Materac 140x200 - najlepszy model do małych pomieszczeń

Aby nasz materac był wygodny, wcale nie musi mierzyć dwóch metrów szerokości. Oczywiście, niektórzy z nas lubią ogromne łóżka, jednak większość osób śpi na mniejszych powierzchniach. Materac 140x200 jest materacem przeznaczonym dla osób, które nie potrzebują wcale dużo miejsca lub po prostu mają mniejsze sypialnie. Na szczęście modele w tym rozmiarze są bardzo popularne, wobec czego przyjdzie nam wybierać z naprawdę wielu pozycji różnego rodzaju materacy. Materac 200x140 doskonale odnajdzie się w większych łóżkach jednoosobowych oraz w mniejszych dwuosobowych. Nasze podłoże snu powinno zapewniać nam przede wszystkim wygodę i komfort - za chwilę podpowiemy Ci, jaki rodzaj materaca wybrać, aby zaspokoić te potrzeby. Zaczynajmy!

 

 

Poznaj najpopularniejsze wybory Polaków - wybieramy materac 200x140

Dwoma najważniejszymi parametrami materacy 200x140, ale także wszystkich innych modeli, będą twardość oraz rodzaj budowy. Zacznijmy od twardości, ponieważ jest ona najbardziej widoczną i wyczuwalną różnicą między licznymi podłożami snu. Osoby ceniące sobie wysoką wygodę spania, powinny postawić na materac miękki. Miękkie podłoże łatwo się poddaje i zapewnia relaksujący, komfortowy wypoczynek. Jest to także popularny wybór wśród drobniej zbudowanych śpiących. Materace twarde wybierane są przez tych, którzy lubią solidne podparcie sylwetki lub zmagają się z problemami z postawą (w takich przypadkach warto zajrzeć do kategorii materacy ortopedycznych). Można wybrać także materac 140x200 w wersji średnio twardej, która łączy zalety obu wcześniej wymienionych modeli.

Kiedy zdecydujemy się na odpowiednią twardość, przyjdzie czas na wybór odpowiedniego rodzaju materaca. Ich budowa, przeznaczenie oraz właściwości są bardzo zróżnicowane. Istnieją odmiany dedykowane alergikom, modele dla osób, które zmagają się z porannymi bólami pleców czy karku, wyróżnia się rodzaje bardzo wygodne, takie jak materace termoelastyczne, czy włoskie, albo niezwykle wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, jak sprężynowe czy multipocket. Wybierając materac 140x200 zasięgnijmy rady specjalisty (np. jednego z fachowców Sekretu Snu - możesz do nas napisać lub zadzwonić) lub dowiedz się więcej o wybranych przez Ciebie modelach. W tym celu odwiedź dedykowane podstrony materacy w naszym sklepie - umieściliśmy w nich zdjęcia, opisy oraz tabele danych technicznych.

 

Przejrzyj ofertę Sekretu Snu

Aby obejrzeć wszystkie nasze materace 140x200, wystarczy, że klikniesz w powyższy banner. Pamiętaj, że w naszej ofercie znajdują się także inne modele oraz akcesoria związane ze światem zdrowego snu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi produktami - dzięki nim sprawisz, że Twoja sypialnia stanie się wygodnym, przytulnym pomieszczeniem. Zapraszamy!

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.