiadają certyfikację materacy „wspierających układ szkieletowo – kostny” (SLEEPMED Comfort) bądź „poprawiających krążenie” (JANPOL Niobe). - Następnym rodzajem są materace prozdrowotne przeciwodleżynowe, które dzięki swojej strukturze zapewniają odpowiednie podparcie oraz odciążenie organizmu na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu osoby borykające się z bardzo mocnymi schorzeniami bądź wymagają stałego leczenia, będą bez problemów i powikłań korzystać z materaca. Przykładem takiego materaca jest HILDING Salsa, który posiada certyfikację materaca przeciwodleżynowego. - Kolejnym rodzajem są materace kierowane do alergików.

Każdy materac posiada pokrowiec antyalergiczny, lecz nie każdy jest całą strukturą materacem antyalergicznym. Modele te charakteryzują się wybitną wentylacją, dzięki czemu zapobiegają rozwijaniu się bakterii oraz powstawaniu wilgoci. Materace zdrowotne dla alergików wyposażone zostały w „lekkie” pokrowce, dzięki czemu są przewiewne i zapobiegają gromadzeniu się ciepła. Pokrowce mają również zamek rozdzielczy, dzięki czemu można je prać, a sama konstrukcja powłoki górnej pozwala na pranie w wysokich temperaturach – co pozwala na utrzymanie higieny na naprawdę wysokim poziomie. - Bardzo dobrym przykładem materacy ortopedycznych są materace producenta SleepMed. Produkty te łączą w sobie najlepsze cechy wszystkich zaprezentowanych powyżej materacy. Posiadają honorowane przez profesjonalistów atesty medyczne, w tym certyfikat Szwajcarskiego Instytutu AEH potwierdzający to, że materace te spełniają najwyższe wymagania pod kątem ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

 

Wobec tego, który model wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, który produkt będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, koniecznie zapoznaj się z szeroką gamą produktów w naszych sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Nasi specjaliści na pewno pomogą podjąć Ci decyzję, dzięki wiedzy produktowej, którą posiadają. Materace prozdrowotne naprawdę działają!