Materac 120x200 - maksymalna wygoda na łóżku jednoosobowym

Materac 120x200 jest idealnym wyborem dla wszystkich, którzy śpią na jednoosobowych łóżkach, ale pragną przestrzeni i maksymalnej wygody. Dzięki niemu sen stanie się naprawdę komfortowy. Producenci coraz częściej w swojej ofercie umieszczają materace w tym rozmiarze. Sprawia to, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania. Zostań z nami, by dowiedzieć się więcej na temat materacy 120x200. 

Materace 120x200 - który wybrać?

Z racji tego, że 1/3 naszego życia spędzamy w łóżku, niezwykle istotną kwestią jest zapewnienie sobie dobrego miejsca do spania. Jeżeli chcemy, by materac 120x200 był odpowiedni, musimy sprecyzować swoje upodobania. Liczyć się powinna twardość materaca oraz jego rodzaj.

Dodatkowo istnieje kilka elementów, które sprawią, że wybrany przez nas materac będzie nam dłużej służył. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by materac posiadał zdejmowany pokrowiec. Ważną kwestią jest również okres gwarancji na konkretny produkt. Aby zachować materac w najlepszej kondycji, można zakupić również ochraniacz na materac 120x200, materac nawierzchniowy 120x200 lub dodatkowy pokrowiec na materac 120x200

Jaką twardość powinien posiadać materac 120x200?

Twardość materaca jest najistotniejszym parametrem, na który należy zwracać uwagę podczas zakupów. Zazwyczaj największą trudność sprawia dobór odpowiedniej twardości materacy dwuosobowych, w końcu trzeba dobrać ją tak, by odpowiadała każdej z osób. W przypadku jednoosobowego materaca 120x200 nie będzie to aż tak dużym problemem.

Możemy wyróżnić cztery twardości materacy:

  • H1 - miękki materac 120x200
  • H2 - średnio twardy materac 120x200
  • H3 - twardy materac 120x200
  • H4 - bardzo twardy materac 120x200

Dobór nieodpowiedniej twardości materaca będzie skutkował bólem i dyskomfortem. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do naszego artykułu.

Rodzaje materacy 120x200

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest dobór odpowiedniego rodzaju materaca. To on zapewni nam dodatkowe właściwości.

Możemy wymienić różnego rodzaju materace piankowe i sprężynowe.

Materace piankowe 120x200

Ten rodzaj materacy wyróżnia się całkowitym brakiem sprężyn. Produkty wykonane są z różnych pianek. Na rynku dostępne są materace wysokoelastyczne 120x200, materace termoelastyczne 120x200 i materace lateksowe 120x200. Dwa pierwsze rodzaje świetnie dopasowują się do ciała użytkownika. Produkty wykonane z lateksu są polecane wszystkim alergikom (o ile nie są uczuleni na sam lateks). Dodatkowo są one bardzo elastyczne.

Materace sprężynowe 120x200

Materace sprężynowe, jak zresztą sama nazwa wskazuje, w swoim wnętrzu posiadają sprężyny. Wyróżniamy materace sprężynowe 120x200, w których wszystkie sprężyny są ze sobą połączone, materace kieszeniowe 120x200 oraz materace multipocket 120x200. Dwa ostatnie rodzaje każdą ze sprężyn posiadają w osobnej kieszeni, dzięki czemu pracuje ona niezależnie od tych pozostałych. Materace multipocket posiadają podwójną ilość takich sprężyn.

Coraz częściej na rynku pojawiają się materace posiadające pianki i sprężyny. Tego typu produkty nazywamy materacami hybrydowymi. Warto również wspomnieć o tym, że producenci chętnie stosują dodatkowe, naturalne wkłady np. z kokosa lub gryki.

Najlepsze materace 120x200

Teraz przedstawimy listę najpopularniejszych i najczęściej zachwalanych materacy przez naszych klientów.

Materac Comforteo Federico 120x200

Jest to dwustronny, twardy materac typu multipocket, który dodatkowo został wyposażony w piankę wysokoelastyczną oraz piankę lateksową. Posiada 7 stref komfortu oraz zdejmowany pokrowiec.

Materac Hilding Rock&Roll 120x200

Ten dwustronny materac został wykonany z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej. Pianka zielona jest miękka, a biała twarda. Produkt posiada 7 stref komfortu. Dodatkowo jest wyposażony w zdejmowany pokrowiec. 

Materac Hevea Fitness Bio 120x200

Model ten jest dwustronnym materacem wykonanym z gęstej pianki wysokoelastycznej. Produkt wyposażony jest również w zdejmowany pokrowiec. co więcej, jest on produktem antyalergicznym.

Materac Janpol Niobe 120x200

To kolejny dwustronny materac typu multipocket, który dodatkowo został wyposażony w piankę wysokoelastyczną i termoelastyczną. Posiada zdejmowany pokrowiec. Jest również produktem medycznym.

Materac Magniflex Armonia Latex 120x200

Dwustronny materac wykonany z różnego rodzaju pianek: wysokoelastycznych, termoelastycznej i lateksowej. Jest produktem antyalergicznym.

Materac Merita Formula 120x200

Średnio twardy materac wykonany z pianki wysokoelastycznej. Zapewnia świetny przepływ powietrza. Produkt dwustronny.

Materac Relaks Natural Zdrowie 120x200

Dwustronny materac kieszeniowy, który oferuje 7 stref komfortu. Dodatkowo wyposażony w warstwę wkładki sizalowo-jutowej.

Materac Mollyflex Splendid Comfort 120x200

Dwustronny materac wykonany z różnego rodzaju pianek. Jest również wyrobem medycznym, ponieważ zapewnia właściwości ortopedyczne.

Materac Materasso Antibacterial 120x200

Kolejny dwustronny, piankowy materac na naszej liście. Model wykonany z pianki wysokoelastycznej. Produkt antybakteryjny.

Materac Optimum Andante 120x200

Jednostronny materac kieszeniowy wykonany w Polsce. W jego wnętrzu dodatkowo znajduje się warstwa kokosowa, która jeszcze bardziej usztywnia materac. 

Materac PerDormire Altair 120x200

Dwustronny materac piankowy. Został wykonany z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Jest materacem medycznym.

Materac NewElegance Fantazja 120x200

Jednostronny, średnio twardy materac kieszeniowy, który dodatkowo posiada warstwę pianki lateksowej. Producent oferuje 1 z 5 pokrowców do wyboru.

Materac SleepMed Hybrid Premium 120x200

Jest to dwustronny materac hybrydowy. W jego wnętrzu znajdziemy sprężyny typu multipocket, pianki wysokoelastyczne oraz piankę termoelastyczną. Wkład materaca można dowolnie przekładać, dzięki czemu użytkownik posiada aż 4 twardości produktu do wyboru. Jest to materac medyczny.

Materac Śpioch Silver Massage 120x200

To kolejny dwustronny materac hybrydowy na naszej liście. Wykonany ze sprężyn kieszeniowych oraz pianki wysokoelastycznej. Posiada zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można wrzucić do prania. Pokrowiec dodatkowo dobrze pochłania wilgoć oraz hamuje rozwój bakteriii.

Materace 120x200 - podsumowanie

Teraz już wiesz, na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego materaca 120x200. Znasz także modele materacy w tym rozmiarze, które są najczęściej wybierane przez naszych klientów. Jeżeli w dalszym ciągu posiadasz jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniego modelu. Nie zapomnij również sprawdzić naszej oferty!

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.