Materace nawierzchniowe - czyli jak sprawić, by sen na kanapie stał się wygodny

Wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo mogłyby naprawić jakość swojego snu. Wystarczy do tego jedynie zakup materaca nawierzchniowego! Czytaj dalej, by poznać więcej informacji na temat tego wspaniałego produktu. Przekonasz się, że może on znacznie wpłynąć na Twoje życie.

Komu z pewnością przyda się taki materac ochronny?

Materac nawierzchniowy przydaje się w wielu sytuacjach. Z pewnością skorzystają z niego Ci, którzy:

  • śpią na niewygodnych kanapach
  • wynajmują mieszkanie i nie chcą lub nie mogą wymienić całego materaca
  • mają jeszcze dobry materac i szkoda im go wymieniać, lecz nie są z niego do końca usatysfakcjonowani
  • źle dobrali twardość obecnego materaca, a nie mogą już go zmienić lub zmieniła się ich waga i obecny materac nie jest już dobry
  • dzielą łóżko z drugą połówką, której obecny materac odpowiada (w takiej sytuacji materac nawierzchniowy przyda się tylko na ich część)
  • chcą szczególnie zadbać o czystość materaca

Jeżeli należysz do którejś z wymienionych powyżej grup, wiedz, że materac nawierzchniowy to idealny produkt dla Ciebie!

Czym właściwie są te materace nawierzchniowe?

Jeżeli zastanawiasz się, co to jest materac nawierzchniowy, już spieszymy z wyjaśnieniami. Materace nawierzchniowe to przydatne produkty, dzięki którym bardzo szybko możemy zmienić twardość lub wyrównać nasze podłoże snu. Z tego powodu są nazywane także matami wyrównującymi, materacami wyrównującymi powierzchnię lub nakładkami na niewygodne łóżko.

Można powiedzieć, że to taka cieńsza odmiana zwykłego materaca. Umieszcza się ją na materacu bazowym lub kanapie. Z tego względu ich fachowa nazwa to topery. Materace nawierzchniowe standardowo posiadają od 2 do 10 centymetrów grubości. Zazwyczaj wykonane są z któregoś rodzaju pianki. Wyróżniamy zatem:

  • materace nawierzchniowe poliuretanowe
  • materace nawierzchniowe lateksowe
  • materace nawierzchniowe wysokoelastyczne
  • materace nawierzchniowe termoelastyczne

Coraz częściej można spotkać się także z dodatkowymi, naturalnymi wkładkami do takich materacy. Zazwyczaj jest to wkładka gryczana lub kokosowa. Producenci coraz chętniej umieszczają w takich materacach maty żelowe lub profilowane. Zapewniają one dodatkowy chłód lub przyjemny masaż.

Zalety zakupu materaca nawierzchniowego

Głównym celem materaca nawierzchniowego jest zwiększenie komfortu powierzchni snu. Jak już wiesz, stanowi on zatem ratunek dla każdego, kto śpi na niewygodnych kanapach, leżankach lub materacach. Jeżeli nie udało Ci się dopasować idealnej twardości Twojego materaca bazowego, dopasujesz ją przy użyciu materaca nawierzchniowego! Twój materac jest zbyt twardy? Pomogą Ci materace zmiękczające. W przeciwnej sytuacji uratują Cię materace utwardzające.

Co więcej, takie nakładki swoje zastosowanie znajdą także w domu tych, którzy często przyjmują gości i chcą zapewnić im wygodny pobyt. Dzięki nim będziesz w stanie zapewnić gościom królewski sen nawet na kanapie w salonie!

Kolejną zaletą takich materacy jest to, że znacznie wydłużają one dobry stan mebli lub materaca bazowego. Stanową zatem dodatkową warstwę ochronną, która chroni mebel przed zużyciem. Zapewniają także lepszą higienę snu.

Na co zwracać uwagę wybierając materac ochronny?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, warto sprawdzić kilka parametrów. Mogą one jeszcze bardziej zwiększyć Twoje zadowolenie wynikające z korzystania z takiego materaca nawierzchniowego.

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy dany materac został wyposażony w zdejmowany pokrowiec. Pozwoli Ci to na jeszcze łatwiejsze zachowanie czystości produktu i mebli. Nie zapominaj także o sprawdzeniu rodzaju pianki, z jakiej wykonano materac. Dobierz ją do swoich indywidualnych preferencji. Podpowiemy tylko, że materace lateksowe lub wysokoelastyczne są świetną propozycją dla alergików. Nie zapomnij także o tym, by sprawdzić długość gwarancji na dany produkt.

Polecane materace nawierzchniowe

Teraz przedstawimy kilka materacy nawierzchniowych, które naszym zdaniem są warte uwagi. Polecają je także nasi klienci. Mamy nadzieję, że to zestawienie ułatwi poszukiwania wszystkich tych, którzy zastanawiają się jaki materac nawierzchniowy wybrać.

Materac nawierzchniowy Hilding Tenor

Ten materac nawierzchniowy został wykonany z chłodzącej pianki FloFom. Jest ona niezwykle elastyczna i stanowi ratunek w ciepłe, letnie noce. Produkt ten jest wyposażony w zdejmowany pokrowiec. Posiada także właściwości antyalergiczne.

Materac nawierzchniowy Comforteo z matą kokosową

We wnętrzu tego produktu znajduje się 2,5 cm mata kokosowa. Zwiększa ona twardość materaca bazowego. Dodatkowo wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi i przeciwgrzybicznymi. Materac wyposażony jest w zdejmowany pokrowiec.

Materac nawierzchniowy Hevea Topper Bio Climalatex

Materac ten został wykonany z antyalergicznej pianki lateksowej. Wyróżnia się świetną cyrkulacją powietrza wewnątrz materaca. Co więcej, sama pianka została wycięta tak, by oferować przyjemny masaż kręgosłupa. Produkt wyposażony jest także w zdejmowany pokrowiec.

Materac nawierzchniowy Materasso Top Thermo

Produkt ten został wykonany z pianki termoelastycznej. Dzięki temu znakomicie dopasowuje się do ciała użytkownika. Zapobiega on powstawaniu odleżyn, a także zapewnia prawidłowy obieg krwi w organizmie. Dodatkowo wyposażony jest w pokrowiec z alg morskich.

Materace nawierzchniowe - o czym warto pamiętać?

To już wszystkie podstawowe informacje na temat materacy nawierzchniowych. Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu tekstowi uda nam się odmienić życie i komfort snu tych, którzy do tej pory spali na niewygodnych kanapach. Teraz wiecie już, że jest to możliwe. Co więcej, nie należy to do skomplikowanych zadań. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą materacy nawierzchniowych.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.