Odpowiednio dobrze dobrany materac zapewni niezapomniany komfort i uczucie relaksu w trakcie snu, a co za tym idzie, lepsze samopoczucie po przebudzeniu, więc więcej „chęci do życia”, a także do pracy, która jest niekiedy naprawdę ważna. Za komfort snu odpowiada wiele czynników, natomiast ból pleców może mieć równie wiele płaszczyzn skąd będzie się brać.

Zobacz nasze materace:

Tryb życia i specyfika pracy a bóle pleców

Jeśli motyw Naszej pracy będzie typowo fizyczny, gdzie będziemy obciążać plecy, będą one równie boleć. Motyw pracy ciągłej w pozycji siedzącej, nie robiąc sobie przerw i prostych ćwiczeń na rozciągnięcie się i pobudzenie ciała na nowo również będzie skutkować tym, że będziemy mieć uczucie spięcia i gdy po całym dniu jedyną Naszą aktywnością jest powrót do domu, równie narażamy się na powstawanie zwyrodnień.

Ból pleców po zmianie materaca 

Początkowo, po zmianie podłoża spania nasz organizm będzie potrzebować czasu by przyzwyczaić do nowej powierzchni, więc ból pleców będzie uzasadniony, chociażby ze względu na to, że w końcu dobrze dobrany materac będzie musiał się dopasować do powstałych wcześniej krzywizn, czy ewentualnego ich pogłębienia.

Dlaczego ból nie ustępuje? 

Jeśli w późniejszej fazie użytkowania pojawia się ból pleców i żadne z wyżej wymienionych nie pasuje do objawów bólu, który odczuwalny jest tylko i wyłącznie po przebudzeniu, jak i podczas snu, a także aktywność fizyczna jest na umiarkowanym poziomie – wówczas najlepiej, jeśli ma się możliwość, spróbować przespać jedną, lub gdy trzeba, kilka nocy na innej powierzchni spania i sprawdzić czy pojawia się różnica – jeśli tak, prawdopodobne jest, że problem leży po stronie materaca, który może się zachowywać w taki sposób z dwóch powodów.

Ból pleców - czy to wina materaca?

Pierwszym powodem jest fakt, że jest już wyeksploatowany, zniszczony, pofałdowany i czas już go zmienić z uwagi na jego „wiekowość”. Jeśli zaś nie pojawia się różnica i ból pleców nie ustępuje tylko w trakcie snu – może to wskazywać jednak na zwyrodnienie, którego mogliśmy się nabawić z różnych powodów, a wtedy najlepszym wyborem jest udanie się do specjalisty. Jeśli zaś jest to produkt zakupiony po niedługim czasie może to być wina źle dobranego modelu, czy twardości (efekt może pojawiać się zarówno w przypadku zbyt miękkiejpowierzchni, jaki zbyt twardej).

Dobór materaca należy do jednej z trudniejszych decyzji i od niej zależy jak przez następne kilka/naście lat będziemy sypiać. Odpowiadając na pytanie zadane w temacie: tak, zły materac może świadczyć o naszym bólu pleców. Jeśli każda możliwość, z wyżej wymienionych, została przeanalizowana, a ból nie ustępuje – warto przemyśleć zmianę materaca. Jeśli zaś materac nie jest zniszczony, tylko wydaję się zbyt twardy, warto przemyśleć dobranie nakładki, która zmiękczy Naszą powierzchnię spania, a nie wygeneruje ona aż tak wysokich kosztów, jak zakup nowego materaca. Przykładem takiego produktu jest nakładka termoelastyczna – jedna z najbardziej miękkich. Dodatkowo Nasz zwykły materac może zostać wzbogacony o dodatkowe właściwości, opisane w tym artykule/

Jeśli zaś, Nasz materac jest zbyt miękki możliwości jest znacznie mniej, gdyż utwardzenie materaca będzie dużo trudniejszym zadaniem. Możliwością, której można się podjąć jest zakup nakładki kokosowej na materac. Warto jednak zwrócić uwagę, że kokos nie jest idealnie płaską powierzchnią i może on być odczuwalny, jeśli zostanie on dodany w górnej części materaca – jest możliwość dodania go w dolnej części, natomiast nie da on aż tak wysokiego stopnia utwardzenia i różnica będzie naprawdę

Sprawdź naszą ofertę:

Przeczytaj również:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.