Symptomy alergii znane są chyba wszystkim. Kichanie, suchy kaszel, zaczerwienione i łzawiące oczy to nic przyjemnego. Często nawet jeśli sami nie jesteśmy alergikami, mamy styczność z osobami, które borykają się z tym problemem. Wówczas należy zastanowić się nad źródłem wywoływania reakcji alergicznej. Jednym z czynników wpływających na powstawanie alergii bądź wzmacnianie jej objawów może być materac. Jak więc dobrać odpowiedni model? Sprawdzamy, jaki materac antyalergiczny wybrać. 

Nowoczesne materace antyalergiczne

Na wstępie warto wspomnieć, że wszystkie nowoczesne materace proponowane przez producentów, z którymi współpracujemy, są dużo lepsze od tych znanych sprzed laty, szczególnie jeśli chodzi o konstrukcję. Współczesne materace antyalergiczne zapewniają większą ilość punktów podparcia dla kręgosłupa i mięśni, zapewniając znacznie regeneracji organizmu w trakcie snu, a także są dużo bardziej higieniczne. Wiele z nich posiada atesty i certyfikacje wskazujące na bycie produktem kierowanym dla alergików. Piany oraz pokrowce używane do wykończenia niektórych modeli posiadają dodatkowe funkcje zapobiegające rozwojowi bakterii, drobnoustrojów, a także roztoczy.

Roztocza w materacu 

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pot dostający się w głąb materaca rozpoczyna proces tworzenia otoczki idealnej dla rozwoju bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów. Ok, mamy wilgoć. Następnym krokiem jest pożywienie dla tych mikroorganizmów. Dostarczane jest w ten sam sposób, z tym, że pochodzi również bezpośrednio od Nas samych. Złuszczający się martwy naskórek, paznokcie czy łupież są idealnym produktem dla roztoczy, drobnoustrojów, a także bakterii. Dzięki tym czynnikom są w stanie przeżyć w Naszym materacu bardzo długo. Niestety, bardzo często to one powodują nasilania objawów alergii, a u niektórych nawet powstanie samej choroby. Na szczęście, można temu zapobiec. Wystarczy przy doborze odpowiedniego dla siebie materaca zwrócić szczególną uwagę na modele, które posiadają wyższy stopień antyalergiczności niż pozostali ich konkurenci.

Materac antyalergiczny, czyli jaki? 

Materac antyalergiczny to taki, który przeszedł szereg testów i wykazuje potencjał bardzo dobrego cyrkulowania powietrza (jest przewiewny), nie posiada zbyt dużych wewnątrz powierzchni, które nie są wypełnione (np. materac bonnellowy posiada bardzo spore przestrzenie wewnątrz), a także powinien być łatwy w utrzymywaniu go w czystości. Materac z pianki wysokoelastycznej lub pianki termoelastycznej będzie dobrym wyborem z uwagi na fakt, iż piany są bardzo przewiewnym materiałem służącym do produkcji materacy, a także dzięki jednolitości bloku, nie będzie w tym przypadku problemu wewnątrz materaca z zaleganiem kurzu, czy innych zanieczyszczeń w postaci chociażby drobnoustrojów, czy bakterii.

Zalety pianki termoelastycznej 

Dodatkowo, piana wysokoelastyczna posiada bardzo ważną zaletę, jaką jest ilość punktów podparcia dla kręgosłupa i mięśni. Jednolitość rdzenia piankowego wskazuje na brak jakichkolwiek punktów na Naszym ciele, do których materac by nie przylegał, więc posiada takich punktów podpierających nieskończenie wiele. Dzięki temu Nasze ciało nie będzie musiało utrzymywać się samodzielnie i więcej energii zostanie poświęcone na regenerację w trakcie snu. Poprowadzi to do dużo lepszego samopoczucia oraz więcej sił po przespanej nocy. Zaletą piany termoelastycznej jest zaś to, że zapewnia maksymalne dopasowanie, „otulenie”, w celu znalezienia nawet tych trudniej dostępnych miejsc na Naszym ciele, które mogłyby nie być odpowiednio podpierane. Kolejną bardzo ważną zaletą piany termoelastycznej jest rozkładanie nacisku. Polega to na tym, że piana działając pasywnie rozkłada równomiernie nacisk Naszego ciała, co prowadzi do wyrównania krążenia. Dzięki takiej funkcji niweluje możliwość drętwienia kończyn, gdyż stabilizacja krążenia pozwala na docieranie krwi do wszystkich komórek.

