Materac 80x180 - świetny wybór dla młodzieży i dorosłych

Materac 80x180 jest dobrym wyborem dla tych, którzy nie posiadają dużej sypialni. Pomimo mniejszych rozmiarów, w dalszym ciągu zapewni wygodny sen. Jednocześnie nie zajmie większości Twojego pokoju.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru materaca 80x180?

Podczas wyboru nowego materaca należy brać pod uwagę wiele czynników. Najważniejszymi z nich są jednak:

 • jakość materaca
 • twardość
 • rodzaj materaca

To właśnie od tych 3 czynników należy determinować swoją decyzję. Dopiero po ich prawidłowym dobraniu, można zwrócić uwagę na elementy dodatkowe. Jednym z nich może być np. zdejmowany pokrowiec na materac 80x180. Dzięki niemu będziemy w stanie utrzymać nasz materac w należytej czystości. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej higienie, możesz zdecydować się także na dodatkowy ochraniacz na materac 80x180. Jego pranie zajmie jeszcze mniej czasu, niż ściąganie i wypranie pokrowca.

Jaki stopień twardości materaca 80x180 będzie odpowiedni?

Dobór odpowiedniego stopnia twardości materaca 80x180 jest kwestią bardzo indywidualną. Należy go podjąć na podstawie własnych preferencji, a także wagi przyszłego użytkownika materaca! Pamiętajmy, że to właśnie waga determinuje to, w jaki sposób odczuwamy daną twardość produktu.

Wyróżniamy 3 podstawowe stopnie twardości materacy:

 • miękki materac 80x180
 • średnio-twardy materac 80x180
 • twardy materac 80x180

Musimy jednak pamiętać, że twardość materacy i sposób jej określania może różnić się u poszczególnych producentów.

Jaki z dostępnych rodzajów materacy wybrać?

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów materacy. Podstawowym podziałem jest wyróżnianie materacy piankowych i sprężynowych. Materace piankowe, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z różnych pianek. Materace sprężynowe natomiast posiadają w swoim wnętrzu sprężyny.

Pośród materacy piankowych znajdziemy:

 • materace lateksowe 80x180
 • materace wysokoelastyczne 80x180
 • materace termoelastyczne 80x180

Materace wysoko i termoelastyczne świetnie dopasowują się do ciała ich użytkownika. Wiele osób chwali je za niesamowitą wygodę. Materace lateksowe są natomiast znakomitym wyjściem dla wszystkich alergików.

Pośród materacy sprężynowych znajdziemy natomiast:

 • materace kieszeniowe 80x180
 • materace multipocket 80x180

Materace tego typu, w swoim wnętrzu posiadają osobne kieszenie, w których umieszczone są sprężyny. Dzięki temu każda ze sprężyn jest w stanie pracować niezależnie od tych pozostałych.

Materac 80x180 podsumowanie

To już wszystkie podstawowe informacje, które powinieneś posiadać na temat materaca 80x180. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu! Pamiętaj także o tym, by sprawdzić naszą ofertę.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.