Materac 80x160 - wygodny materac dla Twojego dziecka

Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku wygodny materac do spania, zdecyduj się na materac 80x160. Taka wielkość materaca zapewni mu niesamowicie komfortowy sen. Warto jednak, by poza komfortem, materac był także bezpieczny. Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Na co zwracać uwagę wybierając materac 80x160?

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest niezwykle istotny. To od niego zależy prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo malucha. Z tego względu nie powinno się oszczędzać na materacu dla dzieci.

Istnieją dwa czynniki, na które należy zwracać największą uwagę, podczas wyboru materaca dziecięcego. Mowa tu o twardości i rodzaju materaca.

Jaką twardość powinien mieć materac dziecięcy?

Małe dzieci zdecydowanie powinny spać na twardszych materacach, które zapewnią im prawidłowe podparcie głowy podczas snu. Jednakże takie materace nie mogą być zbyt twarde, bo maluchowi będzie po prostu nie wygodnie. Mogłoby to także utrudniać przepływ jego krwi.

Dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia można już wybrać trochę bardziej miękki materac.

Który z dostępnych rodzajów materacy 80x160 będzie najlepszy?

Dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Nie wszystkie z nich nadają się jednak dla najmłodszych. Zdecydowanie zalecamy unikania zakupu materaca z pianki poliuretanowej. Nie polecamy także materacy termoelastycznych. Są one niesamowicie wygodne, ale dla starszych dzieci i dorosłych.

Dla dzieci najlepszym wyborem będzie materac lateksowy 80x160 lub materac wysokoelastyczny 80x160. Oba te rodzaje zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Nie sprawiają także problemów w prawidłowym utrzymaniu czystości.

Materac 80x160 podsumowanie

To już wszystkie podstawowe informacje dotyczące materaca 80x160, które należy znać. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami! Nie zapomnij także o tym, by zapoznać się z naszą ofertą.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.