Materac dla puszystych

Osoby z nadwagą mogą wybierać materace o twardości h3 lub h4 w każdym razie materace które są uznawane jako twarde lub średniotwarde. Niektórzy producenci przy danym modelu materaca podają jego maksymalną nośność i to może także pomóc przy wyborze materaca. Jeśli chodzi o rodzaj tzn. kieszeniowy, piankowy, lateksowy, termoelastyczny to może być każdy z nich jednak pod pewnymi warunkami.

Materace kieszeniowe dla osób o słusznej budowie powinny być oparte na wkładzie ze sprężyn najlepiej typu multipocket (jest ich więcej, zapewniają dokładniejsze podparcie ciała i zwiększają wyporność materaca) na wkładzie tego typu powinna znajdować się przekładka co najmniej filcowa lecz sizolowo jutowa lub kokosowa także się sprawdzą. I jednym z najistotniejszych elementów jest rodzaj i ilość pianki lub lateksu nałożonego na przekładki. I w tym przypadku by materiał tutaj użyty był możliwie gęsty i by było go więcej. Materac który spełni te kryteria będzie dobrze służył takiej osobie i nie ulegnie szybkiemu zużyciu. 

Materac Merita Tiger  Materac Natural Silver

Materace piankowe

Kiedyś uważano że materace piankowe nie nadają się dla osób z nadwagą jednak dzisiaj jest to możliwe dzięki nowej technologii pianek (pianek wysokoelasycznych HR). Pianki dla osób z nadwagą muszą być dostatecznie twarde i zazwyczaj ten efekt uzyskuje poprzez użycie gęstych materiałów. Tego rodzaju produkty cechuje bardzo dobre dopasowanie do ciała, wytrzymałość na odkształcenia i świetną cyrkulacje powietrza dzięki otwartokomórkowej strukturze. 

Materac Foxtrot  Materac Lavender

Materace lateksowe

Podobnie jak w przypadku materacy piankowych twardość tego typu materacy uzyskuje się poprzez gęstość zastosowanego materiału i jego ilość (wysokość materaca (dual h3 h1 /Demeter h3)lub poprzez wykorzystanie dodatkowo płyt kokosowych (zeus lux/ waikiki). Jest to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o zalety takich materacy. Produkty tego typu są antyalergiczne i mają bardzo dużą elastyczność punktową, dodatkowo są bardzo trwałe.

Materac Demeter  Materac Zeus

Materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna ze względu na swoje właściwości nie może stanowić wyłącznego materiału z jakiego produkuje się materace lecz w połączeniu z innymi (pianki hr i/lub lateks) może być dobrym wyborem dla osób z nadwagą. Materace tego typu ułatwiają przepływ krwi w trakcie snu dzięki czemu mają także właściwości przeciwodleżynowe.

Materac Begonia  Materac Salsa

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.