Dobór materaca potrafi sprawić niezwykle duży kłopot. Powodem jest fakt, iż możemy znaleźć  bardzo pokaźną ilość dostępnych na rynku modeli, struktur, konstrukcji oraz cen. Co zatem począć w przypadku, gdy nasz upragniony model okazuje się zbyt miękki? Jak temu zaradzić i jak zwiększyć jego twardość? Czy da się podjąć takie działanie? Sprawdzamy!

Co prawda, ilość metod nie będzie tak szeroka, jak w przypadku zmiękczania materaca, natomiast sama możliwość jak najbardziej jest.

Jak zwiększyć twardość materaca?

W pierwszej chwili powinniśmy sklasyfikować w jakim stopniu ten materac jest zbyt miękki i jak bardzo chcielibyśmy go usztywnić. Ta decyzja zależeć będzie od jednego z dwóch, najpopularniejszych, sposobów, które możemy wykorzystać.

Mata kokosowa

Jeśli nasz materac jest dość sztywny, ale jednak niewiele zbyt miękki, powinniśmy użyć czegoś, co tylko w niewielkim stopniu go utwardzi. Takim sposobem jest inwestycja w matę kokosową.

Ta, dzięki swojej konstrukcji zapewnia o tym, że materac zostanie tylko lekko usztywniony. Cienka przekładka kokosowa, dodatkowo lateksowana nadaje jej zarazem usztywnienia oraz elastyczności. W efekcie nasz materac zostanie w niewielkim stopniu usztywniony.

Przykładem takiej przekładki jest mata kokosowa producenta Sleepmed

Co ciekawe, może ona posłużyć także do wykończenia materaca w wersji „partner”. Wystarczy dobrać taką matę na połowę jego struktury. Wówczas otrzymujemy dwie połowy różniące się twardością. Ułatwi to znalezienie wspólnego kompromisu pomiędzy użytkownikami, u których różnica preferencji twardości materaca różni się w niewielkim stopniu.

Nakładka kokosowa dla bardziej wymagających

Ten rodzaj materaca nawierzchniowego stosowany jest w celu znacznego zwiększenia twardości i wygody wypoczynku na materacu. Kokosowy materac nawierzchniowy jest elastyczny, a jednocześnie daje odczucie twardości, dlatego sprawdzi się w sytuacjach, gdy materac, kanapa lub sofa jest zbyt miękka i pragniemy uczynić powierzchnię spania bardziej twardą. Za przykład posłuży nam materac nawierzchniowy COMFORTEO kokosowy 4 cm. Wysokość samego wkładu kokosowego wynosi 2,5 cm.

Gdy nasz materac okazuje się naprawdę w znaczącym stopniu zbyt miękki, wówczas zastosowanie owej nakładki dużo pomoże, gdyż z najmiększego modelu jest w stanie stworzyć dość sztywny materac. Również w jego przypadku, analogicznie jak z matą kokosową, możemy użyć go do stworzenia materaca o dwóch połowach twardości uzyskując przy tym wersję „partner” materaca. Sprawdza się to bardzo dobrze w przypadku dużych rozbieżności preferencji współużytkowników danej powierzchni spania.

Dodatkowo, nakładka jest ukryta w pokrowcu, który posiada cztery gumki na rogach, co znacząco ułatwia montaż na materacu i zanika możliwość przesuwania się po naszym materacu.

Jak sami widzicie utwardzenie materaca nie jest tak proste, jak zmiękczenie. Natomiast powyżej zasugerowane propozycje nie należą do kosztownych, więc doprowadzenie naszego materaca do stanu, jakiego wymagamy też nie będzie stanowić problemu.

Warto zapamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno próbować usztywnić materaca dokładając pod jego powierzchnię sztywnej struktury, jak np. płyta MDF lub temu podobne elementów, gdyż żeberkowa konstrukcja stelaży nie jest przypadkowa, a ma zapewnić materacowi odpowiednią oddychalność. Po więcej informacji związanych ze stelażami zapraszamy do tego artykułu: https://sekretsnu.pl/blog/artykuly/stelaz-pod-materac-jak-go-wybrac-oraz-na-ktory-rodzaj-stelaza-warto-postawic.

Sprawdź naszą ofertę:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.