Materace 60x120 - świetny wybór do łóżeczka dziecięcego

Materac 60x120 to idealny wybór do łóżeczka Twojego dziecka. Z racji tego, że niemowlaki spędzają w łóżeczku około 20 godzin na dobę, warto dobrać im idealny produkt. To zadanie nie jest jednak łatwe. Skąd młodzi rodzice mają wiedzieć, na co zwracać uwagę?

Materac 60x120, czyli tymczasowy produkt, na którym nie warto oszczędzać

Materac 60x120 jest zakupem tymczasowym. Nawet rodzice, którzy dopiero przyzwyczajają się do swojej nowej roli wiedzą, że ich dziecko będzie szybko wyrastało z ubrań, butów, a także ze wspomnianego materaca.

Z tego względu prawdopodobnie woleliby nie przeznaczać na ten zakup dużej kwoty. W końcu czeka ich teraz masa nowych wydatków. Nie jest to jednak dobrym pomysłem, ponieważ dobranie odpowiedniego materaca jest bardzo istotne! To zakup, który będzie miał realny wpływ na całe życie Twojego dziecka!

Jak wybrać odpowiedni materac 60x120?

Najważniejszym czynnikiem, na który powinno się zwracać uwagę, jest twardość materaca 60x120. Pamiętajmy, że niemowlakom dopiero kształtuje się kręgosłup. Źle dobrana twardość ich materaca, może przyczynić się do późniejszych wad postawy dziecka.

To, na jaką twardość się zdecydować zależy od wieku Twojego malucha. Niemowlaki powinny spać na twardszych, ale nie bardzo twardych materacach. Ich główka jest większa i cięższa niż reszta ciała. Twardy materac 60x120 zapobiegnie zagłębianiu się głowy dziecka w materacu. Nie może być on jednak zbyt twardy, ponieważ wtedy, dziecku nie byłoby zbyt wygodnie. Utrudniałby on również przepływ krwi. Dzieci powyżej 6 miesiąca swojego życia mogą już spać na bardziej miękkich materacach.

Jaki rodzaj materaca 60x120 wybrać?

Najtańszą propozycją są materace z pianki poliuretanowej. Nie jest to jednak najlepszy wybór. Tego typu materace stosunkowo szybko się niszczą. Co więcej, ciężko utrzymać ich prawidłową higienę. Zdecydowanie odradzamy także zakup materaca termoelastycznego. Są to niezwykle wygodne i polecane produkty, jednak dla starszych dzieci i dorosłych. Jeżeli Twój maluch nie ma jeszcze 4 lat, odpuść ten rodzaj materaca.

Lepszym wyborem będzie materac lateksowy 60x120 lub materac wysokoelastyczny 60x120. Oba te rodzaje materacy bardzo dobrze oddychają. Łatwo utrzymać je także w czystości. Co więcej, materace lateksowe są produktami idealnymi dla alergików.

Materac 60x120 podsumowanie

To kluczowe informacje, które warto znać, przed wyborem materaca dla Twojego dziecka. Jeżeli w dalszym ciągu masz jakieś pytania, lub nie wiesz, na który materac 60x120 ostatecznie się zdecydować, skontaktuj się z nami. Nasz zespół specjalistów chętnie Ci doradzi. Pamiętaj także o tym, by sprawdzić naszą ofertę.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.