Materace godne uwagi do 1000zł

Sekretna lista

Znalezienie odpowiedniego materaca, w gąszczu ofert nie jest łatwą sprawą. Patrząc na mnogość modeli, rodzajów wypełnień, oznaczeń różnych twardości możemy dojść do wniosku, że bez pomocy specjalisty się nie obejdzie. Jeżeli jednak nie mamy czasu na rozgryzanie poszczególnych oznaczeń zastanawianie się nad tym, czy wybrać materac piankowy, czy może sprężynowy z pomocą przychodzi Sekretna Lista.

W najbliższych kilku artykułach postaramy się wybrać modele, na które warto zwrócić uwagę poszukując tego najwygodniejszego. Listę podzielimy na 3 grupy cenowe, biorąc po uwagę najpowszechniejszy rozmiar 160x200 oraz podstawowy pokrowiec ( pokrowiec także warunkuje cenę).


Dziś przedstawimy godne uwagi modele w cenie do 1000 zł. Gotowi? Zaczynamy!

Materac Step - 7 stref komfortu

Na pierwszy ogień weźmiemy podstawowy, średniotwardy model od firmy Hilding – materac Step. Materac sprężynowy, dzięki zastosowaniu 7 stref twardości zapewnia dobre podparcie kręgosłupa, dodatkowo umieszczenie sprężyn w osobnych kieszeniach minimalizuje przenoszenie drgań. W Stepie wkład sprężynowy obłożono 2,5 cm warstwą elastycznej pianki Flexifoam, co bardzo pozytywnie wpłynęło na komfort snu i jeszcze lepsze odpasowanie do kształtu ciała. A jak wiadomo idealnie wsparty kręgosłup, to gwarancja zdrowego snu. Obydwie strony materaca Step są takiej samej twardości, dzięki czemu możemy je równomiernie użytkować, a to pozytywnie wpływa na okres eksploatacji. Duży plus należy się firmie Hildig za zastosowanie zdejmowanego, pralnego w 60 st pokrowca typu Fresch. Cena materaca Step może pozytywnie zaskoczyć i dla rozmiaru 160x200 wynosi jedynie 699 zł. W zestawieniu z 5 letnią gwarancją producenta materac ten uzyskuje mocne miejsce na naszej Sekretnej Liście.

Odkryj najniższą cenę na materac Step - kup teraz!

Materac Fandango - 2 twardości 1 materac

Kolejnym materacem w przedziale cenowym do 1000 zł, na który warto zwrócić uwagę jest Fandango od firmy Hilding. Budową przypomina on poprzedni model – Step- jednak z tą różnicą, iż oprócz wkładu sprężynowego, z jednej strony obłożony jest dosyć sztywną lateksowaną przekładką kokosową, a z drugiej strony grubą warstwę filcu. Dopiero na tych warstwach ułożona jest grubsza, 3cm warstwy komfortowej pianki Flexifoam. Zabieg ten sprawia, że materac Fandango jest materacem twardszym od Stepa, polecanym osobom lubiącym sztywniejsze a zarazem elastyczne podłoża. Dzięki zastosowaniu dwóch różnych stron uzyskano jeden materac o dwóch twardościach, daje to możliwość wyboru bardziej komfortowej dla nas strony. Materac „ubrano” w pralny w temp 60st pokrowiec Medicott. Materac ten uzyskał znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH, a także obniżoną, 8% stawkę podatku VAT, jako materac ortopedyczny. Producent udziela na niego 5 letniej gwarancji. Cena materaca Fandango dla rozmiaru 160x200 wynosi 969 zł.

Odkryj najniższą cenę na materac Fandango - kup teraz!