Antyalergiczny materac lateksowy 

Kolejnym przykładem materaca, w zasadzie grupy materacy, które wyjątkowo dobrze będą działać naprzeciw wywoływaniu u Nas reakcji alergicznych oraz przeciw nasilaniu objawów będą materace lateksowe. Sam rdzeń materaca wykonany jest z reguły z połączenia naturalnego lateksu wraz z lateksem syntetycznym, bądź jest to stuprocentowy lateks syntetyczny. Nie jest to w pełni lateks pochodzenia naturalnego z uwagi na możliwe koszty, które generowałby ten materiał. Dodatkowo, lateks posiada naturalne właściwości przeciwgrzybicze i przeciwdziała rozwojowi roztoczy. Także, jest przewiewny, dzięki nawiertom w swojej strukturze, które odpowiadają za odpowiednią cyrkulację powietrza, a także strefowość materaca. Stale absorbuje wilgoć i dzięki tym wszystkim funkcjom nie jest dobrym miejscem, które miałoby sprzyjać rozwojowi bakterii, grzybów, czy roztoczy.

Czy pokrowiec w materacu antyalergicznym odgrywa ważną rolę?

Oczywiście, że tak. Najważniejszą kwestią jest by pokrowiec posiadł zamek rozdzielczy, dzięki któremu będziemy mogli zdjąć pokrowiec i wyprać. Jest to konieczna kwestia w związku z utrzymaniem odpowiedniego stopnia higieny. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, czy materac posiada pokrowce do wyboru. Jeśli tak, warto zagłębić się w ofertę i wybrać idealny dla siebie model. Taki, który będzie podzielać funkcje materaca i wspomoże sam rdzeń w przeciwdziałaniu rozwojowi bakterii, grzybów i roztoczy. Przykładem takiego pokrowca jest Tencel, który został dodatkowo wyposażony we włókna z wiskozy drzewnej, która wspiera działanie zapobiegające rozwojowi bakterii, grzybów i roztoczy. Czy możemy wydłużyć maksymalny stopień higieny w Naszym materacu? Jak najbardziej. Wystarczy regularnie materac wietrzyć, co prowadzi do zabicia większości bakterii, drobnoustrojów oraz roztoczy, prać pokrowiec i zabezpieczać go ochraniaczem, który zapobiegnie przemoczeniom, które prowadzić mogą do powstania idealnej otoczki dla rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy.

Podsumowując, najważniejsze jest by znaleźć odpowiedni dla siebie model, który spełni jak największą ilość oczekiwań z Naszej strony. Tym bardziej, jeśli borykamy się z alergią, powinniśmy skupić się na prawidłowym doborze materaca. Nie musimy skupiać się na teorii „albo, albo”, gdyż dzisiejsze technologie pozwalają Nam na łączenie przyjemnego z pożytecznym i ten, wybrany przez Nas model spełniać będzie wszystkie kryteria i zaspokajać wszelkie potrzeby. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zadbać o zakup jak najlepiej, gdyż z czasem użytkowania materac będzie tracić swoje właściwości, bez należytego pielęgnowania go. Warto zwrócić uwagę na to, że dzisiejsi sprzedawcy posiadają ogromną wiedzę i z chęcią zechcą się nią podzielić, gdy tylko przyjdzie na to potrzeba, więc ułatwi to znacząco podjęcie decyzji. Zamiast spędzać długie godziny na czytaniu wielu opisów, można poświęcić trochę czasu na rozmowę ze sprzedawcą, który zaproponuje kilka modeli najbardziej dopasowanych do preferencji i potrzeb.

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.