Materace 180x200 - idealny wybór dla dwojga

Materac 180x200 jest uważany za idealny wybór dla par ceniących swoją wygodę. Taka szerokość materaca pozwala na swobodne przyjęcie wygodnej pozycji do snu. Na jego zakup najczęściej decydują się pary posiadające łóżko małżeńskie 180x200. Łóżko odpowiedniej szerokości sprawia, że każdy z partnerów budzi się wyspany i zrelaksowany. Jeżeli tylko posiadacie tyle miejsca w sypialni, powinniście przemyśleć wybór takiego materaca!

Materac 180x200 - jaki wybrać?

Wiele osób zastanawia się, na jakie elementy zwracać uwagę, aby wybrać najlepszy materac 180x200. Podejmując taką decyzję, należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim powinno się go wybierać wspólnie. Dzięki temu para będzie w stanie wybrać model, który będzie odpowiadał każdemu z partnerów. Zdajemy sobie sprawę, że zakup takiego produktu nie należy do najtańszych. Jednakże, jeżeli chcesz zdecydować się na tani materac 180x200, musimy Cię ostrzec - nie jest to najlepszą decyzją. O wiele lepszym wyborem będzie przeznaczenie nieco większej sumy na lepszy jakościowo materac. Taki produkt będzie bardziej wytrzymały, więc posłuży użytkownikom przez dłuższy czas. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na długość gwarancji konkretnego modelu materaca.

Chcąc jeszcze bardziej przedłużyć trwałość swojego materaca, warto zaopatrzyć się w materac nawierzchniowy 180x200. Zapewni on dodatkowy komfort przy równoczesnej ochronie materaca głównego. Z produktów tego typu dostępny jest również ochraniacz wodoszczelny na materac. Jest on świetnym wyborem dla wszystkich rodziców oraz miłośników spożywania śniadań w łóżkach.

Podczas poszukiwań materaca warto także zwrócić uwagę na to, czy rozważany przez nas model posiada zdejmowany pokrowiec. Taka możliwość pozwoli nam na łatwe utrzymanie go w czystości. Jednakże jednymi z najważniejszych kwestii, podczas wyboru nowego materaca są twardość oraz rodzaj konkretnego modelu.

Jaką twardość powinien posiadać materac 180x200?

Twardość materaca powinna być dostosowana do preferencji obu użytkowników. Dzięki temu każdy z nich będzie zadowolony i wyspany następnego dnia.

Wyróżniamy cztery twardości materacy:

  • H1 - miękki materac 180x200
  • H2 - średnio-twardy materac 180x200
  • H3 - twardy materac 180x200
  • H4 - bardzo twardy materac 180x200

Wybór nieodpowiedniej twardości materaca może skutkować bólem szyi i kręgosłupa, a także powodować spory dyskomfort. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Rodzaje materacy 180x200

Wiemy już, że materac 180x200 jest dobrym wyborem. Jednak, poza dobraniem odpowiedniego rozmiaru, niezwykle istotny jest również wybór rodzaju materaca. W dużej mierze to właśnie od niego zależeć będzie to, jakie dodatkowe właściwości otrzymają jego użytkownicy. Z tego względu warto zdawać sobie sprawę z różnic poszczególnych rodzajów materacy. Tylko w ten sposób będziemy w stanie dopasować idealny rodzaj do naszych preferencji i potrzeb.

Możemy wymienić różnego rodzaju materace sprężynowe i materace piankowe.

Materace sprężynowe 180x200

Pośród materacy sprężynowych znajdziemy materace kieszeniowe 180x200 i materace multipocket 180x200. Jednakże nie są to takie materace sprężynowe, jakie były popularne kilkanaście lat temu. W tym przypadku oba wymienione typy materacy posiadają system kieszeniowy. Oznacza to, że każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni. Dzięki temu rozwiązaniu sprężyny mogą pracować niezależnie od siebie. We wnętrzu materaca typu multipocket znajduje się dwa razy więcej sprężyn niż w standardowym materacu kieszeniowym.

Warto również wspomnieć, że producenci materacy coraz częściej włączą materace sprężynowe z dodatkową warstwą pianek. Dzięki temu ich materace oferują zupełnie nowy komfort snu.

Materace piankowe 180x200

W odróżnieniu od materacy sprężynowych materace piankowe są wykonane jedynie z pianki. Oznacza to, że w ich wnętrzu nie znajdziemy żadnych sprężyn. Możemy wymienić trzy typy materacy piankowych: materace wysokoelastyczne 180x200, materace termoelastyczne 180x200 oraz materace lateksowe 180x200. Dwa pierwsze typy znane są z tego, że znakomicie dopasowują się do ciał ich użytkowników. Natomiast materace lateksowe są świetnym wyjściem dla wszystkich alergików, ponieważ bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Należy jednak pamiętać, że niektórzy mogą mieć uczulenie na lateks, w takim wypadku oczywiście powinni zdecydować się na wybór innego typu materaca.

Co więcej, producenci coraz chętniej umieszczają w swojej ofercie materace posiadające dodatkowe wkłady wykonane z tworzyw w pełni naturalnych. Zazwyczaj widuje się dodatkowe warstwy gryczane lub kokosowe. Zadaniem tych warstw jest wzmocnienie i utwardzenie materaca.

Ranking materacy 180x200

Tak prezentuje się ranking najlepszych materacy 180x200 według naszych klientów:

Materac Comforteo Passion 180x200

Jest to niedrogi, dwustronny materac kieszeniowy, który dodatkowo został wyposażony w warstwę pianki poliuretanowej. Co więcej, posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Hilding Flameco 180x200

Jest to dwustronny materac typu multipocket, który dodatkowo został wyposażony w warstwę pianki wysokoelastycznej i pianki lateksowej. Posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Hevea Comfort 180x200

Ten produkt zalicza się do dwustronnych materacy lateksowych. Jest uznawany za Wyrób Medyczny kl. 1. Dodatkowo posiada certyfikat Eko-Tex. Model ten jest wysokiej jakości materacem ortopedycznym. Co więcej, został wyposażony w łatwo zdejmowany pokrowiec.

Materac NewElegance Elitte 27 180x200

Jest to materac hybrydowy 180x200, który został stworzony z różnego rodzaju pianek. Wśród nich możemy wyróżnić dwie pianki wysokoelastyczne o różnej grubości, a także piankę termoelastyczną. Co więcej, wnętrze materaca składa się ze sprężyn kieszeniowych. 

Materac PerDormine Mind Impression 180x200

Ten dwustronny materac piankowy składa się z pianki termoelastycznej oraz pianki waterfoam. Co wiecej, posiada antyalergiczny, zdejmowany pokrowiec.

Materac Janpol Demeter 180x200

Jest to materac lateksowy, który posiada 7 stref twardości. Wyposażony jest w zdejmowany, antyalergiczny pokrowiec. Materac nie pochłania kurzu.

Materac Merita Ortopedico Memory 180x200

Jest to dwustronny materac sprężynowy kieszeniowy, który dodatkowo został wyposażony kilka warstw pianek. Uznawany za wyrób medyczny.

Materac Relaks Natural Zdrowie 180x200

Jest to dwustronny, niedrogi materac kieszeniowy. Posiada 7 stref komfortu oraz zdejmowany pokrowiec.

Materac Optimum Syriusz 180x200

Ten jednostronny materac kieszeniowy został dodatkowo wyposażony w warstwę pianki Opti-Flex. Posiada zdejmowany antyalergiczny pokrowiec. Produkt wykonany w Polsce.

Materac Materasso Admiral Bio Exclusive 180x200

Ten luksusowy dwustronny materac kieszeniowy został dodatkowo wyposażony w dwie pianki. Jedna z nich jest pianką termoelastyczną, a druga antybakteryjną.

Materac Mollyflex Splendid Comfort 180x200

Ten dwustronny materac piankowy został stworzony z kilku różnych warstw pianek. Dodatkowo posiada antyalergiczny pokrowiec wykonany ze srebra i włókna węglowego.

Materac SleepMed Supreme Plus 180x200

Jest to dwustronny materac piankowy wykonany z 4 różnych pianek. Posiada odpowiednie certyfikaty i jest uznawany za produkt medyczny.

Materac Magniflex Armonia Latex 180x200

Jest to dwustronny materac piankowy. Został wykonany z kilku różnych pianek. Jest to niezwykle wygodny i antybakteryjny produkt.

Materac Śpioch Silver Massage 180x200

Jest to dwustronny średniotwardy materac kieszeniowy. Został dodatkowo wyposażony w piankę wysokoelastyczną i zdejmowany pokrowiec.

Materace 180x200 - podsumowanie

Teraz wiesz, na jakie elementy zwracać uwagę podczas wyboru materaca 180x200. Przygotowany przez nas ranking najlepszych materacy tego typu powinien jeszcze bardziej ułatwić Twoją decyzję. Jeżeli w rankingu nie znalazłeś idealnego modelu dla siebie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą materacy. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci z wielką chęcią pomogą Ci w doborze odpowiedniego produktu!

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.