Materac 80x200 - wybór nie tylko na łóżka jednoosobowe!

Materace 80x200 są idealnym wyborem do mniejszych sypialni. Wynika to z tego, że zapewniają one wystarczającą ilość miejsca na komfortowy sen i jednocześnie nie zajmują całego pomieszczenia. Co więcej, wydawać by się mogło, że tego typu materac kupują jedynie użytkownicy łóżek jednoosobowych. Jednakże nie jest to prawdą! Okazuje się, że wiele par decyduje się na zakup dwóch materacy tego rozmiaru na swoje łóżko o szerokości 160 cm. Dzięki temu obie osoby mogą wybrać dla siebie odmienny model, który spełni wszystkie ich wymagania. W takiej sytuacji należy jednak pamiętać o jednej, niezwykle istotnej kwestii - oba materace powinny mieć identyczną wysokość!

O czym warto pamiętać przed zakupem?

Przed rozpoczęciem swoich poszukiwań, warto wiedzieć, na które elementy należy zwrócić uwagę. Bardzo istotne jest to, by wybrany przez nas model posiadał zdejmowany pokrowiec na materac 80x200. Dzięki temu będziemy w stanie łatwo go zdjąć i wrzucić do prania. Kolejną ważną kwestią jest długość gwarancji produktu.

Co więcej, na rynku dostępnych jest kilka dodatkowych elementów, które pozwolą nam na przedłużenie żywotności materaca. Pośród produktów tego typu możemy wyróżnić materac nawierzchniowy 80x200 lub ochraniacz na materac 80x200.

Istnieją jednak dwie, najważniejsze rzeczy, od których powinniśmy rozpocząć swoje poszukiwania. Mowa tu o odpowiedniej twardości i rodzaju materaca.

Materac 80x200 - jaką twardość wybrać?

Twardość przyszłego materaca jest najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwracać naszą uwagę. Źle dobrana może skutkować problemami z kręgosłupem i sporym bólem. Należy dostosować ją między innymi do naszej wagi, pozycji snu oraz indywidualnych preferencji.

Wyróżniamy 4 twardości materacy:

  • H1 - miękki materac 80x200
  • H2 - średnio twardy materac 80x200
  • H3 - twardy materac 80x200
  • H4 - bardzo twardy materac 80x200

Aby poznać więcej informacji na ten temat, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Na jaki rodzaj się zdecydować?

Poza doborem odpowiedniej twardości naszego nowego materaca 80x200 musimy zdecydować się również na jego konkretny rodzaj. Aby wybrać produkt, który spełni wszystkie nasze potrzeby, warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne rodzaje materacy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy piankowych i sprężynowych.

Materace piankowe 80x200

W tej kategorii materacy znajdziemy materac lateksowy 80x200, materac termoelastyczny 80x200 oraz materac wysokoelastyczny 80x200. Materace termo i wysokoelastyczne znakomicie dostosowują się do ciał ich użytkowników. Materace lateksowe są natomiast elastyczne i antyalergiczne.

Materace sprężynowe 80x200

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że obecne materace sprężynowe, nie składają się ze sprężyn połączonych ze sobą. Oczywiście takie modele są w dalszym ciągu dostępne, jednak istnieją jeszcze dwie, nowocześniejsze kategorie materacy tego typu - materac kieszeniowy 80x200 i materac multipocket 80x200. Oba te rodzaje każdą sprężynę posiadają w osobnej kieszeni. Dzięki temu może ona pracować samodzielnie, niezależnie od tych pozostałych. Materace typu multipocket posiadają dwa razy więcej takich sprężyn.

Warto również wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są materace, które są połączeniem materacy piankowych i sprężynowych. Tego typu produkty są nazywane materacami hybrydowymi. Coraz częściej we wnętrzach materacy możemy również znaleźć dodatkowe, naturalne wkładki, które jeszcze bardziej usztywniają materac. Najczęściej można spotkać się z wkładką gryczaną i kokosową. Aby poznać jeszcze więcej informacji na ten temat, zapraszamy do przeczytania artykułu.

Najlepsze materace 80x200

Teraz wymienimy materace 80x200, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów. Dla ułatwienia powiemy, że wszystkie opisywane przez nas materace posiadają zdejmowany pokrowiec.

Materac Comforteo Gustavo 80x200

Dwustronny materac hybrydowy, w którego wnętrzu znajdują się sprężyny multipocket oraz 3 rodzaje pianek. Materac wykończony pikowaniem w stylu angielskim.

Materac Hilding Rumba 80x200

Materac składa się z połączenia pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Produkt polecany dla alergików i osób, które borykają się z problemami kręgosłupa.

Materac Hevea Brasil 80x200

Dwustronny materac lateksowy, w którego wnętrzu dodatkowo znajduje się warstwa wkładki lateksowo-kokosowej. 

Materac Magniflex Armonia Magnigel 80x200

Jest to dwustronny materac wykonany z kilku rodzajów pianek. Model ten jest zaliczany do materacy medycznych.

Materac Janpol Libera 80x200

Dwustronny materac wykonany z połączenia 3 rodzajów pianek. W jednej warstwie materaca znajduje się olejek Neroli, który kojąco działa na układ nerwowy i uspokaja.

Materac Merita Multiwelltop 80x200

Materac jest połączeniem sprężyn typu multipocket z pianką wysokoelastyczną. Posiada 7 stref twardości.

Materac Materasso Thermo Silver 80x200

Jest to dwustronny materac wykonany z różnego rodzaju pianek. Materac posiada 7 stref twardości oraz zapewnia komfort termiczny.

Materac Mollyflex Splendid Comfort 80x200

Dwustronny materac piankowy. Jest certyfikowanym produktem medycznym, który zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Materac NewElegance Finezja 80x200

Średnio twardy materac jednostronny, który składa się ze sprężyn kieszeniowych i pianki termoelastycznej o wysokiej gęstości.

Materac PerDormire Aiir San 80x200

Dwustronny materac wykonany z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Jest produktem medycznym.

Materac Optimum Onyks 80x200

Jest to jednostronny materac średnio twardy. Został wykonany z połączenia sprężyn kieszeniowych, wkładu kokosowego i pianki wysokoelastycznej.

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus 80x200

Dwustronny materac hybrydowy, który składa się z połączenia sprężyn multipocket z różnymi piankami. Jest materacem medycznym.

Materac Relaks Natural Zdrowie 80x200

Dwustronny materac wykonany ze sprężyn kieszeniowych i wkładki sizalowo-jutowej. Posiada 7 stref twardości.

Materac Śpioch Silver Massage 80x200

Jest to dwustronny materac wykonany ze sprężyn kieszeniowych i moletowanej pianki wysokoelastycznej.

Materac 80x200 - podsumowanie

To już wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wyboru nowego materaca. Mamy nadzieję, że okazały się one przydatne. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i mamy nadzieję, że dzięki niej uda Ci się znaleźć idealny materac 80x200. Jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz, który produkt będzie dla Ciebie odpowiedni - skontaktuj się z nami!

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.