Gdy już mamy swój upragniony materac, chcielibyśmy zachować go w jak najlepszej kondycji najlepiej przez cały okres użytkowania. Bywa to trudne, gdyż materac zagrożony jest przemoczeniem, oczywiście obok innych czynników, które mogą wpłynąć na obniżenie jego kondycji. Woda, czy każda inna ciecz ma bardzo wysoki stopień wchłanialności. Skutkiem tego jest, że jeśli nie zabezpieczymy materaca może nawet dojść do rozwijania się bakterii, w najgorszym wypadku pleśni, poprzez składowanie wilgoci wewnątrz Naszego podłoża spania. Oprócz tego, woda, potrafi wyrządzić, wbrew pozorom, dużą ilość uszkodzeń w strukturze materaca. Począwszy od przemoczenia woreczków (kieszonek), wewnątrz których znajdują się sprężyny (dotyczy materacy kieszeniowych), które to będą dużo bardziej podatne na rozerwanie, co poprowadzi do uszkodzenia bloku środkowego materaca. Są to jedne z gorszych możliwych uszkodzeń, lecz w całkiem prosty sposób można temu zapobiec i cieszyć się użytkowaniem materaca zachowującego swoją świeżość przez bardzo długi czas. Zatem jak zabezpieczyć materac przed zamoczeniem? 

Jak zabezpieczyć materac przed zamoczeniem?

Odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć materac przed zamoczeniem jest całkiem prosta – należy zaopatrzyć się w ochraniacz higieniczny nieprzemakalny. Ochraniacz na materac jest tworzywem mającym na celu chronić Nasz materac przed wnikaniem w niego różnych zanieczyszczeń czy właśnie wody. Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów ochraniaczy na materac, zależnych od siebie, ale nie identycznych konstrukcyjnie. Są też takie, gdzie różnica będzie minimalna, bo np. różnić będą się jedynie grubością jednego komponentu użytego do wykonania samego ochraniacza, a efekt końcowy będzie całkowicie odrębny w przypadku obydwu rodzajów. Najlepszym rodzajem ochraniacza, który zabezpieczy Nasz materac przed przemoczeniem jest, wspominany wyżej, ochraniacz higieniczny nieprzemakalny, który to skonstruowany jest z połączenia bawełny frotowej oraz membrany zatrzymującej wodę.

Ochranicz higieniczny bawełniany - zalety 

Bawełna dodaje komfortu i miękkości, a także posiada właściwości zapobiegające rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów, natomiast membrana, która znajduje się w dolnej części ochraniacza, czyli w tej części, która łączy się bezpośrednio z pokrowcem materaca, ma pełnić rolę zatrzymywania wilgoci. Takie połączenie daje na maksymalną pewność, że pokrowiec materaca, jak i jego cała struktura, nie będą w żaden sposób zagrożone. Przykładem takiego ochraniacza jest ochraniacz higieniczny nieprzemakalny Bardzo popularny sposób na ochronę przed roztoczami, a także przemoczeniem jest stosowanie prześcieradeł z zamkiem 3d. W domyśle, rola ta zostaje spełniona w dokładnie taki sposób jakbyśmy chcieli, natomiast ten typ zastosowania niestety niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmniejszenia, w znaczącym stopniu, oddychalności materaca. Prowadzić to może nawet do skutków wspomnianych wyżej, czyli chociażby pleśnienia pokrowca, a jest to spowodowane tym, że minimalna część wilgoci trafiła już do środka materaca i zastosowanie takiego prześcieradła całkowicie zamyka możliwość cyrkulacji powietrza wewnątrz struktury materaca.

Reasumując, odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć materac przed zamoczeniem jest bardzo prosta. Należy używać go wraz z zapobiegającym przemoczeniu materaca ochraniaczem. Najlepiej wybrać model bawełniany typu nieprzemakalnego, który pozwoli zachować komfort snu, wraz ze spokojem psychicznym o kondycję Naszego podłoża spania i odpowiedniego stopnia higieny.

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.