tanie materace

Materace średnio twarde najczęściej wybierane przez klientów 

Materace średnio twarde to jedna z najczęściej występujących i najchętniej wybieranych grup materaców. Nic w tym dziwnego, gdyż zapewniają one bardzo dobrą elastyczność, optymalne podparcie kręgosłupa oraz długą żywotność. Materace średnio twarde na skali twardości oznaczone są symbolem H3. Charakteryzują się bardzo dobrą wypornością, jednocześnie stanowią stabilną podporę dla kręgosłupa. Materace średnio twarde mają rożną budowę i zastosowanie. Znajdziemy wśród nich materace kieszeniowe typu pocket, w których liczba sprężyn na 1 m2 wynosi ok. 260 sztuk oraz typu multipocket, gdzie sprężyn jest ok. 2 razy więcej. Twardość tego typu materacy uzyskujemy grubością drutu i ilością zwojów w sprężynie. Aby materac nie był zbyt twardy wkład sprężynowy obustronnie obkładanay jest pianą poliuretanową o zwiększonej elastyczności, pianą wysokoelastyczną lub lateksem.

alb     fandango     cha cha

Rodzaje materacy średnio - twardych

Kolejną odsłoną materacy średnio-twardych są materace zbudowane z przewiewnej pianki wysokoelastycznej. Bardzo często posiadają one nacięcia poprzeczne i wzdłużne, tworzące 7 stref komfortu. Jednocześnie pełnią one funkcje termoregulujące, ułatwiając cyrkulację powietrza. Twardość materacy wysokoelastycznych regulujemy poprzez gęstość zastosowanych pian, do średnio twardych zaliczymy te o gęstości powyżej 40 kg/m3.

klasik     verto forte     rock roll

Średnio - twarde materace termoelastyczne

Wśród materacy termoelastycznych do średnio twardych zaliczymy te, których rdzeń wykonany jest z gęstej piany wysokoelastycznej (H3). Wierzchnią warstwę stanowi zaś bardzo komfortowa piana termoelastyczna, dopasowująca się pod wpływem ciepła do naszej sylwetki. Dzięki temu materace te charakteryzują się najmniejszym naciskiem zwrotnym na ciało.

 termika     aurora     salsa

Średnio - twarde materace lateksowe

Materace lateksowe to ostatnia grupa, w której również znajdziemy te o średniej twardości. Standardowo oznaczone są one symbolem H3. Wybór takiego posłania polecamy szczególnie alergikom, ze względu na antyroztoczowe właściwości lateksu. Elastycznością ta grupa dorównuje materacom sprężynowym, jednak ma o wiele szersze zastosowanie, min. można je stosować na stelażach regulowanych. Jednocześnie lateks to jeden z najżywotniejszych materiałów, używanych do produkcji materacy.

demeter     megal     atena

Materac średnio twardy, gdzie można zastosować ?

Materace średnio-twarde znajdziemy w większości naszych sypialni. Jednak pomimo uniwersalnej twardości, nie każdy z nich ma uniwersalne zastosowanie. Przykładowo, jeśli posiadamy w swoim łóżku stelaż elektrycznie lub ręcznie regulowany, świetnym wyborem będzie materac średnio twardy lateksowy lub piankowy.

rock roll     demeter     formula

Z kolei, jeśli w naszej sypialni znajduje się łóżko z pojemnikiem powinniśmy skupić się na materacach sprężynowych lub wysokoelastycznych, ze względu na ich stosunkowo niewielką wagę. Takie rozwiązanie wpłynie korzystnie na siłowniki podnoszące stelaż.

cha cha     comforteo     afrodyta  

Jeśli w naszym łóżku posiadamy stelaż o rozstawie listew 4-5 cm powinniśmy zrezygnować z materacy typu multipocket (drobne sprężyny mogłyby zapadać się między listwami stelaża, powodując deformowanie powierzchni spania). W takim wypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca kieszeniowego typu pocket, świetnie sprawdzą się również materace lateksowe i piankowe.

termopur     atena    ortopedico

Materac średnio twardy, dla każdego?

Materace średnio twarde dedykowane są osobom przyzwyczajonym do twardszego posłania, szczególnie polecane w przypadku rezygnacji ze spania na kanapie, narożniku, czy wersalce. Zapewniają one stabilne podparcie kręgosłupa, obniżając jednocześnie nacisk zwrotny materaca na ciało. Dzięki temu materac dopasowując się do nas, nie powoduje ucisku na naczynia krwionośne, zapewnia swobodne krążenie krwi, niwelując drętwienie mięśni.

salsa      termika     termopur

Materace średnio twarde sprawdzą się w przypadku osób o wadze 70 -90 kg poszukujących elastycznej i wypornej podstawy do spania. Dla osób cięższych materace H3 mogą wydawać się bardziej miękkie, a dla osób lżejszych twardawe. Większość materacy prozdrowotnych, rehabilitacyjnych to materace średnio- twarde, zapewniają one ortopedyczne ułożenie ciała.

andromeda     fandango     pasodoble

Wybierz odpowiedni materac z naszym konsultantem:

E-mail: sklep@sekretsnu.pl 
Tel. 579 070 333

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.