Materac nawierzchniowy jest niczym innym niż „odchudzoną” formą standardowego materaca. Co to znaczy? Otóż, materac nawierzchniowy, najprościej tłumacząc pełni zazwyczaj rolę „nakładki”. Posiada od ok. 3 cm do 10 cm. Zwykle zbudowany jest w pełni z piany – poliuretanowej, wysokoelastycznej, bądź termoelastycznej lub jednolitego bloku lateksowego. Często taką „nakładkę” można spotkać również wypełnioną kokosem.

Materac nawierzchniowy, czyli sprytna nakładka na materac

Czy istnieje lepszy sposób na to, by podnieść komfort, higienę snu oraz chronić nasz materac przed zużyciem? Okazuje się, że w takim zadaniu najlepiej spisze się specjalny materac nawierzchniowy, inaczej nazywany także nakładką na materac. W jaki sposób działa taka "nakładka"? Dlaczego warto ją stosować i jakie właściwości posiada? O tym właśnie powiemy sobie w poniższym zestawieniu wiedzy na temat materacy nawierzchniowych -koniecznie zostań z nami!

Materac nawierchniowy jako sposób na niewygodne łóżka oraz lepszy komfort snu

Głównym zadaniem, jakie ma każdy materac nawierzchniowy, jest zwiększenie komfortu naszego snu. Stosuje się go w przypadku niewygodnych łóżek, leżanek, tapczanów i tym podobnych miejsc do spania, które dzięki i dodatkowej, miękkiej powierzchni mogą stać się zdecydowanie bardziej komfortowe. Nakładka na materac pozwala także utrzymać tego typu meble w lepszej kondycji oraz może zapobiegać ich zużywaniu. Nakładkę na materac lub inny produkt służący do spania możemy nabyć w najróżniejszych wariantach oraz rozmiarach. Istnieje nawet możliwość wykonania specjalnego materaca nawierzchniowego pod wymiar podany przez klienta. Nowoczesne modele, jeżeli będą używane w odpowiedni sposób, odznaczają się wysoką trwałością.Aby przedłużyć życie naszej nakładki na materac powinniśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w zdejmowalny pokrowiec, który będziemy mogli w łatwy i szybki sposób wyprać.

Nakadka na materac - walory praktyczne

Materac nawierzchniowy jest po prostu praktyczny! Wśród oferowanych przez Sekret Snu nakładek na materac znajdziesz wiele różnych modeli w różnych wersjach rozmiarowych. Na pewno uda Ci się wybrać odpowiedni model, który będzie pasował do Twojego łóżka, wersalki, czy sofy. Zaskakujące, jak tak proste rozwiązanie, jakim jest bez wątpienia materac nawierzchniowy, może wpłynąć na komfort naszego snu. Odpowiednio spakowany, może podróżować z nami w bagażniku samochodu, albo być "deską ratunkową" podczas wyjazdów do moteli albo zajazdów. Materace tego typu są lekkie, łatwe w transporcie, jednak wciąż bardzo wytrzymałe oraz funkcjonalne. Jeżeli szukasz sposobu na zwiększenie komfortu swojego snu, a nie posiadasz standardowego materaca, to nakładka na materac tego typu będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zachęcamy Cię do zapoznania się ze wszystkimi oferowanymi przez nas materacami nawierzchniowymi - każdy z nich posiada własne zdjęcie, instrukcję oraz niezbędne objaśnienia. W razie pytań lub wątpliwości koniecznie skorzystaj z formularza kontaktowego!

Przykłady materacy nawierzchniowych oraz ich zastosowań

Materac nawierzchniowy JANPOL termoelastyczny polecany jest dla osób mających problem z krążeniem, a także często wybudzającym się w nocy z powodu drętwiejących we śnie kończyn. Materac ten stosowany jest w celu zwiększenia komfortu i wygody wypoczynku na zbyt twardym materacu bazowym. Materac posłaniowy wykonany z pianki termoelastycznej reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do niego podczas snu, dlatego też polecany jest w sytuacji, gdy materac, kanapa lub sofa są zbyt twarde.

Materac nawierzchniowy COMFORTEO wysokoelastyczny polecany jest dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa. Materac ten stosowany jest w celu zwiększenia komfortu i wygody wypoczynku na materacu. Materac nawierzchniowy wykonany z pianki wysokoelastycznej jest sprężysty, a jednocześnie daje odczucie miękkości, dlatego sprawdzi się w sytuacjach, gdy materac, kanapa lub sofa jest zbyt twarda i pragniemy uczynić powierzchnię spania bardziej miękką i komfortową. Pianka wysokoelastyczna dzięki szczególnym właściwościom zapewnia przewiewność i wzmaga antyalergiczność materaca.

Materac nawierzchniowy COMFORTEO lateksowy rekomendowany jest alergikom oraz osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa. Materac ten stosowany jest w celu zwiększenia komfortu i wygody wypoczynku na materacu. Lateksowy materac nawierzchniowy jest sprężysty, a jednocześnie daje odczucie miękkości, dlatego sprawdzi się w sytuacjach, gdy materac, kanapa lub sofa jest zbyt twarda i pragniemy uczynić powierzchnię spania bardziej miękką i elastyczną. Materac ma również właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze. Materac wyposażony jest w gumy mocujące, co sprawia, że nie przesuwa się i może on pozostać stałym elementem naszego materaca.

Materac nawierzchniowy COMFORTEO z matą kokosową. Kokosowy materac nawierzchniowy marki Comforteo polecany jest alergikom oraz osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa. Materac ten stosowany jest w celu zwiększenia twardości i wygody wypoczynku na materacu. Kokosowy materac nawierzchniowy jest elastyczny, a jednocześnie daje odczucie twardości, dlatego sprawdzi się w sytuacjach, gdy materac, kanapa lub sofa jest zbyt miękka i pragniemy uczynić powierzchnię spania bardziej twardą. Materac ma również właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze. Materac wyposażony jest w gumy mocujące, co sprawia, że nie przesuwa się i może on pozostać stałym elementem naszego materaca.

Nakładka na materac, czy też materac nawierzchniowy posiada swoje określone funkcje. Z reguły dotyczą one zmiękczenia materaca, czy też wyrównania powstałych, przez eksploatację, nierówności. Warto pamiętać, że w przypadku wyrównania uszkodzeń, jest to opcja „tymczasowa”, gdyż żywotność materaca nawierzchniowego jest znacząco niższa niż jednolitego materaca standardowego. Powodem jest fakt wysokości takiej nakładki, a także fakt użytkowania na nierównej powierzchni. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże podjąć odpowiednią decyzję.