Materac 70x130 - komfortowa propozycja do łóżeczka dziecięcego

Materac 70x130 to świetna propozycja do łóżeczka dziecięcego. Zapewni wystarczającą ilość miejsca na komfortowy sen. Jednak, jak wybrać najlepszy produkt, który będzie także bezpieczny dla dziecka?

Jak zapewnić dziecku bezpieczny materac 70x130?

Aby zapewnić dziecku bezpieczny sen, musimy wybrać dla niego odpowiedni materac. Największą uwagę należy skupić na jakości, twardości i rodzaju materaca. Dobór odpowiednich parametrów jest jednak zależny od wieku dziecka.

Twardość materaca 70x130

Wielu rodziców popełnia ten błąd, że badając twardość materaca, biorą pod uwagę swoje własne odczucia. Musimy jednak pamiętać, że dany materac ma być produktem dla dziecka. To jemu ma zapewniać komfort i bezpieczeństwo.

Małe dzieci powinny spać na twardszych materacach. Takie produkty będą w stanie zapewnić im prawidłowe podparcie podczas snu. Najlepszym wyborem będzie materac średnio-twardy 70x130. Zbyt twardy materac mógłby utrudniać przepływ krwi malucha.

Jaki rodzaj materaca 70x130 będzie najlepszy?

Dla takiego malucha warto wybrać materac lateksowy 70x130 lub materac wysokoelastyczny 70x130. Materace te nie sprawiają większych problemów z utrzymaniem ich w czystości. Dodatkowo posiadają świetną cyrkulację powietrza.

Jakich rodzajów z pewnością należy się wystrzegać? Materacy z pianki poliuretanowej i materacy termoelastycznych. Być może obiło Ci się już o uszy parę negatywnych opinii na temat materacy poliuretanowych. Jednak prawdopodobnie zdziwiło Cię to, że nie zalecamy materacy termoelastycznych. W końcu są one ostatnio niezwykle popularne i wychwalane! Owszem, są to znakomite produkty, ale dla starszych dzieci i dorosłych.

Materac 70x130 - podsumowanie

Teraz wiesz już, że twardość i rodzaj materaca są niezwykle ważnymi czynnikami, na które musisz zwracać uwagę wybierając materac 70x130. Jeżeli nie rozwialiśmy jakichś Twoich wątpliwości, skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Nie zapomnij także o tym, by zapoznać się z naszą ofertą materacy w tym rozmiarze. 

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.