Pokrowiec na materac

Większość osób bardzo ceni sobie odpoczynek, do którego w dużej mierze przyczynia się sen oraz towarzyszące mu dodatki w postaci łóżka, czy materaca. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że o wspomniane wyposażenie również należy odpowiednio zadbać, by w pełni spełniało swoje zadanie. Co więcej, tylko bardzo wąskie grono osób wie jak dbać o materac. Pomimo tego, że obecnie, większość materacy produkowanych jest z wysokiej jakości materiałów, nie można zapominać o podstawowych czynnościach, które przyczyniają się do jego żywotności. Już do podstawowej ochrony wystarczy mata na materac, jednak jest to tylko jeden z kilku elementów, które są w stanie przyczynić się do jego zabezpieczenia. Zatem jak dbać o materac?

Sposoby na przedłużenie życia materaca

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które są w stanie skutecznie przyczynić się do wydłużenia żywotności naszego materaca. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jednym z nich jest mata do materaca zapobiegająca jego uszkodzeniom i profilaktycznie chroniąca przed zabrudzeniami. To jednak nie wystarczy. Metodami oraz rzeczami, które realnie wpływają na przedłużenie życia podpory dla naszego kręgosłupa są:

  • Wietrzenie sypialni
  • W łóżku powstaje wiele kolonii roztoczy, a także gromadzi się niechciana wilgoć, która ma destrukcyjny wpływ na materac. Wystarczy kilka razy w tygodniu wykonać krótkie wietrzenie pokoju, w którym śpimy, aby wilgoć odparowała, a roztocza wyginęły. Musimy przy tym jednak pamiętać, aby wykonywać tę czynność, gdy jest chłodniejsze powietrze, np. wieczorem.
  • Obracania materaca
  • Niezależnie od tego, jakiej jakości posiadamy materac, warto co jakiś czas obracać go na drugą stronę. Nie jest to wymagająca czynność, a dzięki temu, produkt będzie użytkowany równomiernie.
  • Czyszczenie
  • Nie może obyć się bez, chociażby podstawowego czyszczenia. Na szczęście, możemy tutaj wykorzystać odkurzacz, który starannie wyczyści wszystkie elementy. Oczywiście, można to również zrobić na mokro, jednak wtedy czas czyszczenia znacznie się wydłuży.
  • Pokrowiec na materac
  • Ostatnią, a zarazem najskuteczniejszą rzeczą, która pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji naszego produktu, jest pokrowiec na materac. Nie jest to duży koszt, a zapewnia pełną ochronę przez zabrudzeniami. Ponadto, zdecydowanie łatwiej jest go wyczyścić, jeżeli zdecydujemy się wykonać tę czynność 'na mokro'.

  Powyższe sposoby na przedłużenie życia materaca są jednymi z najmniej wymagających, a jednocześnie dających zadowalające efekty. Jeżeli będziemy się do nich regularnie stosować, pytanie, jak dbać o materac odejdzie w zapomnienie.

  Jak dbać o materac? Co należy zrobić w pierwszej kolejności?

  Jeżeli już zakupiliśmy materac i chcielibyśmy zapewnić mu maksymalną ochronę, najlepszym pierwszym krokiem będzie zakup odpowiednich akcesoriów. W tym wypadku będzie to mata na materac oraz pokrowiec na materac. Kiedy już umieścimy na nim artykuły ochronne, będziemy mogli przejść do pozostałych czynności opisanych wyżej.

  Produkt dodany do ulubionych
  Produkt dodany do porównania

  Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.