Zapewne pierwszy krok do zdrowego snu jest już za tobą i jesteś szczęśliwym posiadaczem poduszki ortopedycznej. Oczywiście przesiadka ze standardowej poduszki na ortopedyczną znacząco wpłynie na jakość i komfort Twojego snu. Aby maksymalnie wykorzystać zalety poduszki, podpowiemy Ci, jak prawidłowo spać na takiej poduszce.

Wybór odpowiedniego modelu

Wstępnie zakładam, że jesteś już w posiadaniu poduszki, którą odpowiednio dobrałeś do swoich potrzeb i szukasz informacji, jak najefektywniej wykorzystać jej zalety. Jeśli natomiast zastanawiasz się nad wymianą obecnej poduszki na nową, warto przywiązać uwagę nad wybraniem odpowiedniego modelu. Jeśli poduszka nie będzie dobrana do Twoich preferencji, może się okazać, że nawet najbardziej prawidłowe spanie na poduszce nie poprawi komfortu, a może nawet zaszkodzić.

Jak odpowiednio dobrać poduszkę?

Oferta poduszek jest naprawdę ogromna, co daje nam spore możliwości. Dlatego na sam początek, zanim zaczniesz przeszukiwać internet w poszukiwaniu konkretnego modelu, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Dzięki temu odkryjesz, jakie dokładnie są Twoje potrzeby, a to poprowadzi Cię do wyboru odpowiedniego produktu.

Zakup poduszki ortopedycznej to wydatek kilkuset złotych, więc z pewnością warto jak najlepiej zainwestować te pieniądze.

Jakie są moje oczekiwania od poduszki?

Pierwsze, a zarazem bardzo istotne pytanie, w końcu coś skłoniło Cię do zastanowienia się nad wymianą poduszki. Zazwyczaj poduszkę ortopedyczną wybierają osoby, które borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Szczególnie w odcinku szyjnym. Jeśli należysz do takich osób, z pewnością oczekujesz, aby poduszka pozwoliła pozbyć się bólu kręgosłupa. To tylko prosty przykład, który wpadł mi jako pierwszy do głowy. Oczywiście oczekiwań może być równie dobrze tyle, co ludzi na świecie. Ktoś inny może mieć problemy z wierceniem się, częstą zmianą pozycji snu lub migreną. Odpowiednia poduszka może być istotnym czynnikiem, który poprawi jakość snu takich osób.

W jakiej pozycji najczęściej śpisz.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć “Skąd mam wiedzieć, skoro śpię?”. Jeśli natomiast wybudzasz się w nocy i szukasz wygodnych pozycji snu, zazwyczaj pamiętasz, w jakiej pozycji najłatwiej jest Ci zasnąć. Jeśli większość czasu śpisz na plecach lub boku warto wybrać poduszkę profilowaną, która dokładniej podeprze odcinek szyjny. Jeśli natomiast często zmieniasz pozycję snu, weź pod uwagę poduszki gładkie. W przypadku spania na brzuchu najlepszym rozwiązaniem będą jak najniższe poduszki gładkie.

Istotnym czynnikiem wpływający na komfort jest nie tyle kształt poduszki, ile rodzaj pianki wykorzystanej w jej produkcji. Najczęściej stosowana jest pianka termoelastyczna inaczej zwana pianką Visco. Jej zadaniem jest idealne dopasowanie do kształtu szyi i głowy. Dzięki reagowaniu na temperaturę ciała wykonuje to zadanie perfekcyjnie. Innym rodzajem tworzywa zastosowanego w poduszkach jest lateks. Pianka lateksowa jest bardziej sprężysta, nie reaguje na temperaturę ciała i przeznaczona jest szczególnie dla alergików. Dostępne są również poduszki chłodzące, które wykorzystują połączenie pianki termoelastycznej z chłodzącą pianką żelową. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w upalne dni, w sypialni na poddaszu oraz w przypadku osób cierpiących na nadmierną potliwość.

W tym poście użyłem mocno ogólnego opisu. Bardziej szczegółowy opis pianek oraz różnic pomiędzy nimi umieszczone zostaną w osobnym wpisie, w którym dosadnie przedstawimy, jak dobrać odpowiednią poduszkę.

Jaki rozmiar poduszki potrzebuje?

Zadaniem poduszki ortopedycznej jest odpowiednie podtrzymanie głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym z zachowaniem naturalnych krzywizn, tak, aby, jak najlepiej rozluźnić mięśnie. Niestety każdy z nas posiada różną budowę ciała. Bardziej rozbudowana osoba o szerokich barkach potrzebuje wyższej poduszki, natomiast drobna, szczupła Pani wymaga niższych rozwiązań.

jak spać na poduszce ortopedycznej

Przejdźmy zatem do sedna. Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Istotne, aby spać na jednej poduszce. Nie podkładamy dodatkowej pod poduszkę ortopedyczną. Również ważne jest, aby na poduszce leżała sama głowa. Ramiona powinny być ułożone na materacu. To wszystko. Resztę pozostaw poduszce. Zapewne będziesz potrzebował przespać kilka nocy na nowej poduszce, aby przyzwyczaić się do innego podparcia. Z pewnością po tych kilku nocach docenisz zalety poduszek ortopedycznych.

Sprawdź naszą ofertę:

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.