Materace 140x200 - najlepszy model do niedużych przestrzeni

Jeżeli nie posiadasz zbyt dużej przestrzeni w swojej sypialni, zdecydowanie się na materac 140x200 będzie świetną decyzją. Wbrew pozorom łóżko nie musi mieć dwóch metrów, by było wygodne! Na tego typu materac mogą zdecydować się zarówno pary, jak i osoby, które śpią samodzielnie, ale po prostu pragną więcej miejsca do snu. Zostań z nami, a dowiesz się, jak wybrać materac tego typu.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru materaca 140x200?

Aby wybrać idealny materac 140x200, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim powinieneś zdecydować się na produkt dobrej jakości. Taki zakup będzie wiązał się z poniesieniem odrobinę wyższych kosztów, jednakże w większości przypadków, poza znacznie lepszą wygodą snu, otrzymasz od producenta dłuższy okres gwarancji. Wyższa cena jest zatem tego warta.

Wybierając nowy materac, powinieneś zwrócić uwagę na jego pokrowiec. Ważne, by dało się go łatwo zdjąć. Pozwoli to na jego wypranie. Na rynku dostępnych jest również sporo dodatkowych elementów, które możesz dokupić do swojego materaca. Przykładowo możesz wybrać materac nawierzchniowy 140x200 lub ochraniacz na materac 140x200. Tego typu produkty pozwolą Ci na utrzymanie materaca w lepszym stanie i czystości.

Co więcej, poza samym doborem odpowiedniego rodzaju i dodatków do materaca 140x200, musisz również dobrać jego odpowiednią twardość i rodzaj.

Na jaką twardość się zdecydować?

Najwięcej osób poszukujących materaca, poza oczywistą kwestią, jaką jest jego rozmiar, zwraca uwagę również na jego twardość. W końcu jest ona najbardziej wyczuwalną zmienną. Mówi się, że osoby, które oczekują wysokiej wygody snu, powinny zdecydować się na materac miękki 140x200. Tego typu modele są również polecane osobom o drobnej posturze. Nie oznacza to jednak, że na twardym materacu nie da się wyspać! Materac twardy 140x200 posiada równie dużą grupę fanów. Teoretycznie poleca się je osobom nieco cięższym, które potrzebują mocniejszego podparcia sylwetki. Będzie to również dobry wybór dla tych, którzy zmagają się z problemami z postawą. Musimy jednak jeszcze raz przypomnieć, że dobór twardości materaca jest kwestią bardzo indywidualną. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do naszego artykułu

Rodzaje materacy 140x200

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest dobór odpowiedniego rodzaju materaca. To właśnie od niego zależeć będzie to, jakie właściwości otrzymamy. Warto zatem poznać podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami materacy 140x200.

Możemy wyróżnić materace sprężynowe i piankowe.

Materace sprężynowe 140x200

Pośród materacy sprężynowych znajdziemy materace kieszeniowe 140x200 oraz materace multipocket 140x200. Prosimy jednak o to, by nie mylić ich z tradycyjnymi materacami sprężynowymi, w których wszystkie sprężyny były połączone w jedną całość. Opisywane przez nas materace, każdą ze sprężyn posiadają w osobnej kieszeni. Dzięki temu może ona swobodnie pracować niezależnie od pozostałych sprężyn. Materace multipocket wyróżniają się tym, że posiadają podwójną ilość takich sprężyn.

Materace piankowe 140x200

W odróżnieniu od poprzedniego opisywanego przez nas rodzaju, materace piankowe nie posiadają w swym wnętrzu żadnych sprężyn. Ich użytkownicy chwalą je za niesamowitą wygodę. Możemy wyróżnić materace wysokoelastyczne 140x200, materace termoelastyczne 140x200 oraz materace lateksowe 140x200. Te wysoko i termoelastyczne idealnie dopasowują się do ciała użytkownika, natomiast materace lateksowe są zalecane wszystkim, którzy zmagają się z alergiami (o ile oczywiście nie są uczuleni również na sam lateks). Takie materace są również niesamowicie elastyczne.

