Ochraniacz na materac to produkt, którego zadaniem jest ochrona Naszego materaca na różne sposoby. Poprzez fakt, iż jest ich wiele rodzajów, to sposoby ochrony są równie zróżnicowane. Zaczynając od najbardziej podstawowych ochraniaczy higienicznych, których zadaniem jest ochrona przed przemoczeniem, kończąc na ochraniaczach wielowarstwowych łączących właściwości tych higienicznych, a także dodatkowo wyposażonych w inne funkcje chroniące.

Ochraniacz higieniczny

Za przykład posłuży mi ochraniacz higieniczny nieprzemakalny MERITA. Najczęściej spotykane są dwuwarstwowe ochraniacze, gdzie jedna warstwa do membrana zapobiegająca przemoczeniom i zatrzymująca nad swoją strukturą wodę, a druga warstwa to zazwyczaj bawełna frotowa lub tworzywo syntetyczne, które mają zapobiegać rozwojowi bakterii i roztoczy. Dodatkowym jego atutem jest możliwość prania nawet w 90 stopniach.

Ochraniacz bawełniany

Za przykład posłuży mi ochraniacz bawełniany MERITA. Analogicznie, jak wyżej – jego funkcje będą podobne, oprócz kwestii ochrony przed przemoczeniem, natomiast będzie dużo lepiej oddychać niż poprzedni, ponieważ membrana zapobiegająca przemoczeniom nie jest w tej kwestii najlepszym wyborem. Dodatkowym jego atutem jest to, że nie jest on wykonany ze śliskiego materiału, dzięki czemu siła tarcia na materacu będzie zwiększona do tak wysokiego poziomu, że zapobiegnie to nadmiernemu mechaceniu się pokrowca materaca oraz nie będzie widać szybko wysokiego stopnia eksploatacji. Dodatkowym jego atutem jest możliwość prania nawet w 90 stopniach.

Kilkuwarstwowa nakładka ochronna

Za przykład posłuży mi nakładka Moltonowa producenta JANPOL. Ten typ ochraniacza odróżnia od pozostałych m.in. fakt możliwości użytkowania go z obu stron. Przyjemne wykończenie w postaci flaneli zapobiegnie temu, że będzie słychać w nocy jej pracę, co miałoby się objawiać chociażby „szeleszczeniem”. Środek, pomiędzy otulinami z flaneli, wykończony jest w formie membrany wykonanej z poliuretanu, która to zapewni maksymalne zapobieganie przemakaniu. Ten typ ochraniacza oddycha na odpowiednim poziomie, a przy tym zachowuje maksymalny komfort i higienę podczas snu. Dodatkowym jego atutem jest możliwość prania nawet w 95 stopniach.

Czy warto więc kupić ochraniacz na materac?

Odpowiedź jest bardzo prosta: tak, zawsze! Ochraniacz nie tylko spełni rolę w przypadku zapobiegania przed przemoczeniem, tylko zwiększa siłę tarcia, a dzięki temu zmniejsza ryzyko mechacenia pokrowca, a także ochroni przed zadarciem, czy innym, niekiedy niezależnym od nas, czynnikiem z zewnątrz. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę też na to, czy Nasze pociechy w nocy lubią zmienić miejsce spania na Nasze łóżko, czy Nasz ulubiony zwierzak nie przepada za swoim miejscem do spania i wybiera Nasze łóżko. Te czynniki wręcz narzucają dobór odpowiedniego ochraniacza, dzięki któremu Nasz sen będzie dużo bardziej spokojny, gdyż materac to nie zakup krótkodystansowy, tylko wręcz przeciwnie!

Najważniejszym kryterium podczas doboru ochraniacza jest fakt iż pokrowiec materaca, pomimo stosowania się do zaleceń producenta, co do prania, będzie się od częstych cykli po prostu niszczyć, a wymiana pokrowca jest bardziej kosztowna niż sam ochraniacz. Naprawdę warto pamiętać też o tym, że ochraniacz jest dużo łatwiej wyprać niż pokrowiec, który to często trzeba zawozić do pralni chemicznych, gdyż nie mieści się on najzwyczajniej w pralce, a tą jedną noc, w trakcie suszenia ochraniacza, jesteśmy w stanie „przetrwać”.

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.