Alergie to nic przyjemnego. Zaczerwienione oczy, zatkany nos, czy swędzenie skóry to tylko kilka objawów, które mogą się u nas pojawić, jeżeli nie przygotujemy odpowiednio naszego podłoża snu. Na szczęście istnieje specjalna pościel dla alergika - to właśnie dzięki jej niezwykłym właściwościom zdecydowanie łatwiej będzie nam uniknąć wszelkich niedogodności. W poniższym artykule dowiesz się, jak powinna wyglądać poduszka i kołdra dla alergika, z jakich materiałów powinna być wykonana oraz dlaczego warto dokładnie rozważyć jej zakup. Zaczynamy!

 

Poduszka i kołdra dla alergika - garść najważniejszych informacji

Reakcje alergiczne są głównie powodowane przez obecność roztoczy, które wręcz uwielbiają starsze, klasyczne materace. Ich odchody, zawierające guaninę, podrażnią nasz organizm, prowadząc do reakcji takich jak kaszel, czy katar. Nowoczesne modele materacy zdecydowanie utrudniają roztoczom rozmnażanie, choć i w nich możemy znaleźć śladową ilość tych małych intruzów. Specjalna pościel dla alergika sprawi, że w naszej kołdrze i poduszce również znajdzie się ich zdecydowanie mniejsza liczba. Uważa się, że najlepsza kołdra dla alergika ma wypełnienie z włókien poliestrowych lub poliestrowo-silikonowych. Dzięki swoim właściwościom utrudniają roztoczom rozmnażanie, są do tego bardzo lekkie oraz doskonale oddychają.

Równie ważne co dobór odpowiedniej kołdry dla alergika, jest zapamiętanie kilku ważnych zasad. Pamiętajmy, aby regularnie wietrzyć naszą pościel, unikać krochmalu, postawić na specjalne poszewki zapobiegające przedostawaniu się odchodów roztoczy na zewnątrz oraz w miarę możliwości wybrać łóżko metalowe (łatwe w utrzymaniu w czystości oraz bardzo przewiewne). Pościel dla alergika należy także regularnie prać.

 

Warto zadbać o nasze zdrowie

Jeżeli cierpisz na różnego rodzaju alergie, koniecznie postaw na nowoczesne materace z lateksu. Dzięki temu o wiele łatwiej pozbędziesz się roztoczy ze swojej sypialni. Kołdra i poduszka dla alergika powinna być wykonana ze wskazanych powyżej materiałów, pamiętajmy też o wietrzeniu naszych pomieszczeń. Kilka prostych zasad i dobrych wyborów pozwoli Ci łatwiej uwolnić się od przykrych dolegliwości. Naprawdę warto zadbać o higienę naszego snu - dzięki niej będziemy spali głębiej oraz zdrowiej!

Sprawdzone i polecane przez nas produkty: