W SekretSnu.pl oferujemy różnego typu materace do spania. W naszym katalogu znajduje się mnóstwo modeli do zastosowań domowych oraz wiele produktów specjalnego przeznaczenia medycznego. Które materace z naszego katalogu i nie tylko są najbardziej popularne wśród użytkowników? W tym tekście wyjaśniamy, jakie są rodzaje materacy dostępnych na rynku, prezentujemy ich zalety i wady oraz przedstawiamy typy materacy cieszące się największym zainteresowaniem klientów SekretSnu.pl

 

Rodzaje materacy do spania – materace sprężynowe, piankowe i hybrydowe

Materace do spania dzieli się na rodzaje na podstawie tego, z czego zostały wykonane. Wyróżnia się dwa podstawowe typy materacy - materace sprężynowe i piankowe. W sklepach z materacami, takich jak SekretSnu.pl, można jednak nabyć też materace oparte zarówno o sprężyny, jak i pianki, nazywane hybrydowymi.

 

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe to wszystkie te, w których wykorzystywane są tradycyjne sprężyny. Ułożone w klasyczną siatkę, występują w tanich materacach bonelowych, a w nowoczesnej odsłonie w modelach kieszeniowych, w których są od siebie odseparowane. Materace sprężynowe charakteryzują się przede wszystkim dużą żywotnością, którą należy zaliczyć do ich największych zalet. Polecane są także alergikom, ze względu na to, że umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, dzięki której w ich wnętrzach nie zalegają bakterie i wirusy. Ponadto, materace sprężynowe są odpowiednie dla osób z nadwagą.

 

Materace piankowe

Do materacy piankowych zalicza się wszystkie rodzaje materacy, które zostały wykonane w oparciu o różnego typu pianki. To, jaka piana została wykorzystana do produkcji konkretnego modelu materaca, determinuje jego szczególne właściwości i zastosowania. Praktycznie wszystkie materace piankowe dostępne na rynku dobrze dopasowują się do sylwetki i zapewniają równomierny rozkład ciężaru ciała, a zatem gwarantują wysoki komfort snu. Tego typu materace polecane są parom, ponieważ nie wywołują efektu „falowania” podczas zmiany pozycji drugiej osoby śpiącej na tym samym materacu.

 

popularne materace

 

Materace hybrydowe

Materace hybrydowe to te typy materacy, do których produkcji wykorzystano zarówno sprężyny, jak i pianki. Do grupy należy zaliczyć nowoczesne materace kieszeniowo-piankowe oferowane przez największe firmy produkujące materace do spania takie jak Hilding Andres, Materasso, Janpol, Merita, Comforteo, Buoninfante, Hevea, SleepMed czy PerDormire. Materace hybrydowe rekomendujemy najbardziej wymagającym użytkownikom – również tym borykającym się z problemami z kręgosłupem czy stawami oraz osobom obłożnie chorym.

 

Jakie są rodzaje materacy do spania – najpopularniejsze typy materacy

Jak wyżej wspomnieliśmy, materace do spania można podzielić na piankowe, sprężynowe i hybrydowe – które cieszą się największym zainteresowaniem klientów sklepu internetowego SekretSnu.pl? Sprawdzamy, jakie są rodzaje materacy do spania o największej popularności rynkowej i przedstawiamy ich największe zalety.

 

Materace lateksowe

Materace lateksowe to materace piankowe wykonane ze zwulkanizowanego mleczka kauczukowego. W tego typu materacach stosuje się zarówno lateks naturalny, jak i syntetyczny. Produkty, w których lateks pochodzenia naturalnego stanowi ponad 70% składu, uważane są za luksusowe i ekologiczne. Materace lateksowe polecane są alergikom oraz osobom cierpiącym na nadmierną potliwość, ponieważ mają właściwości antybakteryjne, a porowatość piany lateksowej, zapewnia im doskonałą cyrkulację powietrza. Są to także ciche materace, które nie wydają odgłosów podczas użytkowania.

 

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to nowoczesne materace sprężynowe, w których sprężyny odseparowane są od siebie, a każda z nich umieszczona jest we własnej kieszeni lub worku wykonanym z materiału. Materace tego typu to przeważnie modele hybrydowe, utwardzane dodatkowo pianą lateksową czy kokosem. Materace kieszeniowe rekomendowane są przede wszystkim osobom, które lubią spać na dość twardym podłożu. Zaawansowane modele poleca się również użytkownikom borykającym się z różnego rodzaju problemami natury ortopedycznej.

 

najpopularniejsze materace

 

Materace termoplastyczne

Omawiając najpopularniejsze rodzaje materacy nie sposób pominąć nowoczesnych materacy z pianki termo elastycznej, które należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie materacy dostępnych na rynku. Reagują nie tylko na ciężar, ale i temperaturę ciała, dzięki czemu doskonale dopasowują się do sylwetki, zapewniając jej odpowiednio dużą liczbę punktów podparcia. Polecane są głównie użytkownikom, którzy komfort snu stawiają za priorytet i pragną nabyć materac dający wrażenie leżenia w chmurach. Materace takie polecane są także dla par, ponieważ nie „bujają się” i są ciche w użytkowaniu.

 

Materace bonelowe

Przyglądając się bliżej temu, jakie są rodzaje materacy cieszące się największą popularnością rynkową, nie można zapomnieć również o tym, że wciąż popularne są klasyczne, tanie materace bonelowe oparte na sieci połączonych ze sobą sprężyn. Te dość głośne materace, nadal mają wielu zwolenników - szczególnie wśród użytkowników, którzy przepadają za tradycyjnymi rozwiązaniami. Materace bonelowe rekomendujemy osobom, które poszukują trwałych materacy zapewniających optymalny komfort snu za niewielkie pieniądze, a także alergikom, bowiem materace bonelowe są im bardzo przyjazne.

 

Inne materace

Na rynku można spotkać także inne typy materacy, których popularność wciąż wzrasta. Warto na przykład wspomnieć o materacach ekologicznych wykonywanych na bazie pian, do których produkcji używa się naturalnych olejów roślinnych zamiast ropopochodnych, czy też materacach wzbogacanych aloesem, kokosem, gryką oraz innymi naturalnymi wkładami poprawiającymi ich właściwości. Powinno się również uwzględnić popularne materace piankowe wysoko elastyczne czy też materace przeciwodleżynowe do specjalnych zastosowań medycznych.

 

Reasumując, w sprzedaży dostępne są różne rodzaje materacy. Największą popularnością cieszą tanie materace bonelowe, nowoczesne materace kieszeniowe oraz materace lateksowe i termoelastyczne, choć z równie dużym zainteresowaniem spotykają się nowoczesne materace z pianki wysokoelastycznej, materace ekologiczne oraz wzbogacane warstwami z naturalnych materiałów polepszających ich właściwości. W SekretSnu.pl oferujemy wszystkie, również mniej popularne materace do spania - w katalogu, do zapoznania się z którym serdecznie zapraszamy, posiadamy aż X modeli materacy. Z pewnością znajdziesz wśród nich ideał, który zapewni Ci komfortowy, zdrowy sen.