Materac 100x200 - idealny materac jednoosobowy

Materac 100x200 będzie świetnym wyborem do sypialni jednoosobowej. Pozwoli na komfortowy i niezwykle wygodny sen. Tego typu materac nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zostań z nami, by poznać więcej szczegółów i dowiedzieć się, które modele materacy są najczęściej wybierane przez naszych klientów.

Na co zwracać uwagę wybierając materac 100x200?

Jak dobrze wszyscy wiemy, materacy nie wymienia się zbyt często. Dlatego, jeśli stoimy przed takim wyborem, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, by materac cieszył nas przez długi czas.

Przede wszystkim, nie powinno się zbytnio oszczędzać na takim zakupie. Lepszym rozwiązaniem będzie przeznaczenie nieco wyższej kwoty na produkt dobry jakościowo. Przy okazji bardzo prawdopodobne jest to, że materac tego typu został objęty dłuższą gwarancją. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, czy rozważany przez nas model posiada zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu go prać. Chcąc zadbać o dobry stan materaca, warto zaopatrzyć się w materac nawierzchniowy 100x200 oraz dodatkowy ochraniacz na materac 100x200.

Jednakże najważniejszymi czynnikami, na które powinno się zwracać uwagę, jest twardość oraz rodzaj materaca 100x200.

Jaką twardość wybrać?

Mówi się, że dobór odpowiedniej twardości materaca jest niezwykle trudnym zadaniem. Z pewnością jest ono utrudnione, w momencie, w którym wybieramy duży, podwójny materac. W końcu musi on pasować dwóm osobom. Jednak, jeśli chodzi o materac 100x200, nie jest to aż tak trudne. Przede wszystkim twardość powinno dopasowywać się do wagi użytkownika materaca. Źle dobrany materac może skutkować bólem i późniejszymi problemami z kręgosłupem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Rodzaje materacy 100x200

Od tego, na jaki rodzaj materaca się zdecydujemy, zależeć będzie to, jakie dodatkowe właściwości otrzymamy.

Możemy wymienić różne rodzaje materacy piankowych i sprężynowych.

Materac piankowy 100x200

Są to najczęściej wybierane rodzaje materacy. Cechują się dużym komfortem i higienicznością snu. W tej kategorii znajdziemy materac lateksowy 100x200, materac wysokoelastyczny 100x200 oraz materac termoelastyczny 100x200. Materace wykonane z pianki lateksowej są zalecane wszystkim alergikom (o ile nie są oni oczywiście uczuleni na sam lateks). Są one również niezwykle elastyczne. Materace wykonane z pianki wysoko i termoelastycznej znakomicie dopasowują się do ciała użytkownika i otulają go podczas snu.

Materac sprężynowy 100x200

Wkład tego typu materacy, jak sama nazwa wskazuje, zawiera w sobie sprężyny. W większości przypadków nie są to sprężyny starego typu, czyli takie, które stanowią jedną, połączoną ze sobą całość. Obecnie producenci każdą sprężynę umieszczają w osobnej kieszeni. Dzięki temu możemy wyróżnić materac kieszeniowy 100x200 oraz materac multipocket 100x200. Ten drugi wyróżnia się tym, że posiada podwójną ilość sprężyn.

Co więcej, producenci coraz częściej łączą ze sobą różnego rodzaju pianki i sprężyny kieszeniowe. W ten sposób powstają materace hybrydowe, które oferują jeszcze więcej korzyści. Możemy również spotkać się z dodatkowymi, naturalnymi wkładami znajdującymi się we wnętrzach materacy np. z wkładką kokosową lub gryczaną.

Najlepsze modele materacy 100x200

Przyszedł czas na to, byśmy przedstawili najchętniej wypierane modele materacy w tym rozmiarze przez naszych klientów.

Materac Materasso Spinalis Ortopedic 100x200

Dwustronny materac wykonany z kilku rodzajów pianek. Są one specjalnie profilowane. Produkt wyposażony w antybakteryjny, zdejmowany pokrowiec.

Materac Hilding Cha-cha 100x200

Jednostronny materac hybrydowy, który posiada 7 stref twardości. Produkt antyalergiczny, dodatkowo wyposażony w zdejmowany pokrowiec.

Materac Hevea Body Comfort 100x200

Jest to dwustronny materac lateksowy, który dodatkowo został wyposażony w piankę termoelastyczną. Jest wyrobem medycznym kl. I.

Materac Janpol Nolli 100x200

Jest to dwustronny materac hybrydowy. W jego wnętrzu znajdują się sprężyny typu multipocket, pianka termoelastyczna oraz lateksowa. 

Materac Magniflex Armonia Memoform 100x200

Ten dwustronny materac piankowy składa się z połączenia pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych. Jest produktem medycznym.

Materac Merita Imperial 100x200

Dwustronny materac wykonany ze sprężyn kieszeniowych typu multipocket oraz pianki lateksowej. Model posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Comforteo Silver Protect 100x200

Jest to jednostronny materac wykonany z 7-strefowych sprężyn kieszeniowych. Dodatkowo zawiera warstwę specjalnej pianki, która jest połączeniem pianki wysoko i termoelastycznej. Produkt prozdrowotny.

Materac Mollyflex Splendid Comfort 100x200

Materac ten jest certyfikowanym produktem medycznym. Szczególnie polecany w terapii antyodleżynowej. Został wykonany z różnego rodzaju pianek. Dodatkowo posiada zdejmowany, antybakteryjny pokrowiec.

Materac PerDormire New Memory 100x200

Dwustronny materac wykonany z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Posiada również zdejmowany, antyalergiczny pokrowiec.

Materac NewElegance Rubin 100x200

Dwustronny, średnio twardy materac kieszeniowy. Dodatkowo zawiera warstwę pianki o wysokiej gęstości, która zabezpiecza produkt przed odkształceniami.

Materac Śpioch Pocketsleep 100x200

Dwustronny materac wykonany z połączenia sprężyn kieszeniowych i pianki wysokoelastycznej. Posiada również zdejmowany pokrowiec.

Materac Relaks Natural Zdrowie 100x200

Jest to dwustronny materac kieszeniowy, który posiada 7 stref twardości. Dodatkowo zawiera wkładkę sizalowo-jutową, która utwardza materac.

Materac SleepMed Premium Plus 100x200

Dwustronny materac wykonany z pianek wysokoelastycznych oraz pianki termoelastycznej. Pianki można dowolnie układać, dzięki czemu użytkownik materaca może wybrać jedną z kilku dostępnych twardości.

Materac Optimum Nestor 100x200

Średnio twardy materac kieszeniowy typu multipocket dodatkowo wyposażony w warstwę pianki wysokoelastycznej. Posiada 7 stref twardości. Produkt przyjazny alergikom, wyposażony w zdejmowany pokrowiec.

Materac 100x200 - podsumowanie

Teraz posiadasz już najważniejsze informacje dotyczące materaca 100x200. Mamy nadzieję, że tekst okazał się pomocny i ułatwi Twój wybór. Jeżeli w dalszym ciągu masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie Ci pomogą. Nie zapomnij również o tym, by sprawdzić naszą ofertę.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.