Materac 90x200 - najpopularniejszy rozmiar materaca jednoosobowego

Materac 90x200 jest świetnym wyborem dla tych, którzy szukają wygody, ale nie chcą, by ich łóżko zajmowało połowę sypialni. Rozmiar ten sprawdzi się zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Oczywiście dobór odpowiedniego rozmiaru materaca, to dopiero początek. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, koniecznie zostań z nami!

Materac 90x200 - na co zwracać uwagę?

Jeżeli chcemy, by wybrany przez nas materac służył nam przez długi czas, podczas jego zakupu musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na takim produkcie. Droższe modele są produktami lepszymi jakościowo i zazwyczaj posiadają dłuższy okres gwarancji. Kolejną kwestią jest wybór produktu, który posiada zdejmowany pokrowiec na materac 90x200. Dzięki temu jego użytkownik będzie mógł bez problemu wyprać pokrowiec i zadbać o swoją higienę snu.

Istnieje również sporo dodatkowych produktów, które pozwalają na wydłużenie żywotności i higieny materaca. W tym celu można na przykład zdecydować się na materac nawierzchniowy 90x200 i ochraniacz na materac 90x200. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz przeczytać nasz artykuł.

Jednakże istnieją dwa, najważniejsze czynniki, na które musimy zwracać uwagę podczas zakupu materaca. Mamy na myśli jego rodzaj i twardość.

Jaką twardość powinien mieć materac 90x200?

Dobór odpowiedniej twardości w przypadku materaca jednoosobowego, nie jest aż tak skomplikowanym zadaniem. W końcu musi on odpowiadać tylko jednej osobie. Wybierając ten parametr, należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak waga użytkownika oraz jego pozycja snu. Zły dobór twardości materaca 90x200 może skończyć się bólem i problemami z kręgosłupem. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Rodzaje materacy 90x200

Jak już wiesz, wybór odpowiedniego rodzaju materaca jest kolejną, bardzo istotną kwestią. W końcu to on zapewnia nam unikalne, dodatkowe właściwości.

Wyróżnia się materace piankowe i materace sprężynowe.

Materac piankowy 90x200

Pośród materacy piankowych znajdziemy takie produkty jak: materac lateksowy 90x200, materac termoelastyczny 90x200 oraz materac wysokoelastyczny 90x200. Materace wykonane z pianki lateksowej są polecane dla wszystkich alergików, którzy nie są oczywiście uczuleni na sam lateks. Natomiast materace termo i wysokoelastyczne świetnie dopasowują się do ciała użytkownika. 

Materac sprężynowy 90x200

Prawdopodobnie większość osób słyszących o materacu sprężynowym myśli o starej wersji tego produktu, czyli takiej, w której wszystkie jego sprężyny są ze sobą połączone. Oczywiście, tego typu materace są dalej dostępne na rynku, ale nie są jedynymi, które znajdują się w kategorii materacy sprężynowych. Od jakiegoś czasu producenci materacy, każdą sprężynę umieszczają w osobnej kieszeni, dzięki czemu pracuje ona niezależnie od pozostałych. Tak właśnie powstaje materac kieszeniowy 90x200. Co więcej, obecnie istnieje również jego ulepszona wersja - materac multipocket 90x200. Wyróżnia się on podwójną ilością sprężyn kieszeniowych.

Warto również wspomnieć o tym, że producenci chętnie łączą ze sobą materace sprężynowe i piankowe. W taki sposób powstają materace hybrydowe, które zapewniają swojemu użytkownikowi właściwości obu rodzajów materacy. Coraz częściej można spotkać się również z dodatkowymi, naturalnymi wkładami do materacy. Najczęściej stosuje się wkłady kokosowe i gryczane. 

Najlepsze modele materacy 90x200

Teraz przedstawimy modele materacy w tym rozmiarze, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów. Dla ułatwienia dodamy, że wszystkie te produkty spełniają jedno z wcześniej opisywanych zaleceń - posiadają zdejmowany pokrowiec.

Materac Comforteo Cleo 90x200

Średniotwardy, dwustronny materac hybrydowy. Został wykonany z 7-strefowych sprężyn kieszeniowych oraz pianki antybakteryjnej.

Materac Hevea Family 90x200

Dwustronny materac lateksowy, który posiada 7 stref twardości. Jest klasyfikowany jako wyrób medyczny.

Materac Hilding Zorba 90x200

Dwustronny materac wykonany ze sprężyn kieszeniowych oraz warstwy profilowanego lateksu. Posiada antyalergiczny pokrowiec.

Materac Merita Vita Star 90x200

Jest to dwustronny materac, w którego wnętrzu znajdują się sprężyny kieszeniowe, profilowana pianka wysokoelastyczna oraz mata kokosowa.

Materac Janpol Klio 90x200

Dwustronny materac wykonany ze sprężyn kieszeniowych, który dodatkowo zawiera warstwę pianki poliuretanowej. Jest materacem rehabilitacyjnym.

Materac Magniflex Armonia Elioform 90x200

Jest to dwustronny materac wykonany z połączenia różnego rodzaju pianek. Jedna z nich posiada właściwości ortopedyczne.

Materac Materasso Sultan 90x200

Ten dwustronny materac został wykonany z połączenia trzech rodzajów pianek: lateksowej, wysokoelastycznej i termoelastycznej.

Materac Mollyflex Splendid Comfort 90x200

Dwustronny materac wykonany z różnego rodzaju pianek. Jest również certyfikowanym produktem medycznym.

Materac Relaks Natural Zdrowie 90x200

Dwustronny materac kieszeniowy, który dodatkowo posiada wkładkę sizalowo-jutową. Wyposażony w antyalergiczny pokrowiec.

Materac Optimum Neptun 90x200

Jest to dwustronny, średniotwardy materac piankowy. Posiada antyalergiczny pokrowiec. Produkt wykonany w Polsce.

Materac NewElegance Boss 90x200

Jest to dwustronny, twardy materac wykonany ze sprężyn kieszeniowych, warstwy pianki oraz maty kokosowej.

Materac PerDormire Medical Form 90x200

Dwustronny materac wykonany z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Produkt polecany dla alergików.

Materac SleepMed Hybrid Supreme

Dwustronny materac hybrydowy wykonany ze sprężyn typu multipocket, pianek wysokoelastycznych oraz pianki termoelastycznej. Jest wyrobem medycznym.

Materac Śpioch Pocketsleep 90x200

Tern dwustronny materac jest połączeniem sprężyn kieszeniowych z pianką wysokoelastyczną. Posiada 7 stref twardości.

Materac 90x200 - podsumowanie

To już wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej wielkości materacy. Mamy nadzieję, że ten tekst ułatwi wybór każdemu, kto planuje zakup materaca 90x200. Jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz, który model wybrać, koniecznie skontaktuj się z nami! Nasz zespół fachowców doradzi Ci produkt, który spełni wszystkie Twoje potrzeby. Nie zapomnij również o zapoznaniu się z naszą ofertą!

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.