Materace

Piankowy, czy sprężynowy, który materac jest lepszy?

Dosyć często jesteśmy pytani o to, która grupa materacy jest lepsza? Czy wybierając materac piankowy, tracimy na trwałości? A może materac sprężynowy będzie mniej wygodny? Postaramy się pokrótce rozwiać Wasze wątpliwości.

 

Technologia podnosząca jakość naszego snu

Materace piankowe były dawniej uważane za materace zdecydowanie słabsze, szybciej ugniatające się. Z biegiem lat wprowadzano coraz to nowsze technologie w produkcji pian do materacy, dlatego kupując dziś materac piankowy możemy być pewni, że wytrzyma on co najmniej tyle co sprężynowy, a dzięki nieskończonej ilości punktów podparcia materac taki idealnie ułoży się do fizjologicznych krzywizn naszego ciała – zapewniając nam idealne podparcie podczas snu. Niepodważalnym atutem materacy piankowych jest możliwość stosowania ich na stelażach regulowanych ręcznie lub elektrycznie.Materac Amante Materac Formula

Materac Vero Forte Materac VitapurCechy dobrego materaca sprężynowego

Materace sprężynowe, od wielu lat cieszą się ogromna popularnością. Możemy polemizować odnośnie ilości punktów podparcia występujących w danym materacu, jednak i na tym polu materace sprężynowe przeszły dosyć dużą ewolucję.

Dzisiaj materac sprężynowy to co najmniej 250 sztuk sprężyn na 1 m2, zamkniętych w osobnych woreczkach, aby zminimalizować przenoszenie drgań i zapewnić ugięcie tylko tych sprężyn, na których aktualnie leżymy.

Nie możemy pominąć tak ważnej kwestii jak oddychalność. Każda kieszeń ze sprężyną, to także komora powietrza, przy uciśnięciu której powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz materaca, zapewniając tym samym bardzo dobrą cyrkulację powietrza, tak ważną ze względów higienicznych.


Wybierając materac sprężynowy należy zwrócić uwagę na ilość sprężyn w materacu. Producenci podają zazwyczaj ilość sprężyn na 1 m2 materaca. Im większa ilość sprężyn tym więcej indywidualnie dostosowujących się punktów podparcia oraz większa wyporność i wytrzymałość danego modelu.Materac Prezzo Forte 

 Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę, a którą Klienci dosyć często bagatelizują jest rodzaj przekładki tapicerskiej zastosowanej w materacu. Im twardsza i grubsza przekładka między sprężynami, a pianką, czy lateksem tym większa twardość całego materaca i mniejsze ryzyko odczuwania sprężyn nawet po latach. Jednak im cieńsza przekładka tym lepsze dopasowanie punktowe materaca. W tym przypadku dla każdego Użytkownika może być ważne coś zupełnie innego.

 

Pianka ma znaczenie

W obu przypadkach, zarówno jeśli chodzi o materace piankowe jak i sprężynowe warto zwrócić uwagę na jakość pianek użytych do wykonania materaca. Wśród nich znajdują się pianki PU (pianki poliuretanowe) o różnej gęstości (im większa gęstość tym większa twardość i wytrzymałość). Pianki tego typu są dosyć sztywne, jednak wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na cenę. 

 Doskonalszą odmianą pianek są pianki HR (pianki wysokoelastyczne) wytrzymalsze od poprzedników i bardzo przewiewne. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na wytrzymałość, higieniczność i bardzo dobre dostosowanie się do ciała.

Materace sprężynowe oprócz pianek PU oraz wysokoelastycznych obkładane będą również piankami termoelastycznymi lub lateksem.

Pianki termoelastyczne dostosowują się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Są idealne dla osób ceniących wysoki komfort i dla tych którzy mają problemy z krążeniem.

Lateks natomiast to materiał posiadający wysoką elastyczność punktową, tym samym bardzo odporny na odkształcenia, a zarazem produkt antyalergiczny i antygrzybiczy.

 

Który lepszy?

Na pytanie : ”Materac piankowy, czy sprężynowy?” nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jedna i druga grupa materacy ma swoje mocne strony, a wybór lepszego pozostaje indywidualną sprawą każdego z nas. Jeśli lubimy mocno sprężyste podłoże materac kieszeniowy będzie świetnym wyborem. Jeśli poszukujemy idealnie dopasowującego się do naszego ciała, komfortowego materaca - warto zastanowić się nad materacem piankowym.

 

Przy wyborze, musimy zastanowić się co jest dla nas najważniejsze, czy zależy nam na twardszym, elastycznym podłożu, bo naszą ulubioną pozycją podczas snu jest spanie na plecach. Czy może preferujemy spanie na boku i wymagamy materaca, w którym delikatnie zapadnie się nasze biodro oraz ramię?


Podsumowując , jeśli wciąż zastanawiasz się, który rodzaj materaca wybrać skontaktuj się z naszymi doradcami od dobrego snu. Biorąc pod uwagę Twoje indywidualne predyspozycje i przyzwyczajenia wspólnie wybierzemy idealny materac.

 

Wybierz właściwy rodzaj materaca z naszym konsultantem:

E-mail: sklep@sekretsnu.pl
Tel. 579 070 333      

 

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.