Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost.

Czy dobrze śpisz?

Budzisz się rano jako zmęczone zombie, czy pełna energii osoba, gotowa na wszystko, co przyniesie ten dzień?

Celem snu jest regeneracja organizmu i tego nic nie zastąpi. Żadne suplementy, żadne tabletki, kawa, herbata, ani inne używki. Sen to taki serwis naprawczy dla całego organizmu i od jego jakości zależy poziom naszej dziennej aktywności.

Czy i Twój materac znęca się nad Tobą?

Nie wiem, czy wiesz, ale od wieków jedną z najgorszych tortur było pozbawianie więźniów snu. Już po 24 godzinach takiej tortury nasz organizm zaczyna się “wieszać”, działa jak zamulony komputer. Czas reakcji wydłuża się niemiłosiernie, spada zdolność koncentracji, irytują nas dźwięki i głosy, pojawia się ból głowy, stajemy się coraz bardziej drażliwi, oczy szczypią, pojawiają się dreszcze oraz bóle kostno-mięśniowe, tracimy odporność i załatwia nas byle infekcja...

Zaraz, zaraz, a może już masz takie objawy, ale wydaje Ci się, że to zwykłe przemęczenie? Nawet jeśli jest to zwykłe przemęczenie, to czy gdy się kładziesz, to naprawdę odpoczywasz i ono znika, jak ręką odjął? Tak właśnie działa zdrowy sen. Odnawia organizm i człowiek budzi się rano jak nowonarodzony. Jeśli osiem godzin snu nie przywraca Ci sił i dobrego humoru, to może się okazać, że torturuje Cię Twój materac, bo nie pozwala Ci się dobrze wyspać.

W przypadku całkowitego braku snu wszystkie objawy się nasilają, taka osoba traci kontrolę nad sobą, pojawiają się też halucynacje. Gdy trwa to dłużej, może doprowadzić nawet do śmierci. Mamy nadzieję, że już widzisz, jak ważny jest dla nas sen. Nie można go ignorować. To jedna z najważniejszych funkcji organizmu. Niedostateczna regeneracja organizmu zwiększa podatność na stres i przyspiesza procesy starzenia, więc to już nie tylko tortura, ale powolne wyniszczanie organizmu.

Skoro wszystko jasne
zacznijmy od podstawowych informacji:

Czy masz problemy z kręgosłupem?
Na jakiej twardości materaca śpisz obecnie?
Czy jesteś alergikiem?

Co brać na dobry sen?

Być może spodziewasz się, że polecimy Ci teraz jakieś dobre tabletki lub suplementy diety? Otóż mamy zamiar zasugerować Ci coś znacznie lepszego, bez żadnych skutków ubocznych. No, może poza uzależnieniem - od doskonałego snu na dobrym materacu.

Nasza rada: na dobry sen weź dobry materac! Taki, który pozwoli Ci wypocząć, zamiast walczyć o każdą minutę snu. Wybierz materac, który nie będzie Cię torturował tak, że budzisz się z obolałym ciałem, sztywnym karkiem i bólem zmęczonych mięśni, bo nie miały w nocy ani chwili prawdziwego relaksu.

Powiedzmy sobie wprost: spisz na materacu, a nie na łóżku! Łóżko tylko podtrzymuje materac. Twój sen nie zależy więc od jego stylu, koloru, wysokości ani nawet materiału! Twój sen zależy od jakości materaca, na którym kładziesz swoje zmęczone ciało z nadzieją, że ranek będzie lepszy. Łóżko jest dodatkiem do materaca, a nie odwrotnie.

Mamy więc pewien problem do rozwiązania: jak wybrać dobry materac, by zapewnił Ci spokojny i regenerujący sen? Okazuje się, że jest pewna prosta zasada, której należy się trzymać przy wyborze materaca i w 99% przypadków gwarantuje dobry wybór. Zanim ją wyjaśnimy, kilka słów o tym, jak tę zasadę odkryliśmy.

Jak odkryliśmy, który materac jest najlepszy?

Gdy otworzyliśmy pierwszy sklep z materacami, stanęliśmy przed poważnym problemem. Od jego rozwiązania zależało to, czy uda nam się zdobyć i utrzymać Klientów, a więc czy nasz biznes ma szanse na rozwój. Otóż okazało się, że katalogi i opisy materacy nie zawierały najważniejszej informacji - bo nie mogły. Były tam wymiary i materiały, ale brakowało odpowiedzi na najważniejsze pytanie każdego Klienta: czy to dobry materac dla mnie? Bardzo nam zależało na tym, by każdy, kto kupi u nas materac był tak zadowolony z zakupu, że zapewni nam dobrą reklamę wśród bliskich i swoich znajomych.

Zrobiliśmy wtedy najdziwniejszą chyba rzecz jaką mogliśmy: sprawdzaliśmy osobiście, jak się leży na każdym z materacy! Kupowaliśmy je dla siebie i wymienialiśmy się obserwacjami. Wtedy właśnie odkryliśmy najważniejszą zasadę, jaką należy się kierować przy wyborze materaca.