  

Materac Ortopedico - klasyka w nowym wydaniu

Dla osób szukających sztywniejszego podparcia polecić możemy model renomowanej, polskiej frmy Merita –materac Ortopedico. Występuje on w dwóch twardościach – H3 oraz H4 do wyboru. Obydwie wersje posiadają wkład ze sprężyn kieszeniowych, z tym że Ortopedico 7S H3 ma sprężyny 7 strefowe, a Ortopedico Lux H4 posiada grubsze sprężyny 1-strefowe. Wkład ze sprężyn został obustronnie obłożony grubą warstwą filcu i 3,5 cm warstwą zagęszczonej pianki poliuretanowej (T30). Całość została zamknięta w pralnym pokrowcu typu Dżersej rozsuwanym zamkiem 360 stopni. Materac polecimy osobom szukającym twardszego podłoża, preferującym materace sprężynowe. Wersja H4 polecana osobom o wadze powyżej 90 kg. Prosta budowa i wysoka jakość użytych materiałów gwarantują trwałość i wygodę na lata. Cena materaca Ortopedico przekracza delikatnie założony budżet, jednakże postanowiliśmy ująć go w tym zestawieniu, ze względu na jakość użytych do jego produkcji komponentów oraz pozytywne opinie jakie zbiera wśród naszych Klientów. Za materac o wymiarze 160x200 w pokrowcu Dżersej zapłacić trzeba 1012 zł.

Odkryj najniższą cenę na materac Ortopedico 7s H3 - kup teraz!
Odkryj najniższą cenę na materac Ortopedico Lux H4 - kup teraz!

Materac Prezzo Forte - elastyczność i przewiewność

Kolejną propozycją do Sekretnej Listy jest materac Prezzo Forte, produkowany przez Comforteo ( dawniej Meble Marzenie). Jest to dosyć elastyczny materac z wkładem ze sprężyn kieszeniowych, obłożonych obustronnie warstwą filcu i 3cm warstwą piany wysokoelastycznej. Budowa ta zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, higieniczność i dużą trwałość . Warto też wspomnieć, że dzięki odpowiedniej kompozycji materiałów użytych do budowy tego modelu, materac Prezzo Forte bardzo dobrze dopasowuje się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, co pozwala utrzymać prawidłową pozycję podczas snu. Materac Prezzo Forte posiada ściągalny pokrowiec, dzięki czemu łatwo utrzymamy materac w czystości. Jak na materac posiadający warstwę piany wysokoelastycznej cena Prezzo Forte jest bardzo atrakcyjna. Za rozmiar 160x200 wydamy 968 zł.

Odkryj najniższą cenę na materac Prezzo Forte - kup teraz!

Materac Zorba - sprężynowy z warstwą lateksu.

Ostatnim materacem na naszej Sekretnej Liście, delikatnie przekraczającym zakładany budżet jest materac Zorba od firmy Hilding. Materac z grupy bardziej miękkich i komfortowych. Wybierany głównie przez osoby o wadze nie przekraczającej 80 kg. Produkt powstał na bazie 7-strefowej  sprężyny kieszeniowej obłożonej z jednej strony 3cm warstwą znanej z poprzednich modeli pianki Flexifoam, z drugiej strony centymetrową warstwą usztywniającej piany oraz 2,5 cm profilowaną płytą antyalergicznego lateksu. Całość zamknięto w pokrowcu Medicott, zdejmowanym do prania. Użyte komponenty mają dużą żywotność i świetnie wpływają na dopasowanie materaca do kształtu ciała, przez co zapewniają doskonały komfort snu. Materac Zorba dosyć często spotkamy w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, traktowany jako materac rozwojowy z dwiema różniącymi się twardością stronami. Wybierany też przez Klientów szukających komfortowego, ale zarazem stabilnego podparcia. Dodatkowymi atutami materaca Zorba jest jego wysokość (21 cm ) oraz 5 letnia gwarancja producenta. Na ten model w rozmiarze 160x200 przeznaczymy 1069 zł.

Odkryj najniższą cenę na materac Zorba - kup teraz!

Powyższe przykłady pokazują, że bez problemu można zakupić wygodny materac, nie wydając na niego kilku tysięcy złotych. Oczywiście nie porównujemy komfortu snu na tych materacach z ich droższymi kuzynami. Jednak doświadczenie jakie posiadamy pozwala nam umieścić te modele na liście godnych uwagi materacy do 1000 zł.  

 

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.