Mata kokosowa to element konstrukcyjny wielu materacy do spania. Zanim podpowiemy, jakie ma właściwości, opiszmy Jest to specjalna procedura, która wydobywa z kokosa wszystko to, co najlepsze dla ludzkiego ciała. Włókna, które pozyskuje się ze skorupy orzecha kokosowego, są wulkanizowane i lateksowane, co znacznie zwiększa ich odporność i wydłuża okres użytkowania. W ten sposób tworzą matę, zazwyczaj o grubości 1 cm, gotową do zastosowania we wkładach materacy.

Podstawowa rola maty kokosowej - utwardzanie

Jeżeli materac, który kupiliśmy lub zamierzamy kupić, jest dla nas za miękki, nie panikujmy – nie trzeba od razu kupować nowego lub szukać innego produktu. Istnieje sposób dzięki, któremu możemy podnieść jego twardość bez dużych nakładów finansowych. Rozwiązaniem tym jest właśnie mata kokosowa. Jeśli materac po zakupie okaże się zbyt miękki, bądź zabraknie nam dosłownie „kilku stopni” do osiągnięcia optymalnej twardości, z pomocą przychodzi mata wykonana z kokosa. W celu znacznego zwiększenia poziomu twardości należy umieścić ją pod pokrowcem lub między piankami, natomiast chcąc minimalnie ją zmienić, należy ułożyć ją na sam spód wkładu.

Materace z matą kokosową - właściwości antyalergiczne

Zwiększenie twardości to jednak nie jedyne zalety maty kokosowej – przez zastosowanie składników pochodzenia roślinnego mata zyskuje dodatkowe właściwości. Celulozowe włókno zawiera wiele soli mineralnych, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni. Dodatkowo sposób wykonania sprzyja cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, mata skutecznie również odprowadza wilgoć, przez co czujemy się w łóżku świeżo i czysto. Odpowiednia wentylacja, jaką charakteryzuje się mata kokosowa zmniejsza także potliwość w trakcie snu. Za sprawą zwartej struktury, dodatkowo zabezpieczonej odpowiednimi preparatami, wkład zmniejsza ryzyko wystąpienia odkształceń na powierzchni materaca i pomaga odpowiednio podpierać kręgosłup użytkownika.

Mata kokosowa w materacu - dla kogo?

Wszystkie wyżej wymienione właściwości kokosa sprawiają, że mata kokosowa jest świetnym wyborem dla wszystkich osób chcących nie tylko podnieść twardość swojego materaca, ale również dla alergików i tych, którzy pragną zwiększyć poziom higieny w swoim łóżku. Matę można dokupić do wszystkich modeli materacy, zatem bez względu na to, na jaki model i jego rozmiar się zdecydujemy, mamy możliwość, z niewielkim nakładem sił, poprawić komfort i czystość w naszym łóżku. Takie rozwiązanie rewelacyjnie sprawdzi się również u dzieci – lepsza cyrkulacja powietrza i antyalergiczność sprawią, że nie będą miały trudności z oddychaniem w nocy, co niweluje problem nieprzespanych nocy. Mata ta może okazać się również dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kręcących się w czasie snu – stabilne, równe podłoże powinno ułatwić znalezienie wygodnej pozycji w trakcie zasypiania.

Kupiliśmy nowy materac i nie jesteśmy do końca zadowoleni z jego twardości lub potrzebujemy dodatkowej warstwy zabezpieczającej przez odkształceniami? Ponadto chcielibyśmy zapewnić sobie lepszą ochronę przed roztoczami i pleśnią, bo jesteśmy wrażliwcami? Chcąc zaspokoić wszystkie wyżej wymienione potrzeby, wystarczy, że zdecydujemy się na dodatkowy zakup w postaci maty kokosowej. Jej naturalne włókna pozwolą nam cieszyć się pełnią możliwości materacy, a co za tym idzie – łóżkiem, w którym chce się spędzać każdą chwilę. Wkład z kokosa to doskonały sposób na udoskonalenie naszego materaca za niewielkie pieniądze! Warto zapamiętać, że dobrze dobrany materac, który spełnia Nasze wszystkie oczekiwania oraz potrzeby, nie będzie potrzebował dodatkowego zakupu w postaci maty kokosowej – jest ona „wyjściem awaryjnym”.