Oto ta zasada: każdy potrzebuje innego materaca. Nie ma jednego uniwersalnego, który można z czystym sumieniem polecić każdemu. Różnimy się bowiem proporcjami ciała, wzrostem, wagą, dolegliwościami i preferencjami, więc nie można wszystkim proponować jednego najlepszego materaca, bo taki nie istnieje.

Od tej pory każdy zakup materaca poprzedzony był rozmową z naszym doradcą, który dobierał najlepszy materac do konkretnej osoby. Nie jesteśmy producentem materacy, więc zamiast wciskać wszystkim nasz produkt jako najlepszy, możemy oferować materace różnych firm, zgodnie z potrzebami Klienta, a nie planem sprzedażowym, który zakłada sprzedaż określonej ich liczby w miesiącu. Tę praktykę konsultacji przenieśliśmy do każdego nowo otwieranego salonu. W pewnym momencie pojawiło się jednak nowe wyzwanie: jak sprzedawać materace przez Internet, by każdemu Klientowi zapewnić zdrowy i spokojny sen? Pomogło nam nasze wieloletnie doświadczenie i osobiste sprawdzanie wygody materacy.

Tych materacy nie kupuj

No dobrze, jak więc wybrać materac dla siebie?

Oto trzy najpopularniejsze kryteria wyboru:

1. Cena

Większość osób traktuje materac jako dodatek do łóżka i nie przywiązują wielkiej uwagi do jego dopasowania pod siebie, bo wydaje się, że wystarczy, by pasował rozmiarowo do miejsca jego ułożenia. Nie ma wtedy sensu przepłacać za droższy materac, skoro można kupić tańszy, który będzie nam pasował. Prawda wychodzi na jaw po kilku pierwszych nocach...

Jeden z naszych Klientów miał taką przygodę:

Karol kupił materac za 400 zł na znanym polskim portalu aukcyjnym, kierując się popularnością aukcji. Zakup przebiegł pomyślnie, materac szybko został dostarczony, nic, tylko się cieszyć. Niestety pierwszej nocy nie przespał zbyt dobrze. Może organizm musi się przyzwyczaić do nowego materaca? Druga i trzecia noc postawiły tę tezę pod dużym znakiem zapytania.

Po miesiącu męczarni Karol doszedł do wniosku, że jego zakup nie był trafiony i zaczął szukać nowego materaca, tym razem bardziej świadomie. Tak trafił do nas. Jego budżet nie był zbyt duży, więc po wstępnych konsultacjach doradca dobrał mu prosty materac kieszeniowy. Karol wydał trzy razy więcej niż zakładał. Po tygodniu od zakupu otrzymaliśmy e-maila zwrotnego z informacją, że były to najlepiej zainwestowane pieniądze i w końcu w pełni się wysypia!

Problem z decyzją o zakupie na podstawie samej ceny ma też i drugą stronę. Zdarzają się bowiem klienci, którzy kupują najdroższe materace, wychodząc z założenia, że muszą być najlepsze. Niestety to też błąd, który doprowadził do wielu nieprzespanych nocy, bo drogi materac nie pasował do osoby.

2. Opinie

Drugą bardzo popularną metodą wyboru materaca jest kierowanie się opiniami - znajomych i innych osób z Internetu.

Logika wydaje się prosta. Skoro tyle osób kupiło dany materac i są z tego zakupu zadowolone - a przynajmniej tak to opisują - to znaczy, że on musi być dobry!

No niestety, to, że dany materac był dla kogoś dobry, nie znaczy, że taki będzie i dla Ciebie! Dlaczego? Bo od opinii o materacu ważniejsze są… waga i wzrost użytkownika.

Przekonał się o tym jeden z naszych Klientów, Pan Tadeusz, który pracuje jako kierowca TiR-a. Do tej pory korzystał ze standardowego materaca z pianki, ale się na nim nie wysypiał i ciągle odczuwał ból pleców w części lędźwiowej. Szybko odkryliśmy przyczynę. W trakcie konsultacji uzyskaliśmy informacje o wadze i wzroście: 87 kg i 190 cm. Na tej podstawie nasz doradca wybrał materac średnio-twardy z dobrej jakości pianki wysokoelastycznej.

Dwa dni później Pan Tadeusz miał swój materac w domu. Ale to nie koniec historii. Tydzień po tym jak materac do niego dotarł, odebraliśmy telefon - Pan Tadeusz poprosił Nas, abyśmy wykonali dla Niego ten sam materac w mniejszym rozmiarze. Tak mu się dobrze spało, że postanowił wymienić stary materac z kabiny kierowcy na nowy, dobrany przez naszego doradcę. Teraz w trasie wysypia się tak, jakby był w domu.

3. Rodzaj materaca

Trzecia popularna metoda wyboru materaca polega na opieraniu się na tak zwanych “faktach”, typu “materace kokosowe są najlepsze” albo “najzdrowsze są twarde materace”.

