Do prawidłowego funkcjonowania, każdy człowiek potrzebuje odpowiedniego wypoczynku. To po prostu fakt. Najważniejszym czynnikiem regeneracji jest sen, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za stopień poprawnego funkcjonowania organizmu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym aspektem podczas snu jest materac. To właśnie on przyczynia się do jakości snu, a co za tym idzie, również do wypoczynku. Wypoczywając na najlepszych materacach do spania poczujemy zdecydowaną różnicę. Właśnie dlatego, tak ważnym jest, aby wybrać odpowiednie dla siebie podłoże snu, które zapewni nam prawidłowe podparcie ciała. W tej sytuacji nasuwa się więc pytanie „Jaki jest najlepszy materac do spania?”

 

Najlepsze materace do sypialni - poznaj nasze zestawienie najważniejszych porad podczas wyboru materaca

 

Rada numer 1 - okreś swoją ulubioną twardość powierzchni snu. Głównym czynnikiem, który odpowiadać będzie na to pytanie, powinny być nasze odczucia w chwili położenia się na danym materacu. To, jakie mamy preferencje, co do twardości, będzie najważniejsze w chwili podejmowania decyzji o wyborze danego modelu. Nie to, jakie są dane według producentów, czy podane odczucia innych osób o podobnych do naszych preferencjach, a właśnie nas samych. Jeśli wolimy materace twardsze, sztywniejsze, to sugerowanie się wagą i odpowiedniej dla niej twardości – bo tak sugeruje producent – będzie błędne i sen będzie nas męczyć, a nie regenerować. Najlepszy materac do spania to materac, który do nas pasusje.

 

Rada numer 2 - poznaj najpopularniejsze rodzaje materacy! Następnym bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze najlepszego dla nas materaca będzie podjęcie decyzji – „pianka, czy sprężyna? A może lateks?”. Nikt nie podejmie jednoznacznej decyzji za nas, dlatego że nie ma tzw. „złotego środka” w przypadku materacy. Modele sprężynowe bardzo dobrze oddychają (dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca oraz pomiędzy sprężynami), natomiast materace piankowe, dzięki swojej jednolitej strukturze, zapewniają nieskończenie wiele punktów podparcia dla kręgosłupa i mięśni, co pozwala na maksymalny odpoczynek całego organizmu w trakcie snu. Podjęcie decyzji podparte powinno być naszymi odczuciami, jak wspomnieliśmy wyżej, ale także wartościami, które materac dostarcza. Wtedy będzie to dla nas najlepszy wybór. O pomoc w wyborze najlepszego materaca do naszej sypialni możemy poprosić także specjalistę, który z pewnością wskaże nam kilka sprawdzonych modeli do przetestowania.

 

najlepsze modele materacy

 

Rada numer 3 - zapoznaj się z "dodatkami" Należy pamiętać, że właściwości materacy mogą ulec zmianie, gdy zostaną do nich dodane dodatkowe komponenty, jak np. kokos (działanie utwardzające), pianka termoelastyczna (działanie zmiękczające, łagodzące odczucia), pianka tzw. „moletowana” (działanie masujące kręgosłup i mięśnie) itd. Przed zakupem koniecznie dowiedzmy się o nich czegoś więcej lub - ponownie - zapytajmy o radę specjalistę pracującego w sklepie z materacami.

 

Rada numer 4 - zaplanuj budżet! Kolejnym nieodzownym elementem jest budżet, jakim dysponujemy w chwili zakupu materaca. Nie jest problemem kupić materac bardzo tani, który ma pełnić tylko funkcję do spędzenia na nim kilku godzin w trakcie snu. Równie łatwo znajdziemy bardzo drogi egzemplarz, który będzie posiadał wszystkie wyjątkowe właściwości, lecz nadszarpnie nasz budżet. Określenie „materace na każdą kieszeń” nie wzięło się znikąd. Odpowiednio w każdym przedziale cenowym znajdziemy coś dla siebie, a wybierać jest z czego! Najlepszy materac do spania wcale nie oznacza, że jego cena musi być wygórowana.

 

Rada numer 5 - posłuchaj swoich pleców. Twardość materaca ma bardzo, ale to bardzo duże znaczenie. Dobór zbyt twardego lub zbyt miękkiego materaca powodować będzie, że mięśnie zamiast odpoczywać, będą napinać się w celu utrzymania kręgosłupa we właściwej pozycji. Przez to, nie będziemy mogli regenerować się w 100% w trakcje snu. Zaleca się więc dobór materaca średniej twardości, jednak warto zwrócić uwagę na to, że to, co jest odpowiednie dla kogoś, nie znaczy, że będzie i dla nas. Dobór nie opiera się wprost tylko na masie naszego ciała, lecz także na preferencjach, które wynikają z doświadczenia, przyzwyczajenia, a nawet genetycznych preferencji.

 

Rada numer 6 - pamiętaj o wadze. Osoby z nadwagą mogą wybierać materace o twardości h3 lub h4, lub inne materace, które są uznawane jako twarde lub średniotwarde. Niektórzy producenci przy danym modelu materaca podają jego maksymalną nośność i to może także pomóc przy wyborze materaca. Jeśli chodzi o rodzaj tzn. kieszeniowy, piankowy, lateksowy, termoelastyczny, to odpowiedni będzie każdy z nich, jednak pod pewnymi warunkami. Najlepszy materac do sypialni to ten, który odpowiada Twojej wadze!

 

najlepsze materace

 

Teraz przyjrzyjmy się najpopularniejszym rodzajom materacy

Najlepsze materace możesz znaleźć wśród naszych bestsellerów. Są to modele najchętniej wybierane przez naszych klientów. Ich popularność przemawia za tym, że spokojnie można nazwać je najlepszymi materacami do spania. Kliknij w poniższy banner, by poznać listę bestsellerów i wybrać swój idealny model!