Materac 200x200 - największy rozmiar dla największego komfortu

Materace 200x200 są największym dostępnym rozmiarem materacy. Dzięki temu oferują maksymalny komfort i wygodę snu. Polecamy je każdej parze, która w swojej sypialni ma wystarczającą ilość miejsca na łóżko małżeńskie 200x200. Takiej wielkości łóżko zapewni każdemu z partnerów przestrzeń na swobodny i niezakłócony sen.

Materac 200x200 - jaki wybrać?

Wiele osób zastanawia się, na co zwracać uwagę, by wybrać dobry materac. Z tego względu, damy Wam kilka wskazówek.

Podczas wybierania materaca 200x200 nie powinno się oszczędzać. Dzięki temu można znaleźć idealny produkt, który spełni oczekiwania obu partnerów. Droższe modele oferują niesamowitą jakość, a także dłuższą gwarancję. Te czynniki pozwolą cieszyć się wybranym materacem przez długi czas. Niektórzy producenci oferują nawet 15-letnią gwarancję na swoje produkty!

Co więcej, istnieje jeszcze kilka sposobów na to, by maksymalnie wydłużyć trwałość materaca. W tym celu warto wyposażyć się w materac nawierzchniowy 200x200, który ochroni główny materac. Dodatkowo można zakupić ochraniacz na materac 200x200, który jeszcze bardziej przedłuży jego świeżość. W utrzymaniu czystości materaca niezwykle pomocny będzie również łatwy do zdejmowania pokrowiec.

Istnieją jednak dwa czynniki, na które najbardziej powinno się zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego materaca. Mamy na myśli jego twardość i rodzaj.

Jaką twardość powinien mieć materac 200x200?

Twardość materaca jest najważniejszym parametrem, na który należy zwracać uwagę. Jej odpowiedni dobór nie należy do łatwych zadań. Musi być dobrana tak, by odpowiadała obu partnerom.

Stopnie twardości materacy:

  • H1 - miękki materac 200x200
  • H2 - średnio-twardy materac 200x200
  • H3 - twardy materac 200x200
  • H4 - bardzo twardy materac 200x200

Jeżeli wybrana twardość okaże się nieodpowiednia dla użytkownika materaca, odczuje on kilka nieprzyjemnych konsekwencji. Z pewnością może spodziewać się bólu pleców i sporego dyskomfortu. Aby poznać więcej informacji na temat doboru odpowiedniej twardości materaca, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Rodzaje materacy 200x200

Drugą niezwykle istotną kwestią jest dobór odpowiedniego rodzaju materaca. To dzięki niemu, użytkownicy materaca otrzymają niezwykłe dodatkowe właściwości. Możemy wyróżnić kilka typów materacy sprężynowych i piankowych.

Materace sprężynowe 200x200

Do materacy sprężynowych zalicza się materace kieszeniowe 200x200 oraz materace multipocket 200x200. Być może, myśląc o materacach sprężynowych, do głowy przychodzi Ci obraz wielu połączonych ze sobą sprężyn. Faktycznie, kiedyś właśnie w ten sposób wyglądały materace tego typu. Czasy się jednak zmieniły i teraz każdą sprężynę umieszcza się w osobnej kieszeni. Dzięki temu może ona pracować niezależnie od pozostałych sprężyn. Czym natomiast różni się materac multipocket? Posiada on podwójną ilość sprężyn, która zapewnia jeszcze stabilniejsze podparcie.

Materace piankowe 200x200

Materace piankowe, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z różnego rodzaju pianek i nie posiadają żadnych sprężyn. Możemy wyróżnić materace lateksowe 200x200, materace wysokoelastyczne 200x200 oraz materace termoelastyczne 200x200. Materace wykonane z pianki lateksowej stanowią świetną alternatywę dla wszystkich alergików. Oczywiście o ile nie są oni uczuleni na sam lateks. Tego typu materace są niezwykle elastyczne i łatwe w czyszczeniu. Dwa następne typu materacy piankowych znakomicie dopasowują się do ciał użytkowników. 

Musimy wspomnieć również o tym, że producenci coraz częściej decydują się na połączenie różnych typów materacy. Takie połączenia uznawane są za materace hybrydowe 200x200. W ten sposób, producenci jeszcze bardziej ułatwiają dobór idealnego materaca do upodobań użytkowników. Równie chętnie eksperymentują z nowymi, naturalnymi wkładkami do materacy. Najczęściej można spotkać się z wkładkami gryczanymi lub kokosowymi. Ich zadaniem jest jeszcze lepsze usztywnienie materaca. Co więcej, wkład gryczany oferuje przyjemny masaż, a wkład kokosowy poprawia wentylację we wnętrzu materaca. Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś przekonany do tego, na jaki rodzaj materaca 200x200 powinieneś się zdecydować, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ranking materacy 200x200

Aby jeszcze bardziej ułatwić wybór materaca 200x200, przedstawimy najczęściej wybierane i zachwalane materace przez naszych klientów:

Materac Comforteo Salvatore 200x200

Ten dwustronny materac multipocket posiada dodatkowo warstwę pianki lateksowej. Co więcej, został wyposażony w łatwo zdejmowany i antyalergiczny pokrowiec. 

Materac Materasso Thermogel 200x200

Jest to dwustronny materac wykonany z kilku rodzajów pianek. Dodatkowo posiada antyalergiczny pokrowiec.

Materac PerDormire Silver Mind Plus 200x200

Ten dwustronny materac piankowy został wykonany z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Posiada także zdejmowany pokrowiec.

Materac Janpol Helio 200x200

Jest to jednostronny materac multipocket, który dodatkowo został wyposażony w warstwę pianki termoelastycznej. Co więcej, posiada także zdejmowany pokrowiec.

Materac Hevea Comfort Prestige 200x200

Jest to dwustronny materac lateksowy. Poza antyalergicznymi właściwościami samego lateksu, materac wyposażony jest w antyalergiczny pokrowiec.

Materac NewElegance Impresja 200x200

Jest to jednostronny materac piankowy. Został wykonany z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. 

Materac Magniflex Armonia Memoform 200x200

Jest to najdroższy produkt na naszej liście i zaspokaja potrzeby tych najbardziej wymagających. Ten dwustronny materac składa się z połączenia czterech różnych pianek.

Materac Merita Flo Spring 200x200

Jest to materac kieszeniowy, który został dodatkowo wyposażony w dwie pianki. Co więcej, posiada zdejmowany pokrowiec.

Materac Mollyflex Spendid Comfort 200x200

Jest to dwustronny materac piankowy, wykonany z czterech rodzajów pianek. Posiada pokrowiec wykonany ze srebra i włókna węglowego, który świetnie zabija bakterie i grzyby.

Materac Śpioch Silver Massage 200x200

Ten dwustronny materac sprężynowy został dodatkowo wyposażony w moletowaną piankę wysokoelastyczną. Posiada również zdejmowany pokrowiec.

Materac 200x200 - podsumowanie

Tak właśnie prezentują się kluczowe informacje dotyczące materaca 200x200. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking najlepszych materacy ułatwi Twój wybór. Jeżeli stwierdzisz, że taka wielkość materaca będzie idealnie odpowiadać Twoim potrzebom, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów!

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.