Na rynku obecnie funkcjonuje około 15 rodzajów materacy: kieszeniowe, piankowe, multipocket, wysokoelastyczne, termoelastyczne, lateksowe, średniotwarde, ortopedyczne, twarde, włoskie, z kokosem, nawierzchniowe, hybrydowe, dla dzieci i typu “ona i on”. Dlaczego jest ich aż tyle? Bo klienci są różni i co dla jednego jest dobre, dla innego będzie torturą. Błędem jest więc kierowanie się “faktami” o materacu. Trzeba zacząć od faktów o kliencie. Mówiąc inaczej: dobieramy materac do osoby, a nie odwrotnie!

Przekonała się o tym nasza Klientka Angelika - młoda matka z dwójką dzieci, pracująca w sklepie AGD RTV. Po całym dniu na nogach wracała do domu, gdzie czekały na nią dzieci pełne energii i z wielką chęcią do zabawy. Wydawałoby się, że po całodziennym bieganiu po sklepie i zabawie z dziećmi nie powinna mieć żadnych problemów ze spaniem. Faktycznie, w rozmowie z naszym doradcą nie narzekała na to, że nie może spać. Miała inny problem. Budziła się z mrowieniem w rękach.

Po dłuższym wywiadzie prowadzonym przez naszego doradcę okazało się, że Pani Angelika spała na materacu sprężynowym, wzmocnionym włóknem kokosowym. Gdzie tu problem, przecież to dobry materac? Chodziło o wagę Pani Angeliki, była zbyt niska do tego materaca, który przez to był za twardy i nie układał się odpowiednio. W tym wypadku nasz konsultant doradził materac lateksowy. Zmniejszył on nacisk zwrotny na ciało Pani Angeliki, co w rezultacie przyniosło ulgę i brak zdrętwiałych dłoni każdego ranka.

Najważniejsze w doborze materaca jest…

Skoro nie cena, nie marka, nie materiał, nie rodzaj, ani nawet nie opinie, to co jest najważniejszym kryterium wyboru najlepszego materaca?

Gdy osobiście testowaliśmy różne materace odkryliśmy, że jest jedna, prosta zasada, która gwarantuje dobry sen, a więc i korzystny zakup. Jeśli masz możliwość pójścia do sklepu stacjonarnego, połóż się wygodnie na wybranym materacu i spróbuj się zrelaksować. Tak, jest to nieco utrudnione w sklepie, ale zwróć uwagę na odczucia w ciele, czy materac sprawia, że dobrze się na nim czujesz?

Oczywiście w przypadku jakichś dolegliwości czy schorzeń nie jest to jedyne kryterium wyboru, dlatego zawsze warto zapytać konsultanta o poradę. A co, gdy nie możemy się położyć na materacu, bo jest dostępny w Internecie i widzimy tylko jego parametry? Dobrze jest wtedy zapytać kogoś, kto potrafi przełożyć dane z opisu na odczucia dla konkretnej osoby. Tak się składa, że nasi doradcy chętnie w tym pomogą. Wystarczy podać im kilka szczegółów, a zaproponują materac idealny - dla tej konkretnej osoby.

Nie możemy zapominać o tym, że materac musi być bardzo wygodny, skoro leżymy na nim po 7-8 godzin każdej nocy. Nie kupujesz materaca na jeden dzień, tylko na lata. Sen zajmuje około 240 godzin w miesiącu, co daje 120 dni w roku - jedną trzecią naszego życia! Skoro wydajemy pieniądze na przyjemności, które trwają chwilę, warto dobrze zainwestować w jedną trzecią swojego życia. Ważne też, żeby tej przyjemności nic nie zepsuło – na przykład alergia na materiał, z którego wykonany jest materac.

Cud? Nie, wreszcie dobrze dobrany materac!

Czego możesz się spodziewać, gdy dobrze dobierzesz materac do swojej wagi, wzrostu i preferencji?

Przede wszystkim wreszcie możesz się regularnie wysypiać i budzić się nie jak po walce z materacem, ale jak po 8-godzinnym urlopie w przyjemnym miejscu. Dobry materac naprawdę wiele zmienia. Oprócz wypoczynku odpowiednio dobrany model eliminuje dolegliwości bólowe, związane ze zbyt twardym albo zbyt miękkim materacem. To ma wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie, chyba warto budzić się rano z energią na cały dzień?

Wygląda na to, że warto zainwestować w dobry materac.

Gdy już wiesz, że nie ma jednego dobrego materaca dla wszystkich, a jest tylko jeden dobry dla Ciebie, to pozostaje tylko wybór tego odpowiedniego, zgadza się?

Nasi doradcy chętnie w tym pomogą.

Wystarczy, że podasz im takie dane, jak waga, wzrost, preferencje i ewentualnie istniejące schorzenia, a oni z setek dostępnych na rynku materacy dobiorą ten jeden, który będzie odpowiedni dla Ciebie, bo chyba zasługujesz na dobry sen?

Na tę pomoc dajemy gwarancję: jeśli zakupiony materac nie poprawi Twojego snu, wymienimy go na inny.

Sprawdź naszą ofertę:

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.