Czy warto inwestować w specjalistyczne poduszki medyczne i ortopedyczne? Jest to jedno z najczęściej zadawanych w naszym sklepie pytań. W tym artykule spróbujemy na nie odpowiedzieć, przedstawiając zalety, jakie może mieć poduszka ortopedyczna oraz rodzaje poduszek ortopedycznych.

Wybór poduszki - dlaczego to takie ważne?

Gdy już przyjdzie czas podjęcia decyzji o zaopatrzeniu się w nowy materac, zaczynamy zastanawiać się nad wymianą wszystkiego, co posiadamy „do spania”, by zmaksymalizować komfort, jaki dawać Nam będzie czas, który poświęcimy na sen. Gdy mamy już łóżko, materac, a także nowy komplet pościeli, powinniśmy wybrać także poduszkę. Pytanie tylko jaką? Syntetyczna, puchowa, z pierzem… z może poduszka ortopedyczna? Zakup poduszki jest jednym z najważniejszych! Warto dokonać go mądrze.

Poduszki medyczne - rodzaje

Na początku, warto wspomnieć, na jakie podstawowe rodzaje dzielą się poduszki medyczne. Poniżej przedstawiamy rodzaje poduszek ortopedycznych.

Poduszka ortopedyczna profilowana

Poduszki profilowane posiadają z reguły dwa tzw. „garby”, czyli po prostu dwa boki odpowiadające za konkretną pozycję spania. Większy będzie bardziej wygodny do korzystania podczas snu na boku, natomiast mniejszy do spania na plecach czy brzuchu. Wydawać się może to banalnie proste w wyborze, gdyż jest to najbardziej uniwersalna poduszka do spania, bo większość z Nas nie kontroluje swojego snu i przybieramy w trakcie spania przeróżne pozycje.
Zadajmy sobie więc ważne pytanie: „Czy będę przekręcać poduszkę za każdym razem, gdy będę chciał/chciała zmienić pozycję?”. Większość odpowie bardzo szybko „Nie!”. Jest to rodzaj poduszki ortopedycznej, która jest głównie kierowana dla osób, które spędzają niemal całą noc w jednej pozycji – wybierają wówczas najwygodniejsze dla siebie ułożenie danej poduszki i spędzają niemalże całą noc w jednej pozycji – dla takich osób dany rodzaj będzie najbardziej odpowiedni.
Warto wspomnieć, że rodzajów poduszek profilowanych również jest kilka, jak nie kilkanaście, ale do najbardziej popularnych należą np. poduszki profilowane standardowo (jeden większy garb, drugi mniejszy – różnice są w ewentualnych twardościach i wielkościach, jak i wysokościach), czy poduszki służące do spania na boku (te posiadają charakterystyczne wcięcie w połowie swojego dłuższego boku, w którym to umieszczamy Nasz bark – dzięki takiej konstrukcji najlepiej dopasowuje się do Naszej pozycji bocznej). Te odmiany znajdą najwięcej swoich zwolenników u osób, które, jak wspomniano wcześniej, spędzają niemalże całą noc w jednej pozycji.

Poduszki medyczne proste

Kolejnym rodzajem, jeśli chodzi o poduszki ortopedycznepoduszki medyczne proste. Kształtem przypominają z reguły większe, bądź mniejsze „mydełko”. Ten rodzaj ma największą ilość zwolenników. Dlaczego? Otóż najbardziej przypominają Nasze dotychczasowe najzwyklejsze poduszki, więc proces ewentualnego przyzwyczajania do zmiany podparcia dla kręgosłupa szyjnego, a także Naszej głowy jest dużo krótszy i mniej bolesny. „Przeskok” pomiędzy poduszkami nie będzie wówczas aż tak intensywnie odczuwalny i szybciej dotrzemy do momentu, w którym komfort będzie na maksymalnie wysokim poziomie. Tutaj nie posiadamy więcej odrębnych podrodzajów. Różnice tworzyć się będą głównie na sztywności, wielkości czy wysokości poduszki. No dobrze, wszystko jasne, ale co z tymi zwykłymi, czy puchowymi… Typ poduszki ortopedycznej całkowicie odbiega konstrukcją i zasadą reagowania na Nasze ciało od zwykłej konstrukcyjnie poduszki.

Zwykłe poduszki vs. poduszki ortopedyczne

Poduszki syntetyczne, czy puchowe, jak i te z wypełnieniem z pierza mają to do siebie, że prócz podparcia głowy oraz kręgosłupa szyjnego nie pełnią dodatkowych funkcji. Szybciej będą się „ubijać” ze względu na mniejszą gęstość wypełnienia, a także charakter i rodzaj tego wypełnienia. Piana termoelastyczna użyta w poduszkach ortopedycznych ma z reguły dużą gęstość, stąd jej „leniwa” struktura i zasada działania. Ma na celu maksymalne dopasowanie do każdej struktury poprzez reagowanie na nacisk ciała oraz ciepło, jakie Nasz organizm będzie oddawać w jej kierunku. Dzięki takiej zasadzie działania układ Naszej czaszki oraz wielkość głowy nie będzie mieć większego znaczenia na konkretny model poduszki. Dodatkowym atutem wyróżniającym poduszki ortopedyczne i medyczne będzie również szereg certyfikacji medycznych, które posiadają niektóre z nich. W zależności od modelu mogą różnić się swoim działaniem medycznym i certyfikatem, jakim został nagrodzony dany model wraz ze swoją konstrukcją. Zaczynając od właściwości, które wpływają na stabilizację krążenia, co powodować będzie znaczące uczucie zrelaksowania, przez idealne dopasowanie i odciążenie, kończąc na minimalizowaniu siły wyporu, jaką działa na Nasz odcinek szyjny kręgosłupa oraz głowę sama poduszka (ta właściwość należy do piany termoelastycznej). Takich właściwości i funkcji nie posiadają poduszki standardowej budowy.

Czy warto inwestować w poduszki medyczne i ortopedyczne? Z tą posiadaną wiedzą warto jest udać się do specjalistów, którzy tylko czekają, by móc zapoznać się z Naszym problemem, móc go rozwiązać, by efektem końcowym w nagrodę otrzymać wdzięczność i kolejnego zadowolonego Klienta. Wracając do tematu, poduszka odgrywa równie ważną rolę i opisanie materaca, który posiadamy jest kluczowe. Gdyż dzięki takiej wiedzy dopasowanie będzie dużo prostsze, a dla każdego Klienta bardziej personalne i indywidualne niż znalezienie „złotego środka” dla każdego. Niestety, przynajmniej połowa wówczas byłaby niezadowolona. Kluczem do odpowiedniego doboru jest traktowanie tematu tak samo poważnie, jak dobór materaca. Co prawda materac wydaje się dużo ważniejszy, natomiast oba produkty posiadane w sypialni są niezwykle istotne, więc im lepiej dobierzemy, tym więcej od Niego uzyskamy.

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.