Coraz częściej można spotkać się również, z tym że producenci wyposażają materace w dodatkowe warstwy z kokosu lub gryki. Równie chętnie łączą materace kieszeniowe z materacami piankowymi. Tego typu materace nazywa się materacami hybrydowymi. Zapewniają one jeszcze większą wygodę.

Ranking materacy 140x200

Przedstawimy teraz najbardziej popularne i zachwalane modele materacy 140x200 przez naszych klientów.

Materac Comforteo Eskada 140x200

Jest to twardy, dwustronny materac kieszeniowy. Posiada dwa stopnie twardości oraz zdejmowany pokrowiec. Dodatkowo w jego wnętrzu znajduje się mata kokosowa oraz pianka poliuretanowa.

Materac Hilding Fandango 140x200

Ten dwustronny materac posiada w swoim wnętrzu sprężyny kieszeniowe oraz warstwę maty kokosowej. Dodatkowo składa się z pianki flexifoam. Produkt antyalergiczny posiadający właściwości medyczne.

Materac Hevea Family Medicare+ 140x200

Ten dwustronny materac został wykonany z pianki lateksowej. Jest produktem antyalergicznym oraz wyrobem medycznym kl. I. Posiada zdejmowany pokrowiec.  

Materac Janpol Delia 140x200

To kolejny dwustronny materac kieszeniowy, który dodatkowo posiada matę kokosową oraz piankę energy foam. Posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac SleepMed Comfort Plus 140x200

Ten dwustronny materac został wykonany z kilku rodzajów pianek. Jego konstrukcja pozwala na ich swobodną zmianę, dzięki czemu użytkownik ma do wyboru 1 z 6 stopni twardości. Materac dodatkowo posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Magniflex Armonia Magnigel 140x200

Materac składa się z kilku różnych warstw pianek. Zostały one przecięte w połowie, dzięki czemu każda osoba może zdecydować się na inną twardość materaca. Zaliczany jest do produktów medycznych. Posiada także zdejmowany pokrowiec.

Materac Optimum Szafir 140x200

Jednostronny i średniotwardy materac typu multipocket. Dodatkowo wyposażony w piankę termoelastyczną i wysokoelastyczną. Posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Mollyflex Nuvola Luso 140x200

Jest to jednostronny, średniotwardy materac piankowy. Został wykonany z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. On również posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac PerDormire Adam 140x200

Dwustronny materac wykonany z dwóch rodzajów pianek: termoelastycznej i wysokoelastycznej. Dodatkowo wyposażony w zdejmowany, antyalergiczny pokrowiec. Jest produktem medycznym.

Materac NewElegance Elitte 21 140x200

Jest to jednostronny, średniotwardy materac hybrydowy. Składa się ze sprężyn kieszeniowych oraz pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych. Producent do wyboru oferuje 1 z 5 pokrowców. 

Materac Materasso Komodor Bio Ex 140x200

Ten dwustronny, średniotwardy materac kieszeniowy jest również produktem medycznym. Dodatkowo składa się z pianki termoelastycznej i pianki wysokoelastycznej.

Materac Relaks Natural Zdrowie 140x200

To kolejny dwustronny materac na naszej liście. Składa się ze sprężyn kieszeniowych oraz wkładki sizaltowo-jutowej. Posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Merita Bazyl 140x200

Dwustronny materac kieszeniowy, który dodatkowo jest wyposażony w warstwę pianki lateksowej. On również posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Śpioch Pocketsleep 140x200

Jest to kolejny dwustronny materac kieszeniowy, który został wyposażony w warstwę pianki wysokoelastycznej. Posiada zdejmowany, antyalergiczny pokrowiec.

Materac 140x200 - podsumowanie

Teraz wiesz już, dlaczego powinieneś zdecydować się na materac 140x200. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu informacji zamieszczonych na tej stronie będziesz w stanie łatwiej dobrać idealny model materaca. Jeżeli zdecydujesz się na taki zakup, zapraszamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Dodatkowo jeśli w dalszym ciągu posiadasz jakieś wątpliwości, możesz skontaktować się z naszym zespołem fachowców, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.