Każdy z nas, kto wyczekuje pojawienia się nowego członka rodziny, musi się odpowiednio na to przygotować. Zakup nowego łóżeczka dziecięcego i materaca to dla każdego rodzica ogromne wyzwanie. Warunkiem koniecznym jest to, aby łóżeczko było wygodne oraz zapewniało najmłodszemu członkowi rodziny odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Kluczowym elementem podczas poszukiwań jest dobranie odpowiedniego materaca, a dokładniej, jego twardości. Materac dla dziecka nie powinien być zbyt miękki oraz zbyt twardy. Wyróżnia się kilka rodzajów materacy kierowanych pod dzieci (nie tylko).

 

Czy szczegółowy wybór materaca dla noworodka jest tak ważny?

Zastanawiacie się jak prawidłowo dobrać materac dla niemowlaka? Zachęcamy Was do wyboru komfortowych materacy do spania, które poprawiają nie tylko sen, ale również jakość życia malucha, który koniec końców spędza w łóżeczku o wiele więcej czasu, niż osoba dorosła.

Oczywiście wybór materaca dla noworodka jest bardzo ważny, gdyż dobra jakość snu zależy właśnie od dobrze dobranego materaca. Dostępnych jest kilka rodzajów materacy kierowanych dla noworodków, jak np. materace lateksowe, materace piankowe, materace sprężynowe lub materace hybrydowe (warstwa pianki i lateksu). Dobrze dobrany materac zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i mięśni naszej pociechy oraz odpowiednią regulację temperatury jego ciała.

Dla najmłodszych rekomendowane są materace średniotwarde, które nie będą podatne na odkształcenia, posiadające kilka stref twardości. Bardzo duże znaczenie, oprócz samej strefowości, ma wkład materaca do łóżeczka dziecięcego. Te najbardziej popularne na rynku to materace piankowe, lateksowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Odpowiednio dobrany materac dziecięcy zapewni optymalne podparcie oraz może zapobiec problemom zdrowotnym w przyszłości.

 

 

Poznaj najpopularniejsze materace dla noworodków:

Wśród materacy dla noworodków, podobnie jak wśród innych materacy, pojawiają się bestsellery, czyli najchętniej wybierane pozycje. Poniżej znajdziesz krótką listę najpopularniejszych modeli powierzchni snu dla dzieci:

 

  • Materac Hevea Baby Max piankowy z lateksem - innowacyjny, rozwojowy materac piankowo-lateksowy. Jest to model dwustronny, który dorasta razem z dzieckiem. Strona twarda piankowa i średnio-twarda lateksowa. Możliwość dopasowania twardości zależnie od preferencji rodziców i wskazań pediatry.
  • Materac Hevea Disney Baby Airmax 3D piankowy - Innowacyjny, oddychający materac dla niemowląt i dzieci. Pianka wysoko elastyczna o dużej twardości, wys. 2 x 5cm. Wymuszony i stały przepływ powietrza w kierunku pionowym (kanaliki wentylacyjne) i poziomym (pasek klimaband 3D z 4 stron).
  • Materac Hilding Safety Smyk dziecięcy - Materac Safety Smyk to materac dwustronny złożony z profilowanej, wysokoelastycznej pianki Velvet Touch i podwyższonych boczków z pianki Flexifoam. Takie rozwiązanie zostało stworzone z myślą o bezpieczeństwie dziecka.
  • Materac Hevea Disney Junior Graffiti Boy/Girl piankowy - Antyalergiczny, rozwojowy materac na dzieci starszych i młodzieży. Wkład z pianki wysokoelastycznej o grubości 10-11 cm zależnie od rozmiaru. Dwie strony materaca - twarda dla dzieci 2+ i średnio-twarda dla starszych.

Pamiętaj, wybór odpowiedniego materaca do łóżeczka dziecięcego to odpowiedzialna decyzja. Od jego jakości, funkcji i właściwości będzie częściowo zależał rozwój naszej pociechy. Zdecydowanie dobrze jest przemyśleć zakup, by zyskać pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru.