Chcesz się cieszyć materacem przez długi czas, a latem sypiać równie komfortowo, co w inne pory roku?

Jak dbać o materac latem, żeby zachować maksymalną higienę snu?

Teoretycznie możesz dbać o materac tak samo, jak na co dzień. Jednak pamiętaj, że latem z reguły jest cieplej. Inna wilgotność powietrza, zwiększona temperatura ciała. Ma to wpływ na higienę snu i na sam materac. Powinno być to dla Ciebie szczególnie ważne, jeśli jesteś alergikiem.

Widza o tym, jak dbać o materac latem sprawi, że sen nocy letniej będzie o wiele lepszy. A sam materac będzie dłużej Ci służył.

Kręcenie się w nocy? Za ciepło, gorąco, nocne poty. Zaduch, wilgotny materac. Dziwny zapach wydobywający się z materaca. Znasz to? Czas to zmienić.

Dbanie o materac latem nie jest skomplikowane. Jedyne co musisz zrobić, to poświęcić kilka sekund rano, aby otworzyć okno i co najmniej przez 20 minut wietrzyć materac. Tyle samo, wieczorem przed snem. Raz na 2-3 dni obróć materac i wywietrz go również z drugiej strony. Jeśli masz ściągany pokrowiec, to tym lepiej. Pierz go raz w tygodniu, lub częściej jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pro Tip:

Sprawdź, czy Twój materac ma dostosowane piany do pory roku. Niektóre materace są dwustronne i wykonane są z pianek i materiałów dostosowanych do pory letniej i zimowej. Przykładem może być materac Hevea. Latem śpi się na stronie wypełnionej pianką Blue Ocean, a zimą na stronie z pianką visco.

Na higienę snu i materaca wpływa również Twoja pościel. Na lato porzuć grube kołdry i sztuczne poszewki. Lepszym pomysłem jest pościel z lnu, która zapewnia optymalną temperaturę ciała. Jest przyjemna dla skóry i chłodzi w upalne noce.

Jak dbać o materac na co dzień?

Żywotność materaca zawdzięczasz nie tylko gwarancji producenta. To jak o niego dbasz, również ma na to wpływ. Warto dbać o materac dla własnej higieny, a także po to, aby móc się nim cieszyć jak najdłużej.

Jak dbać o materac w codziennym użytkowaniu?

Wietrzymy materac

Nie musisz robić tego tak często jak latem (2 razy dziennie). Wystarczy, że po przebudzeniu wywietrzysz materac przez 20 minut. Po co wietrzyć? W ten sposób z materaca odparowuje wilgoć. Dzięki czemu materac nie gromadzi w sobie potu i innych zapachów. Chroni to również materac przed negatywnym wpływem wilgoci na jego właściwości. Po za tym na wywietrzonym materacu śpi się lepiej.

Odkurzaj i pierz pokrowiec regularnie

W materacu oprócz kurzu zbiera się również nasz naskórek. Co jest naturalnym procesem. Jednak ma wpływ na higienę materaca. Dlatego porządne odkurzanie powinieneś zrobić co najmniej raz na dwa miesiące. Jeśli jesteś alergikiem, to częściej.

Pranie pokrowca natomiast raz na dwa tygodnie. W zależności od potrzeb. Alergicy powinni częściej prać pokrowiec. Jeśli masz materac lateksowy, to należy przemyć go wilgotną szmatką.

Jak dbać o materac technicznie?

Jeśli chcesz przenieść gdzieś materac, czy zwyczajnie wyczyścić stelaż. To pamiętaj, że materaca nie należy zginać w pół. Możesz w ten sposób uszkodzić jego konstrukcję. Jeśli to konieczne, to lepiej go zrolować. Tak, jak dostarczane są niektóre materace.

Jeśli okazało się, że materac jest za długi, to absolutnie nie tnij materaca. Naruszasz jego konstrukcję, pozbawiasz właściwości. Stref komfortu. A także gwarancji producenta.

Zalecamy również nie siadać na krawędziach materaca. Częsty nacisk na krawędź może odkształcić materac. Wpłynąć na jego jakość, a także właściwości.

Mamy nadzieję, że teraz wiesz jak dbać o materac. Na naszym blogu znajdziesz, jeszcze inne ciekawe porady dotyczące dbania o materac, higienę snu i komfortowy sen.

Sprawdź naszą ofertę:

Chcesz wiedzieć jak kupić dobry, nowy materac przy ograniczonym budżecie?

Szukasz dobrego materaca, ale zależy ci na korzystnej cenie? Wydaje ci się, że dobre materace są poza zasięgiem twoich możliwości. Nic bardziej mylnego. Stworzyliśmy dla ciebie zestawienie dobrych materacy w dobrej cenie.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Masz ograniczony budżet i nie możesz pozwolić sobie na najlepszy materac
  • Szukasz optymalnych rozwiązań
  • Kupujesz materac do pokoju gościnnego
  • Potrzebujesz trwałego materaca
  • Potrzebujesz szybko wybrać i nie przepłacić

Nasi eksperci przejrzeli ofertę materacy dostępnych na rynku i wybrali najkorzystniejsze.

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekreSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.