Materac 70x160 - świetny rozmiar dla dzieci i młodzieży

Materac 70x160 znakomicie sprawdzi się w sypialni Twojego dziecka. Zapewni mu on komfortowy i spokojny sen. Co więcej, przy jego wymiarach nie musisz się martwić o to, że łóżko zajmie większą część pokoju dziecięcego. Spokojnie znajdzie się miejsce także na biurko, szafę i zabawę. Jednak, na co zwracać uwagę, by prawidłowo wybrać taki materac?

Jak wybrać odpowiedni materac 70x160?

Dwa najważniejsze kryteria, które powinno się brać pod uwagę, wybierając materac dla dziecka to twardość i rodzaj materaca.

Dzieci nie powinny spać na zbyt miękkich ani zbyt twardych materacach. Mogłoby to negatywnie wpłynąć nie tylko na ich komfort, ale także zdrowie. Zbyt miękkie materace nie byłyby w stanie zapewnić dziecku prawidłowego podparcia kręgosłupa. Przyczyniałyby się zatem do ciągłego pogłębiania wady postawy dziecka.

Po odpowiednim doborze obu tych kryteriów warto zwrócić uwagę także na jakość i długość gwarancji na konkretny model. Dodatkowo warto by wybrany produkt posiadał zdejmowany pokrowiec na materac 70x160. Dzięki temu będziesz w stanie bez problemu zadbać o czystość pokrowca.

Więcej na temat doboru odpowiedniego materaca dla dziecka, możesz przeczytać w naszym artykule.

Dodatkowe produkty, na które warto się zdecydować

Jednym z najbardziej przydatnych produktów do takiego zakupu jest dodatkowy ochraniacz na materac 70x160. Wiele takich ochraniaczy posiada warstwę wodoodporną. Dzięki niej nie będziesz martwić się o przypadkowe zmoczenie samego materaca.

Materac 70x160 podsumowanie

Zapewne wiesz, że dorośli przeznaczają mniej więcej 1/3 doby na wypoczynek. W przypadku dzieci te wartości są jeszcze większe! Właśnie z tego względu warto zapewnić dziecku idealny materac 70x160! Tylko w ten sposób zapewnisz mu zdrowy i prawidłowy sen. Masz jakieś dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów, którzy chętnie Ci pomogą! Zapoznaj się także z naszą ofertą materacy w tym rozmiarze.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.