Materac 70x140 - popularny wymiar do łóżeczka dziecięcego

Jednym z najpopularniejszych rozmiarów materacy dla dzieci jest właśnie materac 70x140. Dzieci na początku swojego życia spędzają większą część dobry na śnie. Właśnie dlatego warto dobrać im produkt, który nie tylko będzie wygodny, ale także bezpieczny dla ich zdrowia.

Nie warto oszczędzać wybierając materac 70x140!

Przede wszystkim warto mieć na uwadze to, by nie oszczędzać na materacu! Wiemy, że z racji tego, że jest to produkt tylko na jakiś czas, wiele osób może chcieć na nim oszczędzić. Takie rozwiązanie nie jest jednak dobrą decyzją. To, jaki materac 70x140 wybierzesz, ma realny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo Twojego dziecka!

Na co zwracać uwagę wybierając materac 70x140?

Podczas wyboru materaca 70x140 należy zwracać uwagę na dwie kwestie: jego twardość i rodzaj.

Mniejsze dzieci powinny spać na stosunkowo twardych materacach. Dzięki temu będą miały zapewnione odpowiednie podparcie dla ich głowy. Pamiętajmy jednak, że materac nie może być zbyt twardy. W takim wypadku mógłby on sprawiać duży dyskomfort i jednocześnie utrudniałby prawidłowy przepływ krwi. Dzieci powyżej 6 miesiąca życia mogą już spać na trochę bardziej miękkich materacach.

Istnieje wiele rodzajów materacy. Nie wszystkie z nich nadają się jednak dla małych dzieci. Najtańszym rozwiązaniem byłby materac wykonany z pianki poliuretanowej. Odradzamy jednak ten wybór, ponieważ takie materace nie posiadają zbyt dobrej jakości. Nie zalecamy także materaca wykonanego z pianki termoelastycznej. Takie produkty są niesamowicie wygodne i polecane, jednak nie nadają się dla maluchów. Jaki rodzaj w takim razie wybrać?

Zachęcamy do tego, by zdecydować się na materac lateksowy 70x140 lub materac wysokoelastyczny 70x140. Oba te rodzaje posiadają prawidłową cyrkulację powietrza. Łatwo także utrzymamy je w czystości. Dodatkowo materace lateksowe są świetnym wyborem dla alergików.

Materac 70x140 - podsumowanie

Teraz wiesz już, na jakie dwa najważniejsze czynniki należy zwracać uwagę, wybierając materac 70x140. Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, odezwij się do nas! Chętnie pomożemy. Zapoznaj się także z naszą ofertą materacy.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.