Materac na kręgosłup

Do prawidłowego funkcjonowania, każdy człowiek potrzebuje odpowiedniego wypoczynku. Najważniejszym jego czynnikiem jest sen, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za stopień regeneracji organizmu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym aspektem podczas snu jest materac. To właśnie on przyczynia się do jakości snu, a co za tym idzie, również do wypoczynku. Właśnie dlatego, tak ważnym jest, aby wybrać odpowiedni materac na kręgosłup, który zapewniając prawidłowe podparcie, pozytywnie wpłynie na jeden z najważniejszych elementów naszego ciała. W tej sytuacji nasuwa się więc pytanie 'Jaki materac do spania na kręgosłup?'. Ponadto, który z materacy sprawdzi się przy różnych dolegliwościach? Z czego powinien być skonstruowany dobry materac do spania na kręgosłup? Na te, oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Materac na kręgosłup - jak wybrać?

Obecnie, na rynku możemy znaleźć wiele modeli materacy, z czego większość z nich teoretycznie jest przeznaczona na kręgosłup. Niestety, rzeczywistość wygląda nieco inaczej i to, że dany materac posiada właściwości zdrowotne, nie oznacza, że będzie odpowiedni dla każdego z nas. Dobry materac do spania na kręgosłup powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz atesty. Tego typu produkty, dzięki nowoczesnym komponentom, charakteryzują się dopasowywaniem do krzywizny kręgosłupa osoby leżącej. Głównie takimi produktami są materace ortopedyczne. Możemy je podzielić na trzy, główne rodzaje, jakimi są: materac piankowy, materac lateksowy oraz materac kieszeniowy. Każdy z tych materacy posiada nieco odmienne właściwości.

  • Materac piankowy
  • Materace tego typu cechują się wysoką elastycznością. Pod wpływem ciepła odkształcają się na wzór ułożenia osoby leżącej, zapewniając przy tym bardzo duży komfort, jednocześnie odciążając kręgosłup. Dzięki temu, poprawiany jest przepływ krwi oraz zwiększone uczucie wypoczynku.
  • Materac lateksowy
  • Lateks, w przeciwieństwie do pianki, posiada elastyczność punktową, dzięki której dopasowuje się do newralgicznych punktów ciała, przyczyniając się do poczucia odprężenia. Ze względu na swój materiał, jest antybakteryjny, antygrzybiczny oraz łatwy w czyszczeniu.
  • Materac kieszeniowy
  • Posiada w swojej budowie sprężyny kieszeniowe, które we wręcz bezszelestny sposób przyczyniają się do odpowiednie ułożenia naszego ciała, w zależności od ciężaru. Na tym materacu możemy doświadczyć uczucia 'zapadania się', które gwarantuje bardzo wysoki komfort.

Dobór odpowiedniego materaca zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz tego, co chcielibyśmy uzyskać podczas korzystania z niego. Po dokładnym zapoznaniu się z powyższymi rodzajami, odpowiedzenie sobie na pytanie jaki materac do spania na kręgosłup będzie znacznie łatwiejsze.

Dobry materac do spania na kręgosłup - czym się charakteryzuje?

Materac na kręgosłup powinien wyróżniać się przede wszystkim trwałością, skutecznością w tym, do czego został przeznaczony oraz odpowiednim podparciem dla naszego ciała. Pamiętaj, żeby przy wyborze zwracać uwagę na twardość materaca, ponieważ każdy posiada inne preferencje. Jeżeli zdrowy sen jest dla Ciebie priorytetem, a wypoczynek stawiasz na wysokiej pozycji, wybierz dobry materac do spania na kręgosłup